• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Заходи бібліотек-філій

«Літо-літечко минуло, збираються у вирій журавлі», саме під такою назвою хочеться підвести підсумок роботи бібліотеки з дітьми, за час літніх канікул.

Окрім, художнього читання, бібліотека пропонує дітворі різного роду розваги, наводячи приклад, весело і цікаво діти грали в гру «Веселий зоопарк», сміху було чути далеко, або ж інтелектуальна гра-пазли «Мандрівка Львівщиною», багато цікавих місць діти знали, а підглядаючи в підказки відкривали для себе нове.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/ltn_kankuli/9.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/ltn_kankuli/7.jpg

Підготовлюючись до святкування Дня Незалежності хочеться відмітити наших юних активісток клубу за інтересами «Домашня всезнайка», дівчатка допомагали робити віночки для танцю «Квіточка» (керівник Сушицька М.)

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/ltn_kankuli/1.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/ltn_kankuli/11.jpg

Святкування Дня Незалежності в НД с. Нижнє Синьовидне

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/ltn_kankuli/2.jpg

Представлена виставка з нагоди 27 річниці Незалежності України

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/ltn_kankuli/3.jpg

Свої роботи виставили на огляд наші умільці: - це різьба по дереву, роботи з паперу та пластику.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/ltn_kankuli/4.jpg

«України славнії сини»- пам’ять про героїчну боротьбу ОУН-УПА нашого села, про що свідчать світлини, та зібрані матеріали.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/ltn_kankuli/5.jpg

«Село моє у віночку гір» - під такою назвою проходила виставка історія села в фотографії.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/ltn_kankuli/6.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/ltn_kankuli/66.jpg

27 серпня з нагоди Дня Народження І.Я.Франка бібліотекою була зорганізована виставка на якій представлений творчий виріб юного різбляра Войтка Романа «Іван Франко – Лис Микита».

Спорт у нашому житті

У сільській книгозбірні села Риків відбулася година спілкування “Спорт у нашому житті”. Захід відбувся з учнями старших класів місцевої школи та вчителем фізичної культури П. В. Марочковичем. Зав. бібліотекою О. Гайванович виступила із вступним словом і розповіла, яку роль відіграє спорт у житті кожного з нас. Учні сказали, що з фізкультурою вони всі дружать, це їхній улюблений предмет у школі та дуже поважають свого вчителя. Петро Васильович розповів про досягнення шкільної команди з футболу у селі, сусідніх селах та районі і наголосив, що й надалі буде приділяти велику увагу спорту. Оксана Гайванович подякувала всім присутнім за цікаво проведене дозвілля.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/ltn_kankuli/11.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/ltn_kankuli/1.jpg

Бібліотекар бібліотеки – філії с.Пшонець,завітала до діток Пшонецької школи. Був зачитаний дітям вірш про мир:

Миру – в світі всюди бути!

Миру хочуть добрі люди.

І дорослі і малі,хочуть миру на Землі.

Охоче діти слухали розповідь бібліотекаря ,що 21 вересня християни відзначають одне з найбільших християнських свят – Різдво пресвятої Богородиці. Про те у цей день ми відзначаємо також День Миру. Школярі дізнались про значення цього свята, як воно перекладається різними мовами світу,і чому воно таке важливе. Генеральна Асамблея ухвалила,що починаючи з 1982року,буде відзначатись як день глобального припинення вогню всім державам і народам воєнних дій.

Діти повторювали лічилку для чого нам потрібен мир. Адже, багатьом людям у сучасному світі, спокійне життя це – лише казкова мрія,багато народів страждають,діти не мають змоги відвідувати школу,в них багато горя. І для таких людей існує День Миру. Діти з робили висновки що для нашої країни цей день також особливий. Зачитавши дітям історію із Старого Завіту,учні дізнались про птаха який символізує мир. Готуючись до такого дня, учні самостійно виготовляли голуба миру. На кінець бібліотекар Радевич О.М запропонувала щоб учні обмінялися голубами миру,щоб голуби які ви виготовляли стали голубами миру серед вас. Мир – це дружба,повага і любов один до одного,тоді і миру стане більше серед нас.

Були проведені мирилки:

Через тин вишня похилилася, А дружка з дружкою посварилися. Тобі яблучко, мені грушечка, Не сварімося, помирімося, дружечко

( де діти обмінювались,грушками і яблуками).

Я козак і ти козак, Я вояк і ти вояк, Щоб в бою стояти мужньо Ми повинні бути дружні. Ми хоробрі вояки – Побратими-козаки.

Діти написали на голубах,свої побажання нашим солдатам.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/268.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/267.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/265.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/264.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/261.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/260.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/258.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/256.jpg

«Роздуми-бесіди, хвилинки відвертості про дружбу».

Під такою назвою була організоване квест – гра у Пшонецькій бібліотеці - філії про найцінніший скарб у житті людини –« Дружбу». Діти спільно з бібліотекарем Радевич О.М, виготовили квітку дружби,на якій присутні риси справжнього друга. Наступна гра мала назву: «Відкрий своє добре серце!»,діти на сердечках писали своє ім'я,пізніше обмінювались кому яке ім'я випало,говорили яка риса характеру притаманна їхньому другу.

Обговорювали українські народні прислів’я і приказки про дружбу: «Друзі пізнаються в біді» та інші. Бібліотекар зачитала такі оповідання: «Радіємо успіхам ближніх», «Життя у правді», «Навіщо кажуть Спасибі»?, «Бо я –людина». Грали в гру «Так чи ні».

На сам кінець було зачитано, слова відомого французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері який вважав, що "Єдина справжня розкіш - це розкіш людського спілкування". Обговорювалось питання"У пошуках власного ідеалу". Діти обговорювали які риси характеру,повинен мати громадянин незалежної України,якою має бути людина щоб життя стало кращим. Згадали також великого педагога Сухомлинського який писав: "Ідеал людської краси - це водночас ідеал моральності. Любов до людей - це твоя моральна серцевина ". Життя людини довге і складне,тому прожити його без друзів, на самоті дуже важко. Адже кожна людина заслуговує мати справжнього друга,який прийде на допомогу і підтримає, не доля творить людину,а людина творить свою долю.

Бібліотекар побажала всім присутнім,мати найбільше вірного друга на все життя.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/092.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/091.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/090.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/087.jpg

Відео- круїз: «Подорожуючи країнами Європи».

З метою інформування своїх користувачів з питань європейської інтеграції, шанобливого ставлення до історії, культури, обрядів та традицій інших країн в сільській бібліотеці с. Труханів з користувачами юнацтво було проведено відео- круїз: «Подорожуючи країнами Європи». Зав. бібліотекою Г. Мурдза познайомила учнів з країнами, які входять до складу Євросоюзу а також розповіла про значення слів Євросоюз, Євроінтеграція. Подорожуючи по меридіанах і паралелях різних країн Європи користувачі побачили все те, чим багата Європа. З матеріалів які представлені на книжкові виставці на тему: «На побачення з Європою» учні ще більше поглибли свої знання.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/zahodi/33333.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/zahodi/333333.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/zahodi/3333333.jpg

Година духовності: «Хрещення Київської Русі».

27—липня в сільській бібліотеці с. Труханів з користувачами різних груп пройшла год. духовності на тему: «Хрещення Київської Русі». Ведучі: Пилипів Вікторія та Пірус Оксана - висвітлювали тисячолітню історію християнства в Україні. Зародження і становлення християнських релігій від часів Володимира до сьогодення, про роль церкви в житті українців. Прозвучали пісні: Боже великий єдиний,та Святий великий Володимире. Зав. бібліотекою Г. Мурдза доповнила, що з прийняттям нової релігії Русь увійшла в сімю християнських народів Європи, долучилася до християнської культури та цивілізації і за часів правління Великого князя Володимира Київська Русь досягла небувалого розквіту.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/zahodi/333.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/zahodi/3333.jpg

Літературно – музична композиція: «Свобода держави — на щастя народу».

Головне для українців державне свято це - День Незалежності України. А передує йому День Державного Прапора. Це свято кожного року нагадують не тільки українському народу але і всьому світу, про існування незалежної демократичної України. Осторонь цього свята не була і сільська бібліотека с. Труханів. Спільно з НД було проведено літературно - музичну композицію: «Свобода держави — на щастя народу». Ведучі: Пилипів Софія та Макара Марія розповіли присутнім про славетну історію України, становлення української символіки та визначними подіями незалежної України. Прозвучали вірші а також пісні про Україну. Ціздин Іван М.та Данилів Степан С. прочитали вірші: «Мати - Україно», та « Незалежна і єдина», «Краю мій моя ти Україно». Попович Оксана та Сметанка Ольга, Абрагамович Марія Л. проспівали пісні: « Я Українка, я україночка»,» Україно молюся за тебе», « Це моя Україна». У ході заходу присутні переглянули літературу на книжковій виставці: «Ти у серці нашім Україно, ти у серці нашім назавжди» де кожний присутній не пішов з пустими руками, а з цікавою книгою.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/zahodi/33.jpg

Моя Україна – родинна країна

Під такою назвою в сільській книгозбірні села Риків з учнями школи було проведено урок державності. Сільський бібліотекар О. Гайванович розповіла присутнім, як здобувалася Незалежність України. 24 серпня – це не просто день народження держави, це свято багатьох поколінь наших предків, які мужньо боролися за майбутнє України. Також ми повинні низько голови схилити в пошані перед нашими воїнами АТО, які ціною власного життя утримують Незалежність України сьогодні. Учні декламували вірші про Україну, кожен висловив свою думку про те, як він любить свою Батьківщину, яка починається з рідного дому, з рідного села. Вкінці заходу О. Гайванович побажала всім миру, злагоди, спокою на рідній землі.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/den_nezalejnost_2018/4.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/den_nezalejnost_2018/44.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/den_nezalejnost_2018/444.jpg

Я ЗА ТЕБЕ,УКРАЇНО,МУКИ ТЯЖКІЇ ТЕРПІВ

Під такою назвою бібліотекар та зав. народним домом с.Орява підготували урочисту академію. Розпочалось дійство із урочистої літургії. Потім всі із хорунгвами вирушили в центр села до кам'яного Тризуба. Отець Дашинич відслужив панахиду за героями України. Із словами привітання з Днем Незалежності до присутніх звернувся сільський голова Дуб Б.Т. В літературно-музичній композиції звучали пісні,вірші про Україну,Героїв України. Про історію України,про мужність наших земляків в боротьбі за волю України розповіла ветеран місцевої школи Маринець М.І. Насамкінец всі присутні виконали Гімн України.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oryava/IMG_20180824_122222[1].jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/oryava/IMG_20180824_125634[1].jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oryava/IMG_20180824_124251[1].jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oryava/IMG_20180824_123715[1].jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oryava/IMG_20180824_122242[1].jpg

24 сераня в селі Климець відбувся захід до дня Незалежності України: "Україно моя, рідний краю!". Захід був проведений за допомогою бібліотекара Бурички Л.О та зав. народним домом Дьорка Г.В . Ведучі розповідали багато інформації про Україну. Вшанували Героїв хвилиною мовчання. Прозвучав Гімн України. Також діти розказували вірші.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/klimets/IMG_20180827_180121_917.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/klimets/IMG_20180827_180116_877.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/klimets/IMG_20180827_180110_027.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/klimets/IMG_20180827_180100_387.jpg

Можна все на світі вибирати сину, вибрати не можна тільки Батьківщину. Такими рядками 24 серпня в с. Сопіт біля пам’ятного знака було проведено урок державності до Дня Незалежності України ведучою М. Якимів. Діти школи декламували вірші, співали пісні. Бібліотекар бібліотеки-філії Г.Павлишин організувала книжково-ілюстративну виставку «Єдина, Вільна, Неподільна», біля якої провела перегляд літератури.

На завершення діти і всі присутні заспівали «Боже Великий Єдиний» і «Гімн України»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/IMG-4443d41c37e9290b59aa6bea660d8ff9-V.jpg

24 серпня в селі Опорець відбувся концерт присвячений Дню прапора та Дню Незалежності України. Прославляючи нашу неньку Україну діти читали вірші а також співали багато пісень.Присутні на святі були задоволені.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/den_nezalejnost_2018/IMG-c326d4edf75f2971794ad5145b0c8b19-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/den_nezalejnost_2018/20180824_124231.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/den_nezalejnost_2018/20180824_121251.jpg

«Ми – діти твої Україно!»

Під такою назвою місцевий бібліотекар Радевич О.М і працівник народного дому Калинович Г.М провели музично - літературний вечір до Дня Незалежності України. Радевич О.М привітала усіх присутніх з 27-річницею,і побажала Україні мирного неба,бо згадуючи всі події Україна і не знала цього миру,а всім присутнім здоров'я і процвітання в рідній батьківщині. З вітальним словом виступив голова сільської ради Радевич Ф.В.Учениця 6 класу Михайлович Я.Р виконала пісні: «Мальви», «Мій рідний край». Мелень В.І.,Циб А І.виконали пісню «Україна», звучали пісні «На нашій Україні», «Квітуча Україна», «Моя Україна». Ведучі заходу Дасів М.Р.,Радевич Г.Р, Андрійчак Н.Я,.,Карпінська В.,Світельська Ю.В,Марочкович А.А,Федьович В.В,Радевич О.М.,Левкович М.А. і маленьке підростаюче покоління розказували вірші про Україну. Всі присутні виконали державну пісню України. В кінці була проведена вікторина між присутніми гостями: «Я люблю Україну!». На сам кінець хвилиною мовчання було вшановано героїв Небесної Сотні та АТО.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/den_nezalejnost_2018/222.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/den_nezalejnost_2018/222.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/den_nezalejnost_2018/22.jpg

«Здивуємо учителя,своїми знаннями!»

Під такою назвою у Пшонецькі бібліотеці закінчуються літні,дитячі читання.

Місцевий бібліотекар Радевич О.М мандрувала з дітьми різними енциклопедіями: «Дивосвіт Сколівщини», «Львівщина», «Хочу все знати», «Велика ілюстрована енциклопедія України» з яких діти дізналися багато нового для себе.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/3333333.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/333333.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/33333.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/3333.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/333.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/33.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/ltn_kankuli/3.jpg

До Дня Незалежності України у бібліотеці-філії с.Коростів проведено літературну годину "Незалежна і єдина наша ненька Україна". У цьому заході брали участь учні 5-7-х класів,які розповіли про символіку України та декламували вірші. Діти дізналися цікаві факти про нашу неньку та основні події з історії України.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/den_nezalejnost/IMG_20180824_105234_1CS.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/den_nezalejnost/IMG_20180824_105603.jpg

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/den_nezalejnost/IMG_20180824_105544.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/den_nezalejnost/IMG_20180824_105519.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/den_nezalejnost/IMG_20180824_105407.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/den_nezalejnost/IMG_20180824_105259.jpg

Біблія - наука добра

В селі Орів в День святого великомученика Пантелеймона Після Святої Літургії на подвір’ї храму Покрови Пресвятої Богородиці завідувач бібліотекою-філією № 37 С.П. Гресько та завідувач Народним домом І.В. Болюк провели годину духовності «Біблія – наука добра».

