Сколівська районна ЦБС

відділ організаційно-методичної та бібліографічної роботи

Ігор Миколайович Бугрій

істинний патріот свого краю

Бібліографічна довідка

м. Сколе 2014р.

Бугрій Ігор Миколайович народився 30 квітня 1954 року в с. Коростів, Сколівського району. Після закінчення школи поступив у Львівський технікум зв’язку, який закінчив у 1995 році. Працював у Сколівському районному електровузлі зв’язку 13 років, 20 років на радіорилейній станції Міжнародного зв’язку радіо і телебачення.

З 1987 року розпочав свою видавничу діяльність. Як істинний патріот свого краю, з синівською любов’ю вивчає його історію, зокрема історію свого рідного села Коростів, яке лежить в долині серед гір Карпат.

Десятки років Ігор Бугрій іде до коростівських джерел, статних оселів, оздоровниць, закладів туризму і рекреацій.

Він роки працює в архівах, сховищах, музеях Львівщини, наукових бібліотеках міста Львова і по крупинці пише історію свого рідного краю, і з його пера виходять книги.

Щирий трудівник, подвижник, сотні кілометрів пройшов від села до села, вивчив сотні світлин пам’яток історії, природи, церков, дзвіниць Сколівщини на високому мистецькому рівні.

За цей період однозначно вивчає свій родовід дев’яти поколінь з 1730 року по даний час, який увійшов у Державний реєстр родоводів України і має 5 монографій родоводу.

Учасник Всеукраїнської конференції по генології та міжнародної конференції з геральдики. Автор робочих проектів Герба і Прапора сіл: Коростова, Задільсько та Козьови.

Ігор Миколайович неодноразовий учасник обласних конкурсів імені Мирона Утреска, неодноразово нагороджувався Почесними Грамотами за свою видавничу діяльність, зокрема працю «Баудінст».

В його оселі знаходиться музей «Бойківської культури і побуту, власний архів історії Сколівщини зі світлинами».

В часописі «Бойківщина» вийшли друком окремі розділи з історії Коростова – «Історія церков села Коростів» та «Демографічна характеристика села Коростів». У книжці «Український родовід» надрукована робота «Я родом з Карпатського краю». Знаходиться у видавництві книга «Духовна спадщина Сколівщини», яка розкриває історію церков Сколівщини.

Вийшли з друку книги:

Бугрій І. Коростів туристичний. Путівник. – Львів: «Камула», 2008. – 80с.: іл.

Коростів – одне із самобутніх сіл у Сколівських Карпатах, яке давно опинилося в центрі уваги мандрівного люду – туристів, спортсменів та відпочивальників. Саме для них закоханих у красу українських гірських краєвидів, прихильників здорового відпочинку на лоні природи – цей путівник.

У путівнику є слово до читача Теодора Витвицького, голови Сколівського районного НКТ «Бойківщина». В розділі «З історії села» описана історія села Коростів від першої історичної згадки 1518 року до наших днів. В путівнику розміщені оригінальні світлини та інформації про бази відпочинку, мотелі, кафе, гостинні доми, які розміщенні в найкращих мальовничих містах Коростова та його околицях. Описані гірські туристичні маршрути на гори Парушку та Секул, Перекіп, Плішку та до Тисовця через Коростів.

Бугрій І. Коростів – село серед гір. – Оскарт, Львів, 2005. – 256с.

Бойківське село Коростів, яке до недавного часу було мало досліджене і вивчене. Істинний патріот бойківського краю Ігор Бугрій на основі документів Центрального Державного історичного архіву України в м. Львові та Львівської бібліотеки НАН ім. В. Стефаника, відділу стародруків і рукописів Львівського національного університету ім. І. Франка, Львівської академії мистецтв багато років досліджував і узагальнював матеріали з історії села Коростів.

Заради поставленої мети відмовляв собі у багато чому. Пошуки, переклади, консультації, копіювання оригіналу матеріалів забирали багато часу. Та при допомозі друзів, порадників, меценатів книга вийшла з друку. В ній є передмова, слова від автора, а для кращого розуміння історія села подана розділами за окремими темами.

Використана література:

Бугрій І. Коростів – село серед гір. – Оскарт, Львів, 2005. – 256с.

Краєзнавство і туристика. Журнал, № 1-2 (2-3), січень-квітень 1996р. Оксана Нагорна. Доля і недоля Львівських Карпат.

Краєзнавство і туристка. Журнал № 1-2 (2-3), січень-квітень 1996р. О. Шаловило. «Турист у Львіських Карпатах».

Крамарець В.О., Приндак В.П. «Національний природний парк «Сколівські Бескиди. Еколого-пізнавальний маршрут м. Сколе – гора Парашка – с. Майдан».

Карпати. Сколівський район. Карта. – Державне науково-виробниче підприємство «Картографія». К., 2008.

Особистий архів І. Бугрія: «Коломийки», обряди «Коростівське бойківське весілля», спогади, фотографії.

Підготувала

провідний бібліограф

Л.П. Журба

Кiлькiсть переглядiв: 1403

Коментарi