Сколівська районна централізована бібліотечна система

методично-бібліографічний відділ

Щур Роман Семенович

- педагог, краєзнавець, громадський діяч

Бібліографічна довідка

м. Сколе 2013 рік

Народився Роман Семенович 26 червня 1934 року в с. Підгородці Сколівського району Львівської області.

Закінчив школу в своєму рідному селі потім навчання у Львівському університеті Івані Франка з 1953 по 1958 рік.

З 1958 по 1966 роки – заступник директора з навчально-виховної роботи Нагачівської середньої школи Яворівського району.

З 1966 по 1990 рік – вчитель історії Підгородецької середньої школи Сколівського району.

В 1991 році обирається головою Сколівської районної ради народних депутатів першого демократичного скликання. На цій посаді працює до 1994 року.

Роман Семенович проявив себе, як вірний син українського народу. Він завжди був і надалі залишається вірним ідеї самоутвердження свого народу. Основним критерієм його життя є становлення демократичної, правової української держави.

Працюючи на посаді голови районної ради, завжди відгукувався на найболючіші питання земляків та жителів Сколівщини. Велику увагу приділяв економічним проблемам району та розвитку культури. Незважаючи на зайнятість в роботі, піклувався про процвітання культури району в перші роки незалежності України. З особистої ініціативи був об’явлений конкурс на звання «Краща бібліотека» в організації і популяризації краєзнавства. Сам особисто відвідав кожну сільську книгозбірню, після чого були підведені підсумки конкурсу, кращих працівників нагороджено грамотами та книгами.

З 1994 року працює над розвитком державного історико-культурного заповідника «Тустань» на посаді завідуючого відділом, є науковим працівником. Роман Семенович доклав дуже багато зулрсиль над створенням краєзнавчого музею «Тустань», в якому працює екскурсоводом, бере велику участь в археологічних розвідках фортеці Тустань.

Як історик, громадський діяч всі вільні хвилини, дні, місяці і роки присвячує вивченню історії Сколівщини, рідному селі Підгородці, навколишнім селам, зокрема розвитку Державного заповідника Тустань.

Перу роману Семеновича належить більше 10 книг та 4 буклети, в яких описана ціла історія свого краю, його людей, людей праці, борців за незалежність своєї країни, їх нелегке життя за часів тоталітаризму.

В даний час Романом Семеновичом здана в друк нова книга про село Підгородці.

Одружений. Дружина – Дарія Володимирівна, дочки – Леся і Олена, дідусь 4 внуків.

Книги випущені Романом Семеновичом Щуром

Щур Р. Підгородці: сторінки історії.-Львів:Літопис-2000.-244с.

Щур Р. Тустань – державний історико-культурний заповідник. Історія. Фольклор.-Львів: Новий час-2002.-72с.:іл.

Щур Р. Тустань – державний історико-культурний заповідник. Словник.-Львів: Новий час-2004.-40с.:іл.

Щур Р. Курінь Української Повстанської Армії. «Бойки» імені Богдана Хмельницького.-Львів: Новий час-2004.-150с.:іл.

Щур Р. Урич: сторінки історії.-Львів: Новий час-2005.-120с.:іл.

Щур Р. Підгородецька школа: історії.-Львів: Новий час-2006.-136с.

Щур Р. Підгородці: історія сакральних пам’яток.-Дрогобич: швидкодрук.-2009.-76с.

Щур Р. Капличка. «Цілюща капличка - оберіг».- Дрогобич: швидкодрук.-2010.-76с.

Щур Р. Урич: історія храму св. Миколая.-Львів: Новий час-2010.-76с.

Щур Р. Тустань історичний нарис - есе.-Дрогобич: швидкодрук.-2011.-80с.

Щур Р. Тустань . Фольклор.-Дрогобич: швидкодрук.-2012.-44с.

Щур Р. Підгородці. Етнографія.-Дрогобич: швидкодрук.-2013.

Крім того ним випущено 5 буклетів.

Укладач:

провідний бібліограф