Захід приурочено Року Слова Божого. Активну участь в заході взяли дорослі і діти. Присутні почерпнули багато повчального з БІБЛІЇ: заповідей Божих, Святої Літургії.

Віряни вдячні культпрацівникам за годину Духовності.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/IMG-cb63c9d820591f2dc37e11f265136431-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/IMG-6672ad4f23f19159e718cf5d0021b8dd-V.jpg

У Плав’я-Бринівській сільській книгозбірні пройшли літературні читання “Літо з книгою”. Захід відбувся з учнями школи. Діти читали оповідання, гуморески, вірші, ділилися враженнями про прочитане. Захід пройшов досить цікаво. Бібліотекар Н. Гарасим подякувала юним читачам за те, що не забувають під час літніх канікул за книгозбірню та наголосила, що завжди чекає їх у бібліотеці. Діти подякували за приємні хвилини відпочинку і визичили книги читати на дозвіллі.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-brinvka/122.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-brinvka/121.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-brinvka/12.jpg

В бібліотеці – філії с.Урич відбувся огляд нових надходжень «Зустріч з новою книгою».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/3333.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/33.jpg

Екскурсія у бібліотеку «Мандрівка книжковим містом» завітали діти і вихователі ДНЗ села Урич. В програмі: ігри, конкурси, чаювання.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/ltn_chitannya/3333333.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/ltn_chitannya/33333333333.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/ltn_chitannya/3333333333.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/ltn_chitannya/333333333.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/ltn_chitannya/33333333.jpg

Відпочивай — але про книгу не забувай

В книгозбірні с. Головецько проводились літературні читання «Відпочивай — але про книгу не забувай». У бібліотеці читали і обговорювали прочитане. Проводились літературні ігри, вікторини, голосні читання «Прочитай — не пошкодуєш». Діти читали віршики, казочки, журнали.

Метою заходу було націлити дітей на відвідування бібліотеку та читання книг під час літніх канікул. Зав. бібліотекою Скольська С. розповіла юним читачам про те, що канікули, проведені з книгою, будуть цікавими та корисними.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/22.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/222.jpg

«Пшонець село серед гір».

Під такою назвою у бібліотеці села Пшонець 11 червня відбувся конкурс малюнків серед учнів 1-2 класів,7-8 класів.

Бібліотекар Радевич О.М зачитала вірші Т.Г.Шевченка «Село»!-І серце одпочине. Слова вірша надихнули дітей,змалювати красу своїх прекрасних гір,улюблені куточки своєї місцевості. Після було оформлено виставку «Моє село - найкраще на Землі!». Всі учасники отримали солодкі подарунки,і позитивні емоції.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/11111.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/1111.jpg

Відпочивай але за книгу не забувай

Працівник бібліотеки с.Орява провела з учнями молодших класів годину дозвілля "Відпочивай але за книгу не забувай"Юні читачі приймали активну участь у вікторині,конкурсі та інтелектуальні грі.Вчитель місцевої школи запропонувала учням протягом літа часто відвідувати бібліотеку і прочитати багато книг.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oryava/media-share-0-02-05-7a7421ce2e2ec48706a957f1e63cbe073d06338bb5354aa103e4a4391fb73491-f9d9f32d-0cbd-43d0-bac1-7d7d9e3e4bab.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oryava/media-share-0-02-05-07d2ae057d8ab1382b0a081e58006b5f050f9472a7997371e835775e90b2102d-d32b31e9-f15e-47ab-815d-84872fd78947.jpg

Сьогодні в Сколівську книгозбірню завітала наша землячка, яка проживає в Німеччині, Надіє Метзгер. Бібліотекарі раді були зустрічі з шанованою гостею, ділилися спогадами та планами на майбутнє. Книги письменниці активно читаються, а читачі з нетерпінням чекають нових… Зустріч з Надією залишала в наших серцях радість від спілкування, тепло і надії на нові зустрічі.

/Files/images/zahodi/IMG_1303.JPG

До Риківської книгозбірні завітали на екскурсію учні молодших класів зі своїм вчителем Г. І. Кермеш, де відбулися літературні читання “Літо з книгою”. Проводились літературні ігри, вікторини, голосні читання. Переможцями цих заходів стали В. Куртяник (4 клас) та С. Когут (2 клас). Вони давали вичерпні відповіді на всі запитання. Дітям дуже сподобалось читати не тільки у книгозбірні, а й на вулиці. Маленькі читачі по черзі вголос читали віршики, казочки, веселі смішинки. Сільський бібліотекар О. Гайванович подякувала вчителю Галині Кермеш та її вихованцям за екскурсію до книгозбірні, за цікаво проведене дозвілля. Галина Іванівна наголосила дітям, щоби вони під час літніх канікул не забували за читання, часто приходили до книгозбірні за книжечками.

Метою заходу було пропагування літніх читань у книгозбірні.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/den_zahistu_dtey_2018/111.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/den_zahistu_dtey_2018/11.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/den_zahistu_dtey_2018/1.jpg

До Міжнародного дня захисту дітей Козівська книгозбірня

організувала конкурс малюнків "Дитинство-щаслива пора."

Переможці конкурсу Дашавський Володимир, Климаш Ярина, Стасів Аліна.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/den_zahistu_dtey_2018/IMG_20180531_115135.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/den_zahistu_dtey_2018/IMG_20180531_115255.jpg

У Верхнячківській бібліотеці-філіі 1 червня відзначили Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків. В цей день кожен повинен задуматися і подивитися на дітей, які поруч. Кожен повинен зробити для своєї дитини свято. Це свято потрібне, щоби люди звернули увагу, подивилися, що поруч є діти з їхніми проблемами і потребами. Ми робимо свято, щоби послухати дітей та інколи в них повчитися. В день Міжнародного дня захисту дітей в нашій бібліотеці відбувся День правових знань "Наш закон - наша сила". В програмі Дня відбувся ряд творчих заходів: Правова вікторина " Наші права,ми їх пам'ятаємо! ",читання журналів,розгадування кросвордів,а також на останок діти гралися і веселилися.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/den_zahistu_dtey_2018/DSC_0262.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/den_zahistu_dtey_2018/DSC_0260.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/den_zahistu_dtey_2018/DSC_0252.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/den_zahistu_dtey_2018/DSC_0245.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/den_zahistu_dtey_2018/DSC_0225.JPG

Діти-майбутнє України!

У Народному домі с.Ямельниця,у розважальній формі відбулося свято до Міжнародного дня захисту дітей.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/yamelnitsya/34162089_608266706216849_4285516473868222464_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/yamelnitsya/34200306_608264986217021_4244730236064759808_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/yamelnitsya/34131822_608265092883677_3641884889776652288_n.jpg

01.06.2018 р. в книгозбірні бібліотеки-філії с.Сможе до Дня захисту дітей було проведено бесіду- діалог: "Я маю крила" з учнями 8- 9 класів, а також квест на тему: "Знайди й пізнай" для учнів 4- 5 класів. Гра була побудована у вигляді казки де діти шукали скарби і пізнавали таємниці природи та відгадували загадки від яких залежало чи знайдуть вони дорогу додому подолавши різні перешкоди. Героями казок побували такі учасники: Кеніг А., Шуляк М., ЛесівМ., Чорногуз Х., Попович Я., Івасів С., Шуляк Х., та інші. Такі заходи виховують у дітей відповідальність, а ще розуміння того, що кожну розпочату справу потрібно доводити до кінця.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/smoje/20160821_154952.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/smoje/20160821_154425.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/smoje/20160821_154301.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/smoje/20160821_154219.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/smoje/20160821_153523.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/smoje/20160821_153340.jpg

«У центрі Всесвіту – дитина!»

Під такою назвою 31 травня Пшонецька бібліотека-філія провела гру – вікторину «Права та обов’язки». Присутні познайомилися з Декларацією та Конвенцією ООН про права дитини; . Зробили екскурс по – відомих казках: «Мауглі», «Попелюшка», «Вовк і семеро козенят», «Червона шапочка», «Дванадцять місяців», «Мальчик з пальчик», «Івасик Телесик»,і обговорювали які конкретно права героя казки порушено в даній ситуації.

Бібліотекар Радевич О.М наголосила що одна з найважливіших проблем сучасного світу – порушення прав людини,особливо дитини. На завершення, запропонувала прочитати дітям чудову книгу – «Вчимося жити по закону»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/211.jpg

Вірні сини України.

25.05.2018 р. В приміщенні бібліотеки с.Сможе відбулась виставка-роздум на тему: 《Вірні сини України》. Де до кожного розділу коротко охарактеризовано бібліотекарем Дорош О.В. учні школи виконували пісні і читали вірші. Участь взяли учні 5-7 класів, а саме: Зубкович В., Попович Я., Чорногус Х., Зубкович С., Івасів С., Лесів М., Кузів В., Гордінець С. Прозвучали вірші: О.Маланюка, В.Стуса, В. Симоненка,та сучасних поетів присвячених боротьбі за незалежність України. Виставкою було охоплено визначних провідників від С.Бандери та до сучасного АТО, де також герої віддають своє життя за свободу і незалежність нашої країни. Підготувала і провела бібліотекар с.Сможе Дорош О.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/smoje/20180103_115050.jpg

Мовознавча мандрівка до Дня української мови та писемності.

Присутні на мовознавчій мандрівці «Бринить, співає рідна мова, чарує, тішить і п’янить» учні 3- класу разом з працівниками бібліотеки здійснили подорож країною рідної мови. Адже з раннього дитинства і до глибокої старості кожна людина пов’язана з мовою такими словами розпочала захід зав. бібліотекою Г. Мурдза. Нею передаються думки і почуття людей. Мова - душа народу, оберіг наших звичаїв і традицій. Як казали в давнину: «Усе минає, а слово залишається». Ведучими заходу були Пірус О. та Пилипів В., які ознайомили присутніх звідки взялося слово, хто такий Нестор Літописець і які літописи він написав.

Учні з задоволенням грали у ігри: «склади слово», з захопленням відгадували мовні загадки - жарти ,в читальному залі була організована книжкова виставка: «Мова це духовна святиня народу». на якій була представлена література про мову.

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ, НАРОДОЗНАВЧА ГОДИНА:

«УКРАЇНСЬКІ ВИШИВАНКИ - НАЧЕ РАЙДУГИ СВІТАНКИ.»

В ДЕНЬ СВ’ЯТА ВИШИВАНКИ, В НАРОДНИЙ ДІМ В БІБЛІОТЕКУ села ТРУХАНІВ ЗАВІТАЛИ КОРИСТУВАЧІ, ЯКІ ЗАВЖДИ БЕРУТЬ УЧАСТЬ У МАСОВИХ ЗАХОДАХ, У ЯСКРАВИХ ВИШИВАНКАХ, НА НАРОДОЗНАВЧУ ГОДИНУ «УКРАЇНСЬКІ ВИШИВАНКИ - НАЧЕ РАЙДУГИ СВІТАНКИ», ЯКУ ПІДГОТУВАЛИ ПРАЦІВНИКИ КУЛЬТУРИ. ЗАВ. БІБЛІОТЕКОЮ Г. МУРДЗА РОЗПОЧАЛА ЗАХІД ТАКИМИ СЛОВАМИ,- ЩО СВ’ЯТО ВИШИВАНКИ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ З 2008 року. ВИШИВАНКИ - ЦЕ ДУХОВНІ СИМВОЛИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ, РІДНОГО КРАЮ, БАТЬКІСЬКОЇ ОСЕЛІ, ТЕПЛА МАТЕРИНСЬКИХ РУК. РУШНИКИ ВИКОНУВАЛИ РОЛЬ ОБЕРЕГІВ, В КОЖНІЙ ХАТІ ВИШИВАНИМИ РУШНИКАМИ ПРИКРАШАЛИ ІКОНИ, НАКРИВАЛИ КОШИКИ З ПАСКАМИ, ПРОВОДЖАЛИ РУШНИКАМИ СИНІВ В ДОРОГУ, ВИШИТИМ РУШНИКОМ БАТЬКИ БЛАГОСЛОВЛЯЛИ МОЛОДИХ НА ЩАСЛИВУ ДОЛЮ. НАШ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОД, ВПІЗНАЮТЬ У ВИШИВАНКАХ У РІЗНИХ КУТОЧКАХ СВІТУ. ДЕКЛАМУВАЛА ВІРШ:,,УЧИСЬ ДИТИНО ГАРНО ВИШИВАТИ’’- ПИЛИПІВ ВІКТОРІЯ, ПРОЗВУЧАЛА ПІСНІ:,,ПІСНЯ ПРО РУШНИК’’, ,,ДВА КОЛЬОРИ’’ У ВИКОНАННІ УЧАСНИКІВ ЗАХОДУ.

ХАЙ ВИШИТІ УКРАЇНСЬКІ РУШНИКИ, СОРОЧКИ, СКАТЕРТИНИ, ІКОНИ СТАНУТЬ ОБЕРЕГАМИ У ВАШИХ ОСЕЛЯХ.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/777.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/77.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/7.jpg

Година патріотизму «Герої серед нас», приурочена Дню Герою, проведена в бібліотеці філії с. Орів №1.

Відкрила захід вчителька місцевої школи Бойко І. М. Про Героїзм Українського народу від сивої давнини до сьогоднішніх днів розповів вчитель історії Яворський З. І.

Учасники бойових дій на Сході України жителі села Орів, Степанов Д. В., Грицишин О. І. розповіли про важкі військові будні. На заході були присутні учні 5-7 класів та вчителі Орівської ЗОШ I-III ст.

