СКОЛІВСЬКА РАЙОННА ЦЕНТРАЛІЗОВАНА БІБЛІОТЕЧНА СИСТЕМА

ВІДДІЛ ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНОЇ ТА БІБЛІОГРАФІЧНОЇ РОБОТИ

Володимир Васильович Касюхнич

громадсько-політичний діяч, добрий господар Сколівщини

ПАМ'ЯТКА

м. СКОЛЕ 2014

Народився Володимир Васильович Касюхнич 3 березня 1931 року в м. Бориславі Дрогобицького району Львівської області.

На Сколівщину Володимир Васильович прийшов працювати в 1967 році. Молодий, енергійний, завзятий до роботи зразу ж поставив перед собою основні завдання: перебудова сіл бойківського краю та будівництво доріг до кожного населеного пункту, тобто ліквідація бездоріжжя в районі.

Будучи добрим господарем у районі, дбав про організацію сільськогосподарського та промислового виробництва. З його ініціативи були побудовані тваринницькі комплекси в селах: Тухолька, Долинівка, Крушельниця, Урич, Підгородці, Тухля, Нижня Рожанка, Верхнє Синьовидне, Труханів. В районі здійснена міжгосподарська кооперація і спеціалізація господарств по виробництву м’яса яловичини в радгоспі ім. Івана Франка. Це господарство було визначене, як базове по вирощуванню молодняка великої рогатої худоби від народження до одного року, а в радгоспах «Верховина», «Завадківський», «Орівський» та в селі Підгородці по заключній відгодівлі до ваги 450 кг. і більше.

Володимир Васильович завжди відстоював власну точку зору, керуючись принципами чесності і порядності. Не шкодував своїх сил, аби «Богом і людьми забутий край» вивести на належний рівень розвитку. І йому це вдалося. Усе, чим гордиться Сколівщина – його заслуга.

Він був ініціатором відродження народних традицій. В районі щороку проводилися в селищі Славсько проводи чабанів на Полонину. В масштабах області, свята тваринників, льонарів, працівників лісового господарства.

За його ініціативи в 1960 році був створений народний ансамбль пісні і танцю «Бойківщина». Володимир Васильович був великим пошанувальником і цінителем самодіяльної народної творчості в районі.

В 2010 році ансамбль творчо звітував про своє 50-річчя з дня заснування. Переповнений зал бурхливими оваціями зустрів колишнього керівника району, ініціатора створення «Бойківщини», який з великим хвилюванням і безмежною вдячністю згадував роки життя і праці на Сколівщині.

Не забувають мешканці нашого міста, району добрих справ пана Володимира, Це – чудовий палац культури «Бескид», адміністративний будинок і головна площа міста, новий житловий мікрорайон по вул.. Стрийській, торгові та побутові комплекси в райцентрі, центральна районна лікарня – одна з найбільших лікарень в області. За час його праці в м. Сколе працювали фонтани, квітли на площі троянди.

Володимир Васильович любив свій край, його красу, його людей і старався щоденно в своїй праці робити все для процвітання рідного краю. Він завжди відстоював власну точку зору, керуючись принципами чесності і порядності.

Як непересічна людина В. Касюхнич заздалегідь відчував наближення суспільних перемін. Тому ще в 1986 році подав у відставку мотивуючи свій вчинок поганим станом здоров’я.

Після Сколівщини працював у Львівському державному університеті ім. Івана Франка в якому навчався і закінчив історичний факультет.

Володимир Васильович нагороджений двічі Орденом Трудового Червоного Прапора і двома орденами «Знак Пошани», обирався неодноразово депутатом обласної і районної рад декілька раз.

Пан Володимир – одружений. Дружина – Дарія Теодорівна. Має дві дочки – Ольга та Оксана. Обидві здобули медичну освіту. Внучка Оксана продовжує династію лікарів.

Розмову вела провідний бібліограф

Сколівської РЦБС

Л.П. Журба

Кiлькiсть переглядiв: 1531

Коментарi