Голова місцевої сільської ради Сухроменда Т. П. привітала учасників бойових дій з Днем Героїв і вручила їм букети живих квітів.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/den_gerov_2018/IMG-e1c60b1b78b44c3e8950d3d10eb9564b-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/den_gerov_2018/IMG-cfd3c6f9d55a204830335f183c95e3ba-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/den_gerov_2018/IMG-aa8e9800223efa22969726ce81f6e081-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/den_gerov_2018/IMG-a78727d6ca84c6de9eaf1f42dbc2204f-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/den_gerov_2018/IMG-88ffa94b815fd5ba3cac3d548fcf4499-V.jpg

День вишиванки в книгозбірні с. Плав'я-Вадрусівка

З історією української вишивки та Днем вишиванки присутніх ознайомили бібліотекар Марія Гребович та вчителі школи Мирослава Матковська і Тетяна Зинич.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-vadrusvka/den_vishivanki_2018/20180520_175004.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-vadrusvka/den_vishivanki_2018/20180520_174938.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-vadrusvka/den_vishivanki_2018/20180520_174814.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-vadrusvka/den_vishivanki_2018/20180520_155604.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-vadrusvka/den_vishivanki_2018/20180520_155458.jpg

Уклін тобі, матусю!

Літературно-музичний вечір організувала педагог організатор Орявської ЗОШ I-IIст. Лосинська Руслана спільно із бібліотекарем бібліотеки-філії с. Погар Жук Галиною. Із вступним словом виступила директор місцевої школи Іваникович Оксана. Ведучі заходу учні 9-го класу Снігур Тарас та Гайванович Віта.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pogar/den_mater_2018/IMG_1643.jpeg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/pogar/den_mater_2018/IMG_1649.jpeg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pogar/den_mater_2018/IMG_1648.jpeg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pogar/den_mater_2018/IMG_1647.jpeg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pogar/den_mater_2018/IMG_1646.jpeg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pogar/den_mater_2018/IMG_1645.jpeg

Українська вишиванка – символ української душі

У День вишиванки кожен, хто відвідав бібліотеку в с. Головецько мав можливість оглянути виставку «Українська вишиванка – символ української душі». Зав. бібліотекою Скольська С. розповіла про вишиванку, її історію та символіку. Діти, доторкнувшись до вишитих рушників, відчули тепло рук наших матерів, бабусь, які вклали в них частку своєї душі і виховали любов до вишиванки. Адже вишиванка – це те, що живе у нашому серці і передається з покоління в покоління.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/-1.jpg

День вишиванки в Росохацькій книгозбірні

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/den_vishivanki_2018/IMG_20180517_123610.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/den_vishivanki_2018/IMG_20180517_124134.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/den_vishivanki_2018/IMG-c14c4a951e33b6a75ad685655cb30f92-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/den_vishivanki_2018/IMG_20180517_123722.jpg

Значення сім'ї та родини у розвитку дитини

В Міжнародний день сім'ї, 15 травня, в бібліотеці с. Крушельниця зібралися користувачі на годину спілкування "Значення сім'ї та родини у розвитку дитини". Що таке сім'я та родина; важливі правила життя в сім'ї, сімейні обов'язки, цінності, що живлять сім'ю; роль школи і суспільства у розвитку дитини - це ряд тих важливих питань, які обговорювали в процесі спілкування. Разом створили сонце, як модель щасливої сім'ї.

У другій частині спілкування діти робили листівки " 7я" з символічним значенням, які подарують своїм родинам. Закінчили зустріч читанням притчі про двох вовків у людині - добро і зло. Побажали, щоб кожен з присутніх плекали в собі тільки добро, любов і людяність. Солодке частування подарувало дітям солодкий смак зустрічі.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/den_sm/32590496_179759716190202_2245941680156966912_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/den_sm/32544032_179759959523511_1619821798717652992_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/den_sm/32489660_179758612856979_4129610273419952128_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/den_sm/32543022_179759632856877_3355956092109586432_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/den_sm/32492065_179760009523506_5425476583219527680_n.jpg

Вишиванка-символ нашого єднання та культурного відродження українського народу

У Климецькому народому домі відбулося свято вишиванки! "Вишиванка-символ нашого єднання та культурного відродження українського народу".

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/klimets/den_vishivanki_2018/Screenshot_20180517-170652.png/Files/images/zahodi_bblotek-fly/klimets/den_vishivanki_2018/Screenshot_20180517-170647.png/Files/images/zahodi_bblotek-fly/klimets/den_vishivanki_2018/Screenshot_20180517-170638.png

З нагоди Дня вишиванки в книгозбірні села Орів -1 оформлено книжкову виставку старовинних і сучасних вишивок.

Зав.народним домом та зав. бібліотекою-філією ознайомили присутніх з історією української вишивки та Днем вишиванки, які започатковано в Україні з 2006 року.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/den_vishivanki_2018/IMG-18fcd238aea0a575c8be088376bb5f34-V.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/den_vishivanki_2018/IMG-9d7dc2555de446d5bd0102dbf4663786-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/den_vishivanki_2018/IMG-f8a9aea740bc797bee7967bad591957c-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/den_vishivanki_2018/IMG-8ef05542e67b09e32ea52e5da49b66d7-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/den_vishivanki_2018/IMG-42108f7eb5c43564ac0f0546a4e5c515-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/den_vishivanki_2018/IMG-3b44c9c5d1fd11cf3d8a243724a9eff9-V.jpg

Ой яка ж ти гарна, сорочка вишивана!

В ці дні, коли буденність розквітає барвами, в бібліотеці с. Верхнячка відбувся захід – свято вишиванки «Ой яка ж ти гарна, сорочка вишивана!».

Щоб не тільки послухати цікаву розповідь про вишиванку, дізнатися про деякі маловідомі факти, пов’язані з цим ремеслом, а ще й помилуватися барвистими експонатами, читачам запропонована виставка вишиванок.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/den_vishivanki_2018/DSC_0192.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/den_vishivanki_2018/DSC_0201.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/den_vishivanki_2018/DSC_0197.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/den_vishivanki_2018/DSC_0193.JPG

День вишиванки

День вишиванки у бібліотеці смт Верхнє Синьовидне — «Вишиванка — краса України».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/den_vishivanki_2018/32932582_174193256747776_115202430311858176_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/den_vishivanki_2018/32890217_174193106747791_1673444478293114880_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/den_vishivanki_2018/32679705_174193183414450_6676786129196285952_n.jpg

Мамо моя, нині Ваше свято

Під такою назвою бібліотека-філія с. Тернавка спільно з народним домом провели тематичний вечір. Про історію Дня Матері присутніх ознайомила бібліотекар бібліотеки-філії Сікач Катерина Іванівна. В літературно музичній композиції звучали пісні, поезії про найдорожчу людину у світі. Сільські аматори артистично поставили п’єсу Василя Стефаника «На перші гулі».

На закінчення голова виконкому Володимир Довгенько подякував організаторам цього заходу і привітав всіх присутніх з величним святом «Днем Матері».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/ternavka/IMG-de64d4e8242078d7d790c46bb12f93ca-V (1).jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/ternavka/IMG-5e56556b9ede2a0390ece873c2f0e26a-V (1).jpg

Вишиванка для мене — це гордість за красу моєї країни

В книгозбірні с.Коростів святкували День вишиванки. Була оформлена книжкова виставка"Вишиванка для мене — це гордість за красу моєї країни."

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/den_vishivanki/IMG_20180517_114718_1CS.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/den_vishivanki/IMG_20180517_125123.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/den_vishivanki/IMG_20180517_115017.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/den_vishivanki/IMG_20180517_114840_1CS.jpg

День Матері

13 травня у Верхньому Синьовидному урочисто вшановували матерів. У Народному домі селища відбувся святковий концерт, який підготували працівники НД, бібліотеки та місцевої ЗОШ. Упродовж двох годин до уваги глядачів були представлені пісні, поезії, хореографічні композиції, присвячені матерям.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/den_mater_2018/32418041_172030546964047_7211891079493189632_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/den_mater_2018/32440746_172030110297424_8444990616969936896_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/den_mater_2018/32372874_172030410297394_4395037770549035008_n.jpg

Мамо, мамочко, мамуся…

13 Травня 2018 року у бібліотеці філії с.Корчин відбувся дитячий ранок «Мамо, мамочко, мамуся…» Розпочали свято ведучі: Рогова Вікторя, Лесишин Юлія, Корчинська Вікторія та Дяків Наталія.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/den_mater_2018/888.jpg

Дівчатка не тільки вели свято але й чудово заспівали пісню «Мамина вишиванка» також брали участь в постановочних танцях.

Активними учасниками дитячого ранку була молодша група читачів, вони розказували вітальні привітання своїм мамам, бабусям, співали пісеньки та красиво танцювали.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/den_mater_2018/8888.jpg

Бурхливі оплески отримала Онуфрів Марта, вона виконала пісню «Про рушник»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/den_mater_2018/88888.jpg

Учасники виконали танець «Віночок»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/den_mater_2018/9.jpg

Танець «Ромашки» виконують:

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/den_mater_2018/99.jpg

Нейбургер Настя, Меленчук Діанка, Онуфрів Марта, Рогова Вікторія, Лесишин Юлія, Дяків Наталія.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/den_mater_2018/999.jpg

Діти подарували своїм мамам квіти ромашки зроблені із кульок

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/den_mater_2018/9999.jpg

Закінчували свято піснею «Мамина черешня», яку виконували:

Меленчук Андрій, Носенко Артем, Дяків Роман, Тарахома Богдан,Мельник Станіслав.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/den_mater_2018/99999.jpg

Глядацький зал був переповнений

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/den_mater_2018/999999.jpg

Учасниця драмгуртка Данилович Наталія подякувала дітям та бібліотекарю за чудовий дитячий ранок

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/den_mater_2018/9999999.jpg

На закінчення свята виступила бібліотекар Галина Коваль, привітала всіх присутніх мамусь, бабусь, майбутніх мам зі святом та подякувала учасникам за допомогу в проведенні свята, діти вручили своїм мамам букети квітів, всі отримали бурні оплески.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/den_mater_2018/99999999.jpg

Матусю моя рідненька

У бібліотеці був проведений дитячий ранок: ‹‹Матусю моя рідненька›› із учнями 2–х та 3–х класів.

Ранок розпочала бібліотекар Галаєв Ольга такими словами: ‹‹ Місяць травень — це місяць Небесної Матері Діви Марії, яка для нашого народу є особливо шанованою, заступницею скривджених і знедолених, яка благословила у хресну путь свого єдиного Сина — Спасителя людства. І сьогоднішнє свято — це свято Божої Матері, матері України і нашої земної матері, яка дала нам життя››.

Після цього ведучі Горін М. та Яджин Я. вели ранок свята.

На закінчення ученицею 3–го класу Трускавецька Д. прочитала вірш ‹‹МАТУСЮ КОХАНА!›› О. Цукорника.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/8.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/88.jpg

Ти всіх святих святіша, ненько!

Під такою назвою в книгозбірні с. Сопіт був проведений святковий ранок до Дня матері.

Ведучі розпочали виступ словами: «Мама — це наша святиня...».

Школярі чуттєво і ніжно розповіли низку ліричних композицій та віршів про маму. Прозвучали елегійні поеми.

Гарно звучали українські народні та сучасні пісні-посвяти Матері.

Юні художники села долучилися до проведення заходу і створили з тематичних полотен невелику виставку творчих робіт під назвою «Мамині долоні».

Присутні в залі матері були зворушені до сліз теплими привітаннями діточок під керівництвом їх наставниці —бібліотекаря Галини Павлишин.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/сопіт День матері.jpg

Любі матусі

В бібліотеці – філії с. Урич пройшов майстер – клас « Любі матусі» малюнки своїми руками для мами.

З нагоди святкування Дня матері бібліотека і НД спільно провели святковий концерт «Величне і прекрасне слово мама». Відвідувачі переглянули книжкову виставку «Майбутнє в руках матері».

Учасники свята отримали пам’ятні сувеніри від підприємця Кравець Лідії.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/den_mater_2018/7.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/den_mater_2018/777777.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/den_mater_2018/7777777.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/den_mater_2018/77777777.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/den_mater_2018/77777.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/den_mater_2018/7777.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/den_mater_2018/77.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/den_mater_2018/777.jpg

Мамо-ти найдорожча в світі

13 травня в селі Опорець відбулось св"ято "Мамо-ти найдорожча в світі".

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/den_mater_2018/IMG_20180513_145759.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/den_mater_2018/IMG_20180513_145900.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/den_mater_2018/IMG_20180513_150141.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/den_mater_2018/IMG_20180513_150050.jpg

"За все, що маю, мамо дякую тобі"

Під такою назвою у Козівській бібліотеці працівники культури провели свято присвячене Дню Матері. В цей прекрасний день зібрались діти різного віку для того, щоб привітати найблищу і найріднішу людину-маму. Учасники свята Вовкунович В, Петраш Н, Прендецький Н, Снігур В, Юрків А, Мигович Н, дякували Богові за своїх матерів, за їхні золоті руки, і безмежно люблячі серця.Впродовж усієї святкової програми звучали щирі слова вдячності найдорожчим людям за дароване життя, за щоденні молитви, за турботу що немає меж. Також лунали пісні про маму у виконанні І.Рущак, М.Зубик, В. Прендецька. І на завершення свята учасники і всі присутні виконали

"Многая літа!!" всім матерям на землі.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/IMG_20180513_162024.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/IMG_20180513_162017.jpg

Створення листівки до Дня Матері

В книгозбірні с.Крушельниця збиралися учні 1-5 класів для того, щоб своїми руками створити листівку для мами. Діти оглянули різновиди листівок, познайомилися з новим для них матеріалом - фоаміраном, велюровим папером. Для своїх матусь робили листівку з букетом тюльпанів, щоб в День Матері привітати рідних. В цей день також привітали наймолодшу дівчинку з Днем народження святковим салютом з повітряних кульок і разом зробили для неї привітальну листівку. Щиро вітаємо всіх матерів зі святом і бажаємо радості, щастя та мирного неба над головами!

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/den_mater/32266457_177449826421191_3533114215940227072_n.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/den_mater/32260838_177450119754495_5067682490085277696_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/den_mater/32247417_177450536421120_7924448552154038272_n.jpg

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/den_mater/32218650_177447853088055_3226627875138437120_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/den_mater/32212760_177449369754570_7073195044928225280_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/den_mater/32207684_177449459754561_5886786212890411008_n.jpg

В народному домі села Риків відбулося свято, присвячене Дню матері і Дню героїв. В святі взяла участь і сільська книгозбірня. Бібліотекар О. Гайванович та зав. Народним домом Т. Кермеш були ведучими заходу. О. Гайванович разом із сільськими аматорами співала пісні. Книгозбірнею оформлено тематичну поличку “Матусю, сонечко моє”, біля якої було проведено перегляд літератури.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/666666.jpg

В книгозбірні с.Коростів проведено літературну годину на тему "Яка то святість мамина любов". Діти декламували вірші ,присвячені матерям, та своїми руками з любов'ю виготовили листівки.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/IMG_20180510_114659.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/IMG_20180513_220843_362.JPG

І знову вітер травня книгу пам'яті гортає

У книгозбірні с.Верхнячка було проведено годину - реквієм: " І знову вітер травня книгу пам'яті гортає!". Зі вступним словом виступили Лабай Вероніка та Шкодин Світлана,розповіли про події того часу,про трагедію, яка змінила життя мільйонів людей. Після закінчення заходу учні Верхнячківськоі ЗОШ вшанували пам'ять хвилиною мовчання загиблих у Другій світовій війні. Також відбулося покладання квітів на Братську могилу

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/DSC_0169.JPG /Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/DSC_0188.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/DSC_0185.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/DSC_0176.JPG

Мамина пісня колискова

Сільський бібліотекар с.Сможе Дорош О.В. спільно зі школою провели захід до дня матері. Участь приймали учні 2-4 класів та учні 9 класу.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/smoje/20161003_133458.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/smoje/20170515_130158.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/smoje/20170309_134528.jpg

Шанування матері - один з найсвятіших обов'язків людини незалежно від свого віку. Мама – це та людина,яка побачивши 4 шматки пирога на 5-х їдців,скаже,що їй ніколи його і не хотілося сказав колись Т Йордан.

Вона нас зростила, виховала, навчила добру, дарувала нам свою любов, вчила любити і цінувати. І як же не відплатити їй пошаною, любов'ю, ласкою і допомогою. А, власне, тільки цього на старості літ і хочуть від нас наші мами. Так і вирішили діти які завітали до місцевої бібліотеки – філії села Пшонець. Де відбувся майстер – клас: Подарунок до Дня Матері своїми руками.

Діти старанно і якісно виробляли чарівну різнокольорову листівку, прислуховуючись до порад бібліотекаря Радевич О.М..

Такі листівки зроблені з любов’ю і від душі стануть найкращим подарунком для їхніх матусь. А самі діти отримали веселий настрій та велике задоволення від своєї роботи.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/66.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/66666.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/6666.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/666.jpg

Допоки пам'ятаємо — живемо

В бібліотеці-філії с.Коростів проведено бібліотечний урок "Допоки пам'ятаємо — живемо". Було розказано про героїчні, бойові сторінки історії життя українського народу в боротьбі за свободу проти поневолення. Акцентувалась увага учнів на розкритті великого подвигу народу у Великій Вітчизняній війні,бо без пам'яті про тих,хто приніс нам довгоочікувану Перемогу і відстоявши мир на землі,не може бути щасливого майбутнього. Була оформлена книжкова виставка"Дорогами болю".

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/IMG_20180510_114533.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/IMG_20180510_114405.jpg

«Маківка — гора стрілецької слави»

Під такою назвою в Головецькій книгозбірні була проведена краєзнавча година присвячена вшануванню 103-ї річниці боїв на г. Маківка. У книнозбірні було оформлено книжкову виставку «Ой, Маківко, Маківочко», де діти ознайомилися з краєзнавчими матеріалами про г. Маківку. Бібліотекар С.Скольська розповіла про запеклі бої на г. Маківка для того, щоб воскресити сторінки нашої історії. Відтак, всі гуртом зробили екскурс-подорож на г. Маківка, тому що пам'ять про січових стрільців— це наша гордість, наша честь і слава.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/6.jpg

Маківка в піснях і поезіях

В книгозбірні с. Плав'я-Вадрусівка проведено літературно-музичну годину "Маківка в піснях і поезіях". Про подвиг Січових стрільців розповіли ведучі заходу бібліотекар Марія Гребович та завідувач народним домом Ольга Матковська. Гора Маківка - це свята гора, на яку ми приходимо, щоб віддати шану Героям, які полягли за волю України. Тут вічним сном вже 103 роки спочивають Січові стрільці. Пронизливо і зворушливо виконувала пісні: "Ой на горі, на Маківці", "Ой там при долині", "Заквітчали дівчатонька" старожил Ганна Улич ( 1931 р. н. ). Потім до неї приєдналися учасники заходу, які співали пісні та читали вірші про Маківку. Цікава розповідь, вірші та пісні про Маківку глибоко запали в душу всім присутнім. На закінчення хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих борців за волю України.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-vadrusvka/20180429_150710.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-vadrusvka/20180429_142057.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-vadrusvka/20180429_141913.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-vadrusvka/20180429_141708.jpg

Чорнобиль — біль України

26 квітня в Головецькій книгозбірні було проведено годину пам'яті: «Чорнобиль — біль України». Зав. бібліотекою Скольська С. розповіла читачам про ті страшні події 32-річної давності аварії на Чорнобильській АЕС, про події, які гірким болем відлунюються в наших серцях, страх, який проймає душу при згадці про наслідки аварії.

Ми вдячні тим людям, які віддали своє життя в ім'я майбутнього життя людства.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/55.jpg

В бібліотеці – філії села Урич провели гру «Мандрівку Львівщиною». Діти здійснювали пізнавальну подорож цікавими туристичними й історичними місцями Львівщини.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/4444.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/44.jpg

26 квітня 2018 року в бібліотеці – філії села Урич відбувся перегляд документального фільму «Битва за Чорнобиль». До уваги користувачів було представлено книжкову виставку «Чорнобиль - довгий слід трагедії». Підготували захід бібліотека спільно з НД.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/444444.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/44444.jpg

«Чорнобиль не має минулого часу».

Під такою назвою в Орівській бібліотеці-філії №37 проведена година пам’яті до 32-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Ведучі заходу зав. Народним домом Болюк Іванна Василівна і Болюк Анна зробили екскурс у трагічні квітневі дні 1986 року.

Зав. бібліотекою Гресько С.П. провела бібліографічний огляд біля книжкової виставки: «Чорнобиль: біль і тривога».

Голова сільської ради Сухроменда Т.П. подякувала ведучим.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/chornobil_2018/IMG-9e5372b73a0621eb0fcb180ea4dd899b-V.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/chornobil_2018/IMG-a02f9d9a0605abd7f905fa5c5b2f2aae-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/chornobil_2018/IMG-db860786940591ddb92fbd780b4d3f99-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/chornobil_2018/IMG-ac5bbdb9ce7ecec74703dd1d36a3c77f-V.jpg

Чорнобиль - скорбота пам'яті людської

32 роки пройшло з тих пір,

32 роки смертоносна пилюка з ядерної печі покриває білі хати, поля і ліси,

32 роки світом скорботи і суму зацвітають Чорнобильські сади,

Такими рядками у Сопітській книго збірній Г. Павлишин розпочала шанування з учнями школи годину пам'яті до трагічних сторінок України.

Чорною плямою на нашій блакитній планеті стала Чорнобильська катастрофа

Хвилиною мовчання діти і всі присутні вшанували пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи і запалили свічку пам'яті.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/Kz1-w9QUqEA.jpg

І пам'ять згадкою торкає

26 квітня 2018 року Пшонецькою бібліотекою - філією було проведено захід: «І пам'ять згадкою торкає…» про аварію на Чорнобильській АЕС. Учасники заходу переглянули відео – презентацію «Ті, що ввійшли в полум’я» - про пожежників, які першими вийшли на лінію вогню і отримали смертельну дозу радіації, віртуально зробили екскурсію в «Зону відчуження». Бібліотекар познайомила з літературою на книжковій виставці «Гріх непростимий – Чорнобиль» та додатковими матеріалами про трагедію на Чорнобильській АЕС. Присутні вшанували тих, хто віддав своє життя, захищаючи нашу голубу планету від страшного атома.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/333.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/33.jpg

Біль Чорнобиля

Завідуюча НД і зав.бібліотекою провели годину-реквієм "Біль Чорнобиля". Ознайомили присутніх із книгою "Чорнобиль. Пам'ять". Дрекслер Т розказала, що Чорнобиль став незагоєною раною країни. Вшанування пам'яті такої страшної трагедії взяли й учні школи разом з вчителем Пилипчаком М.В. Прочитали вірші, зокрема Фронзак Р. -вірш Б. Олійника "Крик Чорнобиля", Бандерич С.- вірш Г.Даценка "Ми рятували світ". Пилипчак М.В процитував: "Час невплинно спливає, а біль все не вщухає".Наприкінці вшанували пам'ять хвилиною мовчання.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/chornobil_2018/IMG_20180426_152441.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/chornobil_2018/IMG_20180426_152410.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/chornobil_2018/IMG_20180426_152406.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/chornobil_2018/IMG_20180426_152450.jpg

Поет-патріот

До 100-літнього ювілею Б.Світлик проведено урок мужності "Поет-патріот" в книгозбірні с.Росохач. Вчитель історії Пилипчак М.В ознайомив присутніх з життям і творчістю Б. Світлик. Присутніх зацікавило, що Б. Світлик була нашою землячкою, про що ознайомила - Ферелетич О; Фронзак Р. прочитала вірш.Логін М розказала, що Б. Світлик- одна з найвизначніших літераторів націоналістичного руху. Бандерич С. розказала, що твори Б. Світлик користуються великим попитом. Вони вчать нас бути справжніми українцями і патріотами своєї землі. А також мною добавлено, що Б.Світлик в даний час є прикладом мужності для українок в АТО на Донбасі та анексованому Криму.Вони відстоюють цілісність неньки-України,рідну мов

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/IMG_20180426_154251.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/IMG_20180426_154304.jpg

День пам'яті у бібліотеці с.Крушельниці 26 квітня.

"Чорнобильський вітер по душах мете,Чорнобильський пил на роки опадає,

Годинник життя безупинно іде.

...Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам'ятає"

На чорній скатертині "Книга пам'яті", ікона Матері Божої і запалена свічка, як вогонь пам'яті. Бо Чорнобиль назавжди в наших душах, як гіркота полину і солод радіації, як біль і жах, як чорна біда і спогад про чиюсь безвідповідальність, як тисячі жертв, як гіркий досвід...

Огляд причин трагедії і жертв, огляд книги "Чорнобиль. Пам'ять", де списки тих, хто героїчно прийняв на себе перший удар, списки, спогади та фото ліквідаторів наслідків аварії, усвідомлення, що дав нам Чорнобиль у спадок, які жахливі наслідки. Це все мусить жити у нашій пам'яті, бо коли вмирає пам'ять про минуле, це минуле може повторитися.

"Чорнобиль був і є, і завжди буде

В серцях дитячих, мов набатний дзвін,

Ані душа, ні розум не забуде,

Що долю багатьом скалічив він"

Діти декламували поезії про Чорнобиль: "Крик Чорнобиля", "Героям Чорнобиля", "Ми врятували світ".

Згадаймо:

- Червону заграву над уламками 4 блоку Чорнобильської АЕС;

- невидимий стовп смертоносної радіації;

- онімілі без людей села;

- отруєні поля, ріки, ліси;

- чорні обличчя пожежників і ліквідаторів, обпечені "мирним" атомом.

У божевільному вирі життя схилімо голови і хоча б декілька секунд помовчімо і згадаймо 26 квітня 1986р.

" Чорнобиль - це трагедія пекуча.

Це сльози материнські і печаль

Це кинута земля родюча

і невимовний, невгамовний жаль"...

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/chornobil_2018/30846285_168057460693761_662968714_o.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/chornobil_2018/31042699_168057324027108_753100063_o.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/chornobil_2018/30954261_168059964026844_1051809307_o.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/chornobil_2018/30850058_168062297359944_1494401039_o.jpg

В бібліотеці-філії с.Ямельниця 26.04.2018р. зібралися вчителі,учні школи,щоб взяти участь в годині пам`яті "Хресна дорога Чорнобиля".Ведучі:Гаман Ярина, Яцків Христина. Чудійович Ганна, Николин Юрій зачитували стації,про страждання Ісуса Христа,Солонинка Олег,Вікторія,Данилів Андрій,Яцків Роман,Костів Анна, Соломія,Ключак Максим, Николин Богдана,декламували вірші,порівнювали страждання ліквідаторів та їх сімей зі стражданнями Ісуса Христа.

Мета цього заходу,закріпити знання учнів про Чорнобильську трагедію. Розвити у дітей почуття вдячності,виховати любов і повагу до Ісуса Христа та людей,які ціною власного життя та здоров`я захищали Україну від наслідків аварії на ЧАЕС.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/yamelnitsya/IMG_20180426_125522.jpg

Вікторина « Про все і про всіх»

25 квітня відбулася дитяча вікторина, яка пройшла весело, гамірно, а головне, маленькі ерудити змогли проявити свої знання і відповісти на різнобарвні запитання вікторини: - «З якої це казки?»

- «Вірю! Не вірю!»

- «В загадці казка причаїлась.»

- « Чи знаєш ти що…?»

Хлопчики і дівчатка показали свої знання на відмінно, а все тому, що вони постійні читачі-відвідувачі бібліотеки, бібліотечні друзі!!!

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/vktorina/22.jpg

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/vktorina/222.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/vktorina/2222.jpg

У Верхнячківській бібліотеці-філії відбулося вшанування пам'яті хвилиною мовчання загиблих на Чорнобильській АС. 26 квітня 1986 року 01:24. Цю годину, цю зловісну дату запам'ятають мільйони людей у всьому світі. А особливо - сотні тисяч громадян колишнього СРСР, які брали безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Від перших годин після вибуху - і впродовж кількох наступних років і до сьогодення!. До уваги учнів 7 класу (Лазівська Марія, Носар Владислава, Мадяр Марія, Мадиняк Юлія, Лазівська Аліна та інші.) було представлено до перегляду документальний фільм " Чорнобиль! Як все було!!!". В даному фільмі було висвітлено події катастрофи, зазьняті кадри зворушили серця дітей. Учні подякували організаторам заходу зав бібліотекою Лабай Вероніці та Шкодин Світлані за надану можливість побачити і відчути атмосферу того дня.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/chornobil_2018/DSC_0159.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/chornobil_2018/DSC_0158.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/chornobil_2018/DSC_0156.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/chornobil_2018/DSC_0152.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/chornobil_2018/DSC_0147.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/chornobil_2018/DSC_0144.JPG

Чорнобиль! Ти в моїй крові

Проведено годину пам'яті із учнями 2 класу:"Чорнобиль! Ти в моїй крові". На заході було згадано аварію на ЧАЕС, поглиблено знання учнів про цю трагедію.Була оформлена книжкова виставка "Чорнобиль біль наш одвічний".Використана така література: Щербак Ю."Чорнобиль", Яворівський В. "Мужність і біль Чорнобиля ", повість-хроніка Вірини Л. "Тієї весняної ночі", "Чорнобиль. Пам'ять" а також газети і журнали.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/IMG_20180425_114644.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/IMG_20180425_114607.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/IMG_20180425_133545.jpg

У с.Верхнячка працівниками культури, зокрема зав бібліотекою Лабай Веронікою та зав народним домом Шкодин Світланою було проведено озеленення території біля бібліотеки та народного дому.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/DSC_0137.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/DSC_0133.JPG

Книзі – життя, бібліотеці – затишок, чистота.

В бібліотеці-філії с. Корчин 23.04.2018 відбулася акція «Книзі – життя, бібліотеці – затишок, чистота. На пропозицію допомогти бібліотекарю відгукнулися найактивніші читачі бібліотеки.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/1111.jpg

Студентка Ілюк Тетяна та учні Рогова Вікторія і Лесишин Юлія очистили книги на книжкових виставках від пилу.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/11111.jpg

Друге життя отримали старі книги, які були відреставровані Литвин Христиною, Ставникович Богданною, Вдовчином Ростиславом.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/111111.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/111111111.jpg

Не оминули увагою й «Бібліо-няню». Ірашки зібрали на прання. Коваль Богдан, Маринець Володимир та Комарницький Василь подарували нові розмальовки для малюків, які є частими відвідувачами читальні.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/1111111.jpg

Всі учасники акції охоче та із задоволенням виконували завдання бібліотекаря. Крім цього погодились частіше допомагати в будь-яких заходах у бібліотеці.

В Погарській сільській бібліотеці проведено із дітьми тиждень дитячого читання.

Брали участь учні 6-7 класу. Переможцем вийшла учениця Рошинець Василина Василівна і брала участь в районній бібліотеці для дітей.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pogar/IMG_1358.jpg

Казковий віночок

22 квітня в книгозбірні с. Головецько було проведено голосні читання «Казковий віночок» по творчості дитячих письменників. Бібліотекар Скольська С. наголосила, що книжка – добрий, мудрий друг, що книжки потрібно читати, адже це розвиває дитячий кругозір. Рекомендувала читачам казки, оповідання, віршики. Завдяки прочитанню казок і старші читачі змогли пригадати чарівний світ казок, а також відчути себе ще раз дитиною. В ході голосних читань розгорнулась жвава дискусія. Було проведено вікторину «З якої це казки?». Діти залишились задоволені від проведення дозвілля в книгозбірні.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/golovetsko/111.jpg

Бібліотекою-філією с. Н-Синьовидне у фойє НД була проведена виставка до Дня пам’яток історії культури, на виставці були представлені твори, які відображають історію культури, як державного, етнічного, краєзнавчого так і місцевого значення.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/9.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/99.jpg

Літературно - художній вечір "Воскресіння Хреста- це воля свята."

У бібліотеці-філії с.Сможе святковий захід, в якому взяли участь учні школи та працівники культури.Було організовано виставку писанок

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/smoje/IMG-f53dfb63f8444d9598ac09ae2e66451c-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/smoje/IMG-53c056f889ff2f39e79c9d398779a1f5-V.jpg

Народознавча година: «Світле свято Великодня».

Напередодні свята Воскресіння в бібліотеці – філії №55 відбулася народознавча година: Зав.бібліотекою Г. Мурдза розповіла присутнім про історію і традиції святкування Великодня, про писанки та їх таємничу символіку, а також поділилася рецептом випічки найсмачнішої паски, нагадала, що у Великодньому кошику обов'язково повинні бути такі святкові атрибути: паска, яйця, сир, масло, писанки, сіль,хрін,свічка і обов'язково вишитий рушник. Привітавши з святом сказала, що величне свято Воскресіння дає нам добру нагоду наповнити свої серця любов'ю і добротою а також зміцнює всіх духовно.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/8888.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/888.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/88.jpg

В книгозбірні с. Крушельниця зібралося багато люду, і малих, і дорослих, вчителі школи з учнями 1-4, 5, 9 класів, щоб подивитися на Великодню експозицію "У писанці життя й надія воскресає" і взяти участь в годині спілкування з однойменною назвою. Всі охочі слухали розповідь Галини Третяк про писанки, про Великодні традиціі, народні ігри з писанками, про символізм і походження писанки, завідуюча бібліотекою Коциба Ірина показала всім різновиди писанок, розповіла про значення символів на традиційних писанках, читали легенди про походження писанок.

Колись давно хтось мудрий сказав: "У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки". В цих словах закладений колективний розум поколінь нашого народу, ця фраза ніщо інше, як нагадування про те, що Ісус Христос так любив людей, що за їхні гріхи пішов на розп'яття, на жахливі муки. Щороку, від віку до віку, з покоління в покоління люди малюють писанки, як згадку про Воскресіння з мертвих, як диво циклічного оновлення природи, прихід весни, душевної, світлої, вимоленої і чистої від гріха.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/pasha_2018/pasha_20182/30653079_344493465954909_4042013036733530112_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/pasha_2018/pasha_20182/30657084_344493325954923_5072360023003234304_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/pasha_2018/pasha_20182/30698328_344492495955006_6614141634592374784_n.jpg

Спільно з школою, бібліотекою та Народним Домом у приміщенні сопітської ЗОШ I-II ступенів було проведено урок писанкарства, та конкурс на кращу писану.Конкурс проводився із метою відродження Українських звичаїв та обрядовості з писанкарства. Учні школи дізналися багато цікавої інформації про виготовлення писанок.

У дітей був чудовий настрій, незабутні враження про звичаї українського народу.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/3PNrHukGdEg.jpg

Читаємо разом

Галина Іванівна Кермеш – вчитель молодших класів Риківської ЗОШ I-II ст.

Її люблять діти, поважають односельчани. Завжди раді бачити її і в сільській книгозбірні. Вона приходить із своїми учнями до книгозбірні, цікавиться, що діти читають. Разом із бібліотекарем проводяться голосні читання, вікторини, бесіди тощо. Учні самі наввипередки читають по черзі казочки, віршики, зокрема, дитячі віршики Н. Забіли, О. Пчілки, І. Калинець, Л. Українки, дитячі журнали “Малятко” та “Барвінок”, розглядають малюнки до казочок. Діти розповідають, що вони зробили на виставку “Це зробили ми самі” своїми руками.

Приємно, що Галина Іванівна цікавиться, як її вихованці проводять своє дозвілля у книгозбірні.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/777.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/77.jpg

Христос Воскрес!!!У с.Орів сьогодні проводились весняні гаївки. Взяли активну участь учні ЗОШ 1-3 ст., а також отець Ярослав та сільський голова Сухроменда Т.П..

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/gavki_2018/IMG-66f043ad2b3fc8caa3fec2c5f5b4d023-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/gavki_2018/IMG-a909d0dd2a40286ddd3fadda3f9a7af6-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/gavki_2018/IMG-6ee5bac19b316c6bc809697b3b05cfd6-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/gavki_2018/IMG-4d411003959a1d4f1c4542f4eb7fcf7e-V.jpg

Українська писанка,як дитяча пісенька

Урок народознавства"Українська писанка,як дитяча пісенька". Великдень-одне з основних і найвеличніших свят у християнській релігії. Однією з традицій цього свята є писанка. У Світлий тиждень Великодніх свят у бібліотеці с.Мита пройшов урок народознавства"Українська писанка,як дитяча пісенька". Про писанкарство в Україні присутнім розповіла бібліотекар І.Дриль. Діти теж охоче ділились традиціями своєї сім'ї :як святкують Великдень,як малюють писанки.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/mita/pasha_2018/IMG_20180412_124527.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/mita/pasha_2018/IMG_20180412_124119.jpg

У бібліотеці с.Кальне проведено виставку великодніх писанок з учнями 1-4 класів. Бібліотекар розповідала як розмальовувати писанки. Всі присутні визначили переможця найкращої писанки - Андреїва Надія.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kalne/IMG_20180412_114938.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kalne/IMG_20180412_114833 (1).jpg

Писанка своїми руками

В книгозбірні села Орів –1 провели флешмоб: “Писанка своїми руками". Участь брали активні учні 1 – 4 класів Орівської ЗОШ I – III ст. З цікавістю учні малювали писанки, які голова Орівської сільської ради Сухроменда Т. П. оцінювала роботу. Організували захід зав. бібліотекою Гресько С.П., зав. народним домом Болюк І. В.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/pasha_2018/IMG-b42293483cacd9ab693af0ec0c3d4338-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/pasha_2018/IMG-a7a75539ab2a1ccea18fc69cbc7281cb-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/pasha_2018/IMG-43544d28097150b43cf0c985403098aa-V.jpg

9 квітня в селі Опорець відбувся захід " Великодні дзвони дзвонять"Ведучі розповідали про традиції цього свята.Було проведено три сценки:"Писанки""Великодній кошик""Великодні дні тижня" .Діти розповідали про значення кожного дня, кожної писанки , про все що знаходилось у кошику А також про значення рушника.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/pasha_2018/IMG_20180409_134112.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/pasha_2018/IMG_20180409_133939.jpg

Розмалюємо писанку барвисту

У книгозбірні с. Росохач проведено майстер-клас з користувачами бібліотеки. Найкраще розмалювали писанки Ферелетич Ольга, Думіндяк Максим, Романчак Мар’яна, Дрекслер Люба, Дрекслер Роман.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/pasha_2018/IMG_20180407_142234.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/pasha_2018/IMG_20180407_142215.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/pasha_2018/IMG_20180407_140851.jpg

29 березня в Ямельницькій ЗОШ І-ІІст. майстер-клас «Великодня Тустань», організований заповідником Тустань, бібліотекою с. Урич, працівниками НД с. Ямельниці.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/pasha_20181/6666666.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/pasha_20181/666666.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/pasha_20181/66666.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/pasha_20181/6666.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/pasha_20181/666.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/pasha_20181/66.jpg

27 березня в Сопітській ЗОШ І-ІІ ст. в рамках проекту пройшов майстер-клас «Великодня Тустань», організований заповідником Тустань, НД с. Сопіт, бібліотекою с. Урич

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/pasha_20181/555555555.jpg

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/pasha_20181/55555555.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/pasha_20181/555555.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/pasha_20181/55555.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/pasha_20181/555.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/pasha_20181/55.jpg

27 березня в Сопітській ЗОШ І-ІІ ст. в рамках проекту пройшов майстер-клас «Великодня Тустань», організований заповідником Тустань, НД с. Сопіт, бібліотекою с. Урич

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/pasha_20181/44444.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/pasha_20181/4444.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/pasha_20181/44.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/pasha_20181/444.jpg

В селі Климець 30.03.2018 року відбулася година присвячена Писанці. Мета цієї години було сприяти шануванню рідних народних звичаїв та поширенню знань про давньоукраїнське походження писанки. Участь брали учні початкових класів. Було викладено багато цікавої інформації про Писанку, а також в кінці години учні прикрашали писанки за допомогою квілінга та допомогли оформити кошик.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/klimets/pasha_2018/20180320_131604.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/klimets/pasha_2018/20180320_131558.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/klimets/pasha_2018/20180320_123903.jpg

В Пшонецькій бібліотеці–філії, відбувається Всеукраїнський тиждень дитячого читання 2018 рік.

Це свято набуває особливого значення:допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою.

· День перший «З книгою жити – з добром дружити». Відкриття Тижня.

Між учнями 1-4 класів Пшонецької школи які завітали до бібліотеки, бібліотекар Радевич Ольга провела вікторину «У світі казки чарівної».

Після цього учні переглянули книжкову виставку «Книги потрібні в дитинстві читав».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/tijden_chitannya_2018/33.jpg

День другий: «Там, де живуть душа і фантазія».

Учні представляли намальовані малюнки до улюбленої казки.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/tijden_chitannya_2018/3333.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/tijden_chitannya_2018/333.jpg

Великий світ маленької писанки

Знову в книгозбірні с. Крушельниця збиралися всі охочі, щоб навчитися писати традиційну писанку, таку, яку колись писали наші предки, писачком і воском. Поки малювали, дізнавалися безліч цікавої інформаціі: про народження писанки, традиції, про символи і кольори, про відмінності між писанкою і крашанкою, різновиди писанок, про відомих майстринь, пройшли всі етапи створення чуда - ПИСАНКИ. Майстер-клас провела Третяк Галина.

Звісно, ми тепер не вкладаємо в писанку той смисл, який вкладали наші пращури, зараз для нас писанка - символ Воскресіння Христового, жаль за вчинені гріхи. Але ми повинні шанувати традиції нашого народу і передавати з покоління в покоління вміння малювати писанку, з її символікою і значеннями. Бо писанка стоїть біля витоків, це традиції біля колиски нашого народу.

Писанка - маленьке диво, яке народжується в руках від вогника свічки і бджолиного воску, від мрій і думок, з молитвою і вірою.Писанка - це маленьке втілення великого Космосу.Писанка - це Воскресіння Сонця і народження життя у наших предків і Восресіння Христа, якого теж називають"Сонце правди", в Україні християнській.Писанка - це символ України!

Малювати їх слід з добрим настроєм, молитвою, гарними намірами. Тільки так біле яєчко перетвориться в диво. Відома писанкарка Віра Манько про це говорить так: "Беручи у руки писачок, подумайте, що ви хочете сказати. Побажайте світові любові і воскресіння, і нехай традиційна писанка буде носієм ваших щирих почуттів, вашого поєднання з Богом, бо світ цей, як велику хату, треба огріти своєю любов'ю, а любов - завжди творяща"!!!

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/pasha_2018/pasha_20181/IMG_20180325_175410.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/pasha_2018/pasha_20181/IMG_20180325_172928.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/pasha_2018/pasha_20181/IMG_20180325_160538.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/pasha_2018/pasha_20181/IMG_20180325_153051.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/pasha_2018/pasha_20181/IMG_20180325_144938.jpg

Гарна писанка у мене, кращої немає

Спільними зусиллями бібліотеки та народного дому в народному домі с. Верхнячка було проведено конкурс на кращу писанку та крашанку, а також майстер клас по виготовленню композицій із верби.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/pasha_2018/DSC_0125.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/pasha_2018/DSC_0109.JPG

Виготовлення зернівок

Бібліотека-філія с. Підгородці провела ряд майстер-класів по виготовленню зернівок.

Писанкарство прийшло до нас від діда-прадіда. Майстерству виготовлення писанок навчали бабусі і матері. Моя бабуся казала, що є три види писанок: крашанки, писанки і зернівки.

Крашенки – коли яйця обмотувались повісмом (пасма з льону), пасма наводились в кілька рядів, дуже щільно закріплювались. Кидались у фарбу зроблену власноруч з цибулиння, кори Дуба.

Писанки – розтоплювали віск і по чистому яйці наводили узори. Символи Карпат: ялинкові гілочки, листя Дуба і узори карпатських квітів: первоцвіт, підсніжники, ромашки, квіти льону. Писанка вважалась писанням долі, тому дійство було світлим і піднесеним. Писанка кидалась у краску, а коли витягали то віск зшкрібували.

Зернівки – зерно вважалось продовженням роду, яйце оброблялось і змащувалось клеєм зроблений з живиці. Розкладалось на ньому узори з зерна, які мав господар в ґаздівстві. Усі вироби освячувались. А після свят, коли ґазда йшов сіяти збіжжя брав зернівку і закопував в перший куток ниви чим і був поставлений оберіг. А тому чим більше кожен з нас зробить писанок – тим більше любові і добра.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/pasha_2018/Lenovo_A1000_IMG_20180327_182439.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/pasha_2018/Lenovo_A1000_IMG_20180327_182027.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/pasha_2018/Lenovo_A1000_IMG_20180327_181614.jpg

20.03.2018 року у книгозбірні с.Коростів була проведено "Всеобласний день читання". До заходу залучили учнів 5-6 класів, які вміло продемонстрували свої здібності до читання.Жоден з дітей не оминув можливість взяти у бібліотеці захопливі книги сучасних українських письменників.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/den_chitannya/IMG_20180321_114844.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/den_chitannya/IMG_20180321_114622.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/den_chitannya/IMG_20180321_114534_1CS.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/den_chitannya/IMG_20180321_114346.jpg

«Книга - дзеркало життя».

20 березня проходив «Загальнообласний день читання». Бібліотекар Радевич О.М. завітала до Пшонецької школи. Читали твори братів Капранових. Зачитувала уривок, щоб зацікавити присутніх прочитати дану книгу.

Після прочитаної книги, вчитель даної школи Михайлович Ганна Ярославівна провела бліц – опитування по зачитаних уривках « Що мене найбільше вразило».

У вівторок Козівська книгозбірня провела Всеукраїнський день читання. Користувачі бібліотеки 2-3 класу читали у голос твори Н. Забіли. Також для дітей була зроблена вікторина " Чи уважний ти читач?" А потім на відвідувачів чекала нова література представлена на книжковій виставці "Візок чудових казок"Маленькі читачі з позитивними емоціями залишили бібліотеку.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/IMG_20180320_135432.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/IMG_20180320_135434.jpg

В книгозбірні с. Завадка проведено Загальнообласний день читання. Були прочитані твори письменників-ювілярів: В.Сосюри поема «Мій син», Наталі Забіли поезії «Далекий край», Олеся Гончара «Собор», Шарля Перро «Червона шапочка» та «Кіт в чоботях». Руслана Кривецька читала в голос, інші слухали. В кінці проведено вікторину «З якого це твору?» Найкмітливішою переможницею стала Романа Лопух.

Бібліотека-філія с.Криве провела Загальнообласний День читання. Були віднесені книги класоводу Малетич Іванні Євгенівні для голосного читання. Дітям були прочитанні казки письменника Вільгем Гауф «Удаваний принц» і «Карлик ніс». Також читалися казки в бібліотеці письменників-ювілярів.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krive/111.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/krive/11111.jpg

«Читаючі всі» – під такою назвою в бібліотеці-філії №37 с. Орів №1 проведено Загальнообласний день читання. Користувачі по черзі зачитували твори: Наталі Забіли, Олеся Гончара, Василя Стуса і обговорювали прочитане.

Голосне читання бібліотекою-філією с.Н-Синьовидне проводилося за межами бібліотеки. Із творчістю Василя Стуса і читання його поетичних творів проводилося в приміщенні секретаря сільської ради. Голосне трактування віршів поета проводить Качур Світлана – секретар сільської ради.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/11.jpg

Опорецька книгозбірня провела Загальнообласний день читання. Завідуюча бібліотекою та користувачі бібліотеки почерзі в голос зачитували цікаві уривки з творів. Потім активнjобговорювали прочитане.Роздала книги класоводу Талайло Є.В. для голосного читання в класах.

Кобзар живе у наших серцях

У с.Верхнячка відбулися урочистості присвячені святкуванню Шевченківських днів. В приміщенні бібліотеки та народного дому пройшов літературний вечір під назвою "Кобзар живе у наших серцях!". Організатори свята завбібліотеки Галько Соломія і завідувач народним домом Шкодин Світлана. Учасники заходу учні Верхнячківськоі ЗОШ Словак Галина, Стецик Ангеліна, Шкодин Софія та інші.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/shevchenko_2018/DSC_0085.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/shevchenko_2018/DSC_0082.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/shevchenko_2018/DSC_0078.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/shevchenko_2018/DSC_0065.JPG

Чи знаєте ви Тараса Григоровича Шевченка?

Відбулась вікторина ‹‹Чи знаєте ви Тараса Григоровича Шевченка?››.

Із вступним словом виступила зав. бібліотекою Мелень Любов Михайлівна, яка розповіла біографію Тараса Григоровича Шевченка.

Запитання вікторини зачитала учениця 8–го класу Федькович Юлія. Найбільше питань відгадав Мелень Святослав, який був нагороджений ‹‹Кобзарем›› Тараса Григоровича Шевченка.

Після цього зав. бібліотекою провела бібліографічний огляд літератури по творах Тараса Григоровича Шевченка.

На завершення бібліотекар Галаєв Ольга прочитала вірш ‹‹Причинна››.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/17.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/16.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/15.jpg

Майстер-клас «Бойківська писанка як елемент Української культури»(15.03.2018р.)

В НД села Урич пройшов майстер-клас «Бойківська писанка як елемент Української культури». Цьогоріч своїми уміннями ділились як запрошені майстрині - Олександра Дида викладач кафедри національного університету Львівської політехніки та старший науковий співробітник КЗ АДІКЗ «Тустань» Людмила Бублик, так і місцеві - Світлана Павлишин завідувач музею історії «Тустань» та Марія Савуляк бібліотекар села Урич.

Навчитися малювати писанку мали можливість місцеві жителі та учні Підгородецької ЗОШ І-ІІІ ст.. На майстер-клас були запрошені також працівники НД с. Підгородці – Демків Оксана та Дорошевич Наталія. Учасники заняття ознайомилися з Бойківською писанкою, її історію та різновидами . Присутні із захопленням розповідали, які писанки пишуть у них вдома.

Діти і дорослі з гарним настроєм поверталися додому, щоб показати свою роботу рідним.

Писанка має магічну силу - приносить добро, щастя, захищає від усього злого. Це символ нового життя. Тож любім один одного і творім добро.

Організаторами були НД і бібліотека села Урич

КЗ АДІКЗ «Тустань».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/8.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/7.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/6.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/5.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/4.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/3.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/pasha_2018/2.jpg

Майстер клас : Новорічні віночки виготовляют:Опасіна Саша,Юрків Яна, Настя Мороз,Юрків Марія.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/1.jpg

11 березня у книгозбірні с. Крушельниця з піднесеним настроєм і дорослі, і діти взялися до створення дива. Бо з білого яйця і зерна пальці і думки творили цілий всесвіт з його символікою і вічною круговертю.

" Зерно в уяві нашого народу - це завжди те, що мусить воскреснути, переборовши час.Зерно - символ життя, має в собі заряд позитивної енергії сили майбутнього паростку" - це слова майстрині з виготовлення зернівок Наталії Бабенко.

Під керівництвом Третяк Галини рис, гречка, овес, льон,горох, пшоно, манка, кукурудзяна крупа, мак, макарони... - все це перетворювалося в квіти, лінії безкінечні, зорі, у все, що створювала уява, щоб стати зернівкою.

Тепло долонь, радість в серцях та цікавість в оченятах - це те, що надихає поділитися з кимось радістю і вмінням творити дивописанку -зернівку.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/pasha_2018/20180311_161437.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/pasha_2018/20180311_160929.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/pasha_2018/20180311_152911.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/pasha_2018/20180311_144822.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/pasha_2018/20180311_144744.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/pasha_2018/20180311_143038.jpg

Хай дух Шевченка об’єднує нас

У НД с. Підгородці бібліотекою була організована книжкова виставка «Хай дух Шевченка об’єднує нас» присвячена 204 річниці Шевченка.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/Lenovo_A1000_IMG_20180313_174159.jpg

Шевченкове слово в віках не старіє

Голосне читання поем Шевченка було проведено бібліотекою-філією с. Підгородці спільно з сільською радою.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/Lenovo_A1000_IMG_20180313_171544.jpg

Зав. бібліотеко. с. Підгородці провела дитячий ранок «У вінок Кобзаревої слави» в дошкільному навчальному закладі «Сонечко»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/Lenovo_A1000_IMG_20180313_124641.jpg

Нас об’єднує Шевченкове слово

Бібліотека-філія с. Орів №1 спільно з вчителем Мацько Світлана Федорівна провели дитячий ранок з 1-4-м класом «Нас об’єднує Шевченкове слово» з учнями 1-4-х класів. Світлана Федорівна ознайомила присутніх з творчістю Кобзаря. Школярі декламували поезії Кобзаря. На сам кінець зав. бібліотекою-філією Гресько Степанія Петрівна зробила перегляд літератури з книжкової виставки «Поет - патріот». Всі спільно виконали «Кобзар» Тараса Шевченка. Директор місцевої школи Логін О.М. подякувала за організований захід.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/IMG_20180313_131738.jpg

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/IMG_20180313_131647.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/IMG_20180313_130332.jpg

У кожнім серці небайдужім

У Орівській сільській бібліотеці № 2 проведено годину поезії, присвячену 204 річниці від дня народження Тараса Шевченка - «У кожнім серці небайдужім – безсмертне слово Кобзаря». Учні Орівської ЗОШ І-ІІ ст. читали поезії з Шевченкового «Кобзаря», обговорювали долю велета духу, славного українського поета Тараса Шевченка, твори якого актуальні і по сьогодні. Також учні ознайомилися з книжковою виставкою «Тарас Шевченко – борець за волю України», яку оформила бібліотекар Ластовецька Ганна.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv2/IMG_20180313_145451 (1).jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv2/IMG_20180313_145547 (1).jpg

Бібліотека с.Кальне провела Дитячий ранок до Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Ведучими ранку були: Андреїва Надія та Телегій Соломія. Учні 1-4 класів декламували вірші ,співали пісні та брали участь у виконнанні сценок. Усі присутні були ознайомлені з книжковою виставкою на тему:"І мене в сімЇ великій......"На святі були присутні отець Тарас ,директор школи Шиптяк Г. М ,вчителі школи Цуцей М. В та Цабан М. М та батьки і організатор ранку бібліотекар Лопух В .В

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kalne/IMG_20180313_125515.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kalne/IMG_20180313_133648.jpg

Своїм сином пишається Україна

11 березня в бібліотеці с.Пшонець було проведено літературну вікторину з нагоди святкування 204-ої річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.

Бібліотекар Радевич О.М. провела вікторину з учнями, Пшонецької ЗОШ I ступеня. До уваги учнів представлено книжкову виставку: «Іду з дитинства до Тараса». Вчитель школи Мелень Н.Я. наголосила учням,кожен народ пишається своїм поетом,композитором,художником. Серед тих щасливих вибраних народів є і ми,українці. Адже маємо такого Шевченка. Він, безсмертний для нашого народу.

На кінець бібліотекар зачитала учням вірші з « Букваря» Тараса Шевченка.

Буквар був улюбленою працею нашого великого Кобзаря і генія,його прощальною піснею.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/132.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/131.jpg

Вечір-реквієм"Пам'ятаємо тебе Тарасе

У п'ятницю у с. Козьова було вшанування пам`яті з дня народження 204 річниці українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Біля пам'ятника Т. Г. Шевченка парох о. Олексій відправив панахиду. Продовжили свято діти Вовкунович В.Снігур В. Прендецький А. Петраш Н, дикламуючи вірші "Кобзаря."

Захід закінчився виконанням пісень "Думи, мої думи" "Заповіт."

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/shevchenko_2018/IMG-7d05d8b3cf80323514f298d7933d7104-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/shevchenko_2018/IMG-550446d0874b62d272677d70115a43e6-V.jpg

У бібліотеці-філії с. Коростів відбулася літературна година "Вінок Шевченківських поезій, присвячений жінкам" (до 204 річниці з дня народження Т.Г. Шевченка). До заходу були залучені учні 5-8класів, які ознайомилися із життєписом та творчістю Кобзаря, декламували його поезії. Творчість Шевченка так багато значить для кожного українця, що ми читаємо, перечитуємо його твори протягом життя.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/shevchenko_2018/SAM_0007.JPG /Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/shevchenko_2018/SAM_0022.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/shevchenko_2018/SAM_0011.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/shevchenko_2018/SAM_0008.JPG

Велич Шевченкового слова

Під такою назвою в сільській бібліотеці був проведений захід, присвячений 204-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка.

В історії залишаються імена які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує все людство.До них належать й ім'я великого українського Кобзаря-Т. Г. Шевченка.

Учень 6-го класу О. Стеміцький коротко розповів про творчість поета, діти Сопітської школи декламували вірші відомих Тарасових творів. Серед них: "Тарас нас поучає", "Тарасова ніч","Думка", "Катерина", "Думи мої, думи мої".

Також влаштовано огляд літератури книжкової виставки "Віч-на-віч з Шевченком".

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/1sWDaQuQFT8.jpg

Нас єднає Шевченкове слово

9 березня в сільській книгозбірні с. Мита проведено годину поезії до 204-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. Про нелегку долю і творчий шлях Т.Г. Шевченка зачитала присутнім І.Красницька. Читці В.Дриль, В.Книж, В.Дриль зворушливо декламували вірші «Мені тринадцятий минало», «Реве та стогне Дніпр Широкий» та «Заповіт». В рамках заходу оформлено книжкову виставку творів Кобзаря «Ми тебе не забудем, Тарасе».

Година поезії «І лине землею Шевченкове слово святе»

Під такою назвою в бібліотеці-філії с.Завадка проведено годину поезії. Бібліотекар Спутаник Оксана Василівна виступила із вступним словом про життєвий і творчий шлях Шевченка. Присутні із захопленням слухали як Романа Лопух, Діана Худзік, Русланв Кривецька декламували Шевченка «Причинна», «Заповіт», «Тополя». Всі присутні переглянули книжкову виставку «Тарас Шевченко – геній українського народу».

Думи-мої думи

11 березня в книгозбірні с. Корчин проведено годину поезії. Вчителі: Ставникович Н.С., Сенькович М.М. ознайомили дітей із творчістю Шевченка та провели голосне читання поеми «Наймичка», «Катерина», «Причинна», а також з твором «Гайдамаки», «І мертвим і живим». Рогова Вікторія розповіла уривок з «Катерини» напам’ять. Люсяк Рома прочитала вірш «Думи мої, думи». Дяків Наталя «Заповіт». По закінченню години поезії виступив секретар сільської ради Мисів В.М., який подякував за проведену годину поезії та вчителям за чудове пояснення творів. Також на заході були присутні воїни АТО Данилович Василь та Лесишин Ярослав.

Шевченкове слово у серці моєму

11березня в бібліотеці с. Плав'я-Бринівки було проведено годину поезій «Шевченкове слово у серці моєму». Захід відбувся з нагоди 204 річниці від дня народження великого Пророка Т.Г.Шевченка. Учасники заходу Ружилович Ю., Ружилович Х., Орищич В., Бугрій Н. та Гоїнець В. зворушливо декламували поезію Кобзаря: «Зоре моя вечірняя», «Тополя», «Заповіт», «Лілея», «Думка»... Бібліотекар Надія Гарасим розповіла про життєвий і творчий шлях поета. На завершення читачі книгозбірні та юні учасники заходу мали змогу оглянути тематичну поличку «Наша пісня- наша думка, не вмре, не загине», де представлені твори поета, література про життя і творчість генія.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-brinvka/151.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-brinvka/15.jpg

Шануємо великого Кобзаря

Народний дім спільно з бібліотекою с. Урич провели літературну годину «Шануємо великого Кобзаря» з нагоди 204 – річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. На святі звучали пісні та вірші великого генія Кобзаря. Оформлено книжкову виставку « Велич Шевченкового слова».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/shevchenko_2018/1411.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/shevchenko_2018/141.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/shevchenko_2018/14.jpg

Тарас Шевченко – апостол правди і свободи”

У Риківській книгозбірні пройшла літературна година, присвячена Т. Г. Шевченку. Захід було проведено із учнями школи. Бібліотекар О. Гайванович біля тематичної полички “Тарас Шевченко – наша гордість і слава” зробила перегляд літератури, розповіла про життя і творчість Тараса Григоровича та наголосила, що славний Кобзар, його слово – потужне джерело національної свідомості. Він вчить нас любити свою Україну та боротись за утвердження рідного слова. Учні декламували вірші Т. Шевченка.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/13.jpg

Твоя слава, Кобзарю

З нагоди святкування 204-ої річниці з дня народження нашого славного поета, письменника, художника, мислителя Т. Г. Шевченка в книгозбірні с. Плав'я - Вадрусівка відбулася літературна година "Твоя слава, Кобзарю, не вмре, не поляже". Захід проводився з читачами книгозбірні. Ведучими заходу були вчитель місцевої школи Галина Морквич та завідувач народного дому Ольга Матковська. Вони розповідали про життя і творчість поета, про нелегку його долю.

Між словами ведучих учасники заходу читали вірші Кобзаря.Бібліотекар Марія Гребович провела перегляд літератури біля книжкової виставки "Тарас Шевченко - наша слава, наша гордість".

На закінчення заходу учень 3-го класу О. Морквич зворушливо продекламував "Заповіт". Приємно, що любов і шана до українського генія і досі живуть у серцях плав'ян.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-vadrusvka/20180311_132738.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-vadrusvka/20180311_094429.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-vadrusvka/20180311_132953.jpg

Духовний пророк української нації

У с. Крушельниця в книгозбірні відбувся літературний урок "Духовний пророк української нації". "І на оновленій землі"

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі"

Тарас Шевченко - не просто поет, митець, а і національний пророк, апостол правди, заступник знедолених, провидець, великий патріот. Кожна сторінка "Кобзаря" - це палкий заклик любити свій народ і край, пророчий осуд усякої неправди і неволі, рішучий осуд насильства. Обговорювали постать пророка з позиції сьогодення. Користувачі декламували улюблені поезії, згадували біографію Шевченка, обговорювали участь цієї видатної постаті в подіях Майдану, як його пророча поезія впливала на дух Майдану.

Закінчили захід висловом Франка: " Він був сином мужика - і став володарем у Царстві Духа, він був кріпаком - став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком - і вказав на нові світи і вільні шляхи професорам і книжним ученим."

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/shevchenko_2018/IMG_20180307_151252.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/shevchenko_2018/IMG_20180307_151155.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/shevchenko_2018/IMG_20180307_143138.jpg

Літературно- музична композиція: «Уклін тобі Кобзарю».

Т. Г. Шевченко- геній українського народу, великий патріот України. Є у нашій українській літературі імена, що увібрали в себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким ім’ям для нас, українців, є ім’я Тараса Григоровича Шевченка, чия поезія викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю, він цілком справедливо посідає перше місце серед ВЕЛИКИХ УКРАЇНЦІВ, був і залишається духовним батьком нашого народу. З метою вшанування памяті Т. Г. Шевченка в сільській бібліотеці с. Труханів було проведено літературно - музичну композицію: «Уклін тобі - Кобзарю». Ведучими заходу були: Кобілінець В. С. та Данилів Т. Ю.- вони розповіли присутніх про безсмертного Кобзаря, який все своє життя присвятив боротьбі за визволення українців від соціального і національного поневолення. Він рішуче виступав у своїх творах проти рабства. Учасники заходу у своїх виступах відтворили інсценізацію-героїв Шевченкових творів: наймичка - Ціздин М. В., лілея- Макара Х. Р.,тополя- Ценко Ю. М., катерина- Тарахомин С. М. У їх виконанні прозвучали пісні на слова Шевченка- По діброві вітер віє,- Така її доля, Садок вишневий коло хати, Заповіт. Закінчила захід зав. бібліотекою: Г. Мурдза такими словами-актуальними є і сьогодні слова Кобзаря: «Чия правда, чия кривда, і чиї ми діти?». Або ж такі: «Якби ви вчились, так, як треба, то й мудрість би була своя», — чи не нам вони адресовані? У написаному на засланні вірші «Чи ми ще зійдемося знову?» Тарас Григорович щиро радив: «Свою Україну любіть, любіть її во время люте, в останню тяжкую минуту за неї Господа моліть».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/shevchenko_2018/122.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/shevchenko_2018/12.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/shevchenko_2018/121.jpg

Вдивляючись в рядки пророчень

8 березня у сільській книгозбірні проведено літературний вечір на тему: "Вдивляючись в рядки пророчень", присвячений 204-ій річниці від дня народження Т.Г. Шевченка.

Участь у заході взяли учні школи,проспівавши "Заповіт", а також прочитали вірші: "І мертвим і живим" - Фронзак Роксана; "Садок вишневий коло хати" - Логін Марія. Ферелетич Ольга і Чудийович Василина виконали пісню " Думи мої думи".Відвідувачі переглянули виставку "Кобзар єднає народи". Зав.бібліотекою ознайомила присутніх з творчістю Т.Г. Шевченка

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/shevchenko_2018/IMG_20180308_165542.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/shevchenko_2018/IMG_20180308_165725.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/shevchenko_2018/IMG_20180308_171318.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/shevchenko_2018/IMG_20180308_165414_HDR.jpg

Тобі вклоняюся Тарасе

9 березня в селі Опорець відбувся усний журнал "Тобі вклоняюся Тарасе" ,а також оформлена книжкова виставка.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/shevchenko_2018/IMG-2edd9db7b620cd9badfdb3833bd840ae-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/shevchenko_2018/IMG-67521fabc7c6d35682c8f1ce17d3ffde-V.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/shevchenko_2018/IMG-ff7d0d1c61ba4c94942cd7010bde477a-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/shevchenko_2018/IMG-1f87482080307de428e04a0e141661c0-V.jpg

Ти себе Українкою звала…

25 лютого 2018 року в Пшонецькій бібліотеці організовано захід «Ти себе Українкою звала…» присвячений 105-річниці від дня народження Лесі Українки. Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з її, творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси читачам бібліотеки пропонує виставка – «Ні я жива! Я буду вічно жити. Я в серці те,що не вмирає!» Учням юнацького віку пропонувалося відповісти на запитання «Літературна вікторина за творчістю Лесі Українки», щоб перевірити свої знання. Вікторину бібліотекар Радевич О.М., доповнила літературними повідомленнями: «10 цікавих фактів про Лесю Українку:привиди,скарби та дерева», «7 невідомих фактів з життя Лесі Українки». Спадщина Лесі Українки - це невичерпне і невмируще, джерело краси і творчого духу народу, з якого потрібно черпати усім живущим і прийдешнім поколінням .

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/55.jpg

Обернулась в легенду

У бібліотеці-філії с. Коростів проведено літературну годину "Обернулась в легенду"(до 147 річниці від дня народження Лесі Українки). Літературна година проведено з учнями 8 класу. Також була оформлена книжкова виставка під назвою:"Сила духу, мужності і краси".

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/IMG_20180227_114102_2CS.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/IMG_20180227_113805.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/IMG_20180227_114646_1CS.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/IMG_20180227_113847.jpg

"Ні! Я жива! Я буду вічно жити!"

Саме такими словами 25 лютого розпочалося свято у Сопітській бібліотеці, приурочене 147-ій річниці від дня народження великої української поетеси, сильної духом жінки- Лесі Українки.

На заході учні школи мали змогу глибше ознайомитися з творчістю поетеси, ширше торкнутися її життєвого шляху, який підготувала Г. Павлишин.

Під час виступу біографія Лесі Українки мелодійно перепліталася із декламацією її поетичних творів "Мамо, іде вже зими", "Літо краснеє минуло", "Мати- невільниця", "Ворогам" та інші. У виконанні учнів Денис та Яна Мазурик, Олег та Васелина Стемпіцький та Аліна Павлишин.

На закінчення учні мали змогу розглянути виставку.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/vTQQCatTtuk (1).jpg

Година пам’яті «Леся Українка – українська поетеса» (до 105-ї річниці з дня смерті Лесі Українки) проведено в сільській книгозбірні с. Росохач. Про життєвий і творчий шлях Лесі Українки присутніх ознайомила ведуча заходу Дрекслер Тетяна. Перегляд літератури біля книжкової виставки "Твори Лесі Українки" зробила бібліотекар бібліотеки Ярема Євгенія.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/IMG_20180225_134835_HDR.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/IMG_20180225_135151.jpg

Зорепад поетичний

23 лютого в Задільській книгозбірні проведено годину поезії «Зорепад поетичний». Бібліотекар книгозбірні Любов Мар’янівна розповіла присутнім про життєвий і творчий шлях Лесі Українки. Вірші Лесі Українки декламували: Ільницька А., Ільницький Т., Петришин В. Пізніше всі присутні ознайомились із творами поетеси біля книжкової виставки «Хто не жив посеред бурі, той ціни не знає силі»

Леся Українка– поетеса народна!

Із учнями 3–х та 9–х класів був проведений захід ‹‹Леся Українка– поетеса народна!››.

Із вступним словом виступила бібліотекар Галаєв Ольга, яка розповіла біографію видатної поетеси: ‹‹Лариса Петрівна Косач народилася 25 лютого 1871 в місті Новограді-Волинському. Починаючи з 1884 року Леся активно пише вірші («Конвалія», «Сафо», «Літо краснеє минуло» ) і публікує їх у часописі «Зоря». Саме цього року з’явився псевдонім «Леся Українка». На початку 1893-го у Львові виходить перша збірка поезій поетеси – «На крилах пісень». З-поміж вміщених у неї творів вирізняється вірш «Contra spem spero» («Без надії сподіваюсь»), що сприймається як кредо молодої письменниці. Померла 19 липня 1913 року в Сурамі у віці 42 років.››

Під час заходу зав. бібліотекою Мелень Любов Михайлівна провела бібліографічний огляд по книгах Лесі Українки.

На закінченя заходу учениця 9–го класу Радевич Ангеліна прочитала вірш:

‹‹ Вже сонечко в море сіда››.

Вже сонечко в море сіда;

У тихому морі темніє;

Прозора, глибока вода,

Немов оксамит, зеленіє.

На хвилях зелених тремтять

Червонії іскри блискучі

І ясним огнем миготять,

Мов блискавка з темної тучі.

А де корабель ваш пробіг,

Дорога там довга й широка

Біліє, як мармур, як сніг,

І ледве примітне для ока.

Рожевіє пінистий край;

То іскра заблисне, то згасне…

Ось промінь остатній! Прощай,

Веселеє сонечко ясне!

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/445.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/444.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/443.jpg

« Я долю вибрала собі сама»

Під такою назвою в Головецькій книгозбірні було проведено годину поезії, присвячену Лесі Українці. Захід проводився з читачами бібліотеки, які декламували вірші поетеси. Зав. бібліотекою Скольська С. В. провела перегляд літератури біля книжкової виставки: « Я житиму сльозою серед віків», де розповіла присутнім про життя і творчість Лесі Українки.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/442.jpg

“Я житиму сльозою серед співів”.

Під такою назвою у Риківській книгозбірні 23 лютого відбулась година поезії, присвячена Л. Українці. Захід проводився з учнями школи. Бібліотекар О. Гайванович розповіла дітям про життя і творчість української поетеси, про те, через які труднощі довелось пройти свободолюбивій дочці славної України. Діти захоплювались мужністю, талановитістю Лесі Українки та декламували її вірші.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/44.png

Рідна мова материнська, душа мого народу

З нагоди Міжнародного дня рідної мови у селищній книгозбірні Верхнього Синьовидного бібліотекарі Г.Сірко та Т.Бульбанів організували літературну годину «Рідна мова материнська, душа мого народу». В заході взяли участь учні 7-9 класів Верхньосиньовидненської ЗОШ. Школярі декламували вірші вітчизняних поетів «Мова», «Українська мова», «Моя мова» та інші. Було проведено огляд літератури, представленої на книжковій виставці «Мова — скарбниця народного духу». Діти погодилися з думкою відомого педагога Василя Сухомлинського, що «без поваги, без любові до рідного слова не може бути ні всебічної людської вихованості, ні духовної культури».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/DSC00490 (1).JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/DSC00493.JPG

Година рідної мови: «Ти наше диво калинове,кохана українська мово!»

Українська мова - це мова наших батьків. За допомогою мови ми бережемо свою історію,передаємо своїм нащадкам неоцінені скарби свого минулого і сучасного. 22- лютого в бібліотеці с.Труханів було проведено годину рідної мови: «Ти наше диво калинове, кохана українська мово». Напередодні свята в читальному залі була оформлена книжкова виставка: «Мова - це духовна святиня народу». Захід провели в дружній обстановці, розповідали вірші про мову: вірш «Молитва про мову» прочитала Ціздин Діана,Пилипів Софія В.-вірш: «Звучи рідна мово», відгадували загадки, прислів’я. Прозвучали пісні: «Мово рідна,слово рідне»,»Рідна мова».Кобілінець Вол.Розповів гумореску про мову П. Глазового « Кухлик». Зав. бібліотекою Г. Мурдза розповіла присутнім про значення мови в житті кожної людини,зачитала рядки з віршів українських письменників, побажала користувачам почуття любові до рідної мови.

/Files/images/zahodi/3333.jpg/Files/images/zahodi/33333.jpg

Ангели Майдану злітають в небо

Розпочали символічною хвилиною " Ангели Майдану злітають в небо". Під поезію Тетяни Домашенко у виконанні дітей " Небесна сотня воїнів Майдану" символічно загиблі герої з могил назавжди залишаються в людській пам'яті. Їх душі линуть в небо сотнею ангелів, що охоронятимуть наш спокій і наше майбутнє.

Після хвилини мовчання всі присутні оглянули виставку матеріалів про Революцію Гідності і Небесну Сотню, спогади очевидців Майдану. Учасники заходу слухали розповідь про Революцію Гідності, про Героя Небесноі Сотні, нашого земляка, Олега Ушневича, оглянули його світлини. Громадська позиція Олега була в словах: " Не за Європу, не проти чи за когось конкретного. Ми боремось за їх майбутнє" (йдеться про майбутнє дітей України). Тому нашим обов'язком було саме з дітьми, майбутнім України, віддати шану полеглим героям.

Шалене колотіння дитячих сердець карбувало слова про героїв, які загинули ради кожного з нас, у закутках своєї пам'яті. Бо єдине, що можуть ці діти зараз - це пам'ятати, щоб згодом стати гідними людьми своєї України.

Людина тоді втрачає гідність, коли засинає сумління, коли брехня і лицемірство беруть верх над правдою, щирістю і добротою, зрештою, коли байдужість сковує людську душу. Тож не будьмо байдужими!!!

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20180223_163036.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20180223_164307.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20180223_170039.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20180223_170039.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20180223_170433.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20180223_162725.jpg

Ми не маємо права їх забути

Під такою назвою проведено вечір-реквієм в народному домі с. Кам’янка. Захід підготували зав. народним домом Марків О., бібліотекар Кривопуско М.. Із вступним словом до присутніх звернувся сільський очільник Петрів Петро. Ведучою заходу була вчитель місцевої школи Дмитрів О. Вірші про Небесну Сотню, події на Майдані декламували учні Кам’янецької ЗОШ I-II ст.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kamyanka/IMG_20180220_153311.jpg

Спитай себе дитино хто ти є, і в серці рідна мова відізветься!

До дня рідної мови бібліотекою-філією с. Н-Синьовидне була проведена інтелектуальна гра із учнями другого класу, постійними маленькими читачами.

Діти із цікавістю відповідали на запитання вікторини, особливо сподобався конкурс, «відгадай літеру», за бібліотечною легендою – був собі художник, який хотів перевірити чи добре діти знають українську абетку, кольоровими фарбами намалював літери, але кожну літеру не домалював, тому дітям треба було відгадати, яка це є літера насправді.

Всі вийшли переможцями, отримавши море позитиву, дітвора почерпнувши для себе багато нового, весело розійшлися по домівках

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/22.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/222.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nsinovidne/2222.jpg

Герої не вмирають

20 лютого День Героїв Небесної Сотні. В цей день в НД села Урич була проведена година пам’яті «Герої не вмирають». Про подвиг Небесної Сотні розповіла бібліотекар Марія Савуляк коротко ознайомила із подіями того часу.

Присутні переглянули відеофільм «Зима що нас змінила». Оформлено виставку – реквієм «Герої не вмирають. Просто йдуть з Майдану - в небо».

У виконанні вокальної групи НД пролунали пісні «Боже великий єдиний», «Україно молюся за тебе» та інші. Вірш декламувала Леся Богенчук «Пам’яті Героїв».

Під звуки мелодії «Пливе кача» Героїв вшанували хвилиною мовчання і запалили свічки. На завершення пролунав Гімн України.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/1111.jpg

Вечір - реквієм: «Їх не вернути, їх не забути».

День Героїв Небесної сотні відзначається щорічно 20 лютого, наша бібліотека не стоїть осторонь і спільно з працівниками НД. було проведено вечір – реквієм: «Їх не забути, їх не вернути». Сьогодні ми зібралися в цьому залі,щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку – Героями Небесної Сотні, яких було вбито в мирний час 21- століття такими словами розпочала захід зав. бібліотекою Г. Мурдза. Ведучими вечора були: Сметанка В. Г., та Сметанка Г. Г. які розповіли присутнім про події, які відбулися з 19 по 22 січня 1914 року на Майдані Незалежності. Прозвучали пісні: «Серце плакало», «Там біля тополі», «Мамо, мамо не плачте», «Повертайся мій сину живим»,які виконав хор, а також учні користувачі прочитали вірші: «На Грушевського сльози і квіти», «Лист до матері», «Балада про сина». Хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної сотні, а також герої АТО.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/333.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/33.jpg

Не вмирає душа наша,не вмирає воля

У стінах Пшонецької бібліотеки, пролунали слова Тараса Григоровича Шевченка: «Не вмирає душа наша,не вмирає воля» під таким гаслом відбувся виховний захід ,присвячений пам'яті Героїв Небесної Сотні. Адже Герої Небесної Сотні – не звичайні люди, а обрані, бо відстояли найдорожче, що дав Господь людині, - життя ціною свого життя.

Учні Радевич Гануся., Дасів Мар'яна., Світельська Юля., Марочканич Андріана.,

декламували вірші присвячені Небесній Сотні. І виконали пісні: «Горіла бочка,палала», «Небесну Сотню, Господи прийми».

Після заходу всі присутні,переглянули виставку «З майданом в серці крізь життя!» Усіх полеглих Героїв Небесної Сотні було вшановано хвилиною мовчання.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/111.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/11.jpg

Година спілкування: "Раз добром зігріте серце - вік не охолоне"

В бібліотеці с. Крушельниця відбувся захід з месиджем "Добро починається з тебе". Перед початком Великого посту вирішили осмислити поняття добра, доброти людського серця, милосердя і християнської любові. Для цього розглянули символічне Дерево Добрих справ. Кожен мав змогу повісити на це деревце сердечко і розповісти про свій добрий вчинок. Це дерево, як символ світу, великого і безмежного, де добрі вчинки міняють цей світ на краще. Після розмови про доброту, діти отримали в подарунок маленькі сердечка з віршами про добро і доброту. Кожен прочитав поезію і розповів про своє розуміння вірша. Розпочали майстер-клас з виготовлення листівки-серця з дитячими ручками, що символізує доброту людського серця. Серце, що любить, воно робить добро, саме завдяки йому ми своїми руками можемо робити добрі вчинки і ощасливлювати велику кількість людей. Листівка зроблена, поняття добра осмислено. Всі дали обіцянки, що подарують листівку найдорожчій людині, а разом з мамою зроблять листівку, яку отримує людина самотня, що потребує нашої допомоги, так званий акт добра. На цьому бібліотекар подякувала всім учасникам, і дітки щасливі, наповнені радістю, розійшлися по домівках. Пам'ятаймо всі, що доброта, любов і милосердя - найважливіше в житті Людини.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20180216_162912.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20180216_180534.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20180216_180739.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20180216_193430.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20180216_172429.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20180216_174411.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20180216_174928.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20180216_181224.jpg

Герої не вмирають

18 лютого 2018 року у Риківській книгозбірні було проведено годину пам’яті “Герої не вмирають”. Із вступним словом виступила сільський бібліотекар О. Гайванович, яка розповіла про скорботні події лютого 2014 року в Києві на Майдані. Усіх полеглих Героїв Небесної Сотні було вшановано хвилиною мовчання.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/5.jpg

«У нашій пам'яті вони назавжди залишились»

Під такою назвою в Головецькій сільській бібліотеці 18 лютого була проведена година-реквієм, присвячена вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні. Метою заходу було виховати патріотичну свідомість та прищепити любов до Батьківщини. Учасники висловили вдячність тим, хто віддав життя за Україну та вшанували героїзм українських захисників.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/4.jpg

Мандрівка бібліотекою

Нещодавно до Козівської бібліотеки завітали учні другого класу зі своїм класоводом Наталією Тацей. Бібліотекар І. Прендецька розказала дітям, що в кожному залі бібліотеки живуть тисячі мовчазних мудриців, їхніїх друзів які називаються книгами. Також діти ознайомилися правилами користування книгою, і зрадістю переглядали книги, зачитували уривки тексту, загадки, вірші. Усі присутні з позитивними емоціями покинули бібліотеку

«Соборна, єдина наша Україна».

День Соборності — свято яке відзначається в Україні щороку 22—січня , це день проголошення Акту воз’єднання Української Народної Республіки й Західної Народної республіки, офіційно відзначається з 1999 року. Напередодні цього свята працівники бібліотеки в читальному залі для своїх користувачів облаштували тематичну викладку літератури: «Там де єдність, там і сила», біля якої було проведено історичний екскурс: «Соборна, єдина наша Україна» з користувачами юнацької групи. Ведучі: Ціздин Іван Мих. Та Опасіна Саша - розповіли присутнім про історію проголошення Акту Злуки, про боротьбу Українського народу за Соборність своїх земель. День Соборності - це нагадування про те, що сила нашої держави полягає в єдності. У виконанні: Сметанка О., Абрагамович М., Одинак М.,Дорошевия Ірина прозвучали пісні: «Єдності дай Боже нам всім», «Україно молюся за тебе», вірш: «У своїй молитві Боже Єдиний» прочитав Фасольник І. В., та вірш: «Моя Україно, Народ мій коханий» прочитав Турків М. В. Бережімо як найвищу цінність нашу Українську Соборність, і ми досягнемо мети.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/3....jpg

Єдина духом Україна

В сільській книнозбірні с. Тухолька було проведено урок історичної правди "Єдина духом Україна". В заході брали участь учні 9 - 10 класів Зубаль М., Зубаль Д., Мих В., Качала М., Шкрібинець Р. та Вах В. З вступним словом виступила зав. бібліотекою-філією Бугрій О. яка розповіла про нелегкий шлях України як держави . Свою думку висловили Вах В. та Василь Михайлович. Вірші про Україну декламували Шкрібинець Роман та Качала Марічка.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuholka/image-0-02-05-e5bd2234e4608a092a6c7c154d80048534c16d6204e27b3c05309582fb8ad017-V.jpg

«Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»

Нехай же від Дону до сивих Карпат

Живе нероздільна родина,

Без рабства,без панства,насильства і грат,

Вільна,незалежна Вкраїна!

Ніщо нас не спинить,лунає наш клич,

Хай буде Вкраїна Соборна навік,

Велика і вільна Соборна,міцна,

У світі поважна, для нас дорога!

У стінах Пшонецької бібліотеки, пройшов виховний захід на тему: «Нехай не розмежованою залишиться навіки»!

День Собо́рності — свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні День соборності відзначався з 1999 року.

Свято встановлено в Україні, враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави, згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

Учениця 9 класу Федьович Василина розпочала такими словами:

Сьогодні Україна переживає тяжкі часи. Часи, коли наші співвітчизники захищають на Сході свою країну від ворога. І ми вдячні їм за цей патріотичний подвиг. Ми молоде покоління незалежної України віримо, що територіальна цілісність нашої держави, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною.

Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

Пам’ятаймо про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності.

Кузьмін Руслана зачитала легенду.

Якось батько зібрав синів і сказав: «Сини мої! Живіть у мирі й злагоді, і тоді жоден ворог вам не страшний, ніхто не зможе вас здолати». Сини стали заперечувати. Кожен вважав, що зуміє побороти ворога самотужки. «Невже ви думаєте, що здолаєте ворога, коли кожен із вас, як та гілка, яку вітер хилить у різні боки, а як сильніше дмухне – то й зламає? – мовив батько. – Ось спробуйте зламати цей пучок гілля. Що, не можете? Тож запам’ятайте: нікому ще не вдалося перемогти людей, які тримаються одне за одного, як ці гілки».

Виховний захід закінчився виконанням пісні «Україна – це ти» яку виконали Радевич Гануся.,Світельська Юля .

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/1.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pshonets/2.jpg

Радуйся, Діво Благословенна, славу співає тобі вселенна…

В бібліотеці був проведений просвітницький захід присвячений Пречистій Діві Марії, Матері Божій із учнями 3–х та 8–х класів біля книжкової виставки: ‹‹Блажен хто вірує в Христа, хто в серце взяв віру Христову››.

Захід розпочався словами Гнидина Ростислава:

‹‹О, найсолодша і найчарівніша Мати прекрасної любові. Нехай усі народи пізнають Тебе, усі покоління– благословляють Тебе, усі створіння– величають і прославляють Тебе! Ти одинока– досконала, улюблена Матір несотворенної Любові. Вона створила Тебе й обрала, що Ти світила, немов сонце, на цій прекрасній землі!

О Маріє! Дякуємо Тобі за дар життя! Нехай кожна мить нашого буття буде сповнена Твоєю Добротою, Твоєю Чистотою, Твоєю Вірністю Богові, Твоєю Радістю, Твоїм Миром і Смиренням!››

Учасники вертепу вели захід свята.

Захід закінчився словами ведучої Матіїв Богданни:

‹‹В Назареті зацвіла лелія,

То на світі родилася Марія,

Діва прекрасна, як зоря ясна,

Як ся з’явила, всіх звеселила на Землі.››

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/2.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/121.jpg

Під пісеньки про Миколая у бібліотеці с. Крушельниця збиралися діти на майстер-клас зі створення ангелика. В час, коли всі очікують на дива, напередодні св. Миколая, Нового року, Різдва всі зібралися, щоб своїми руками створити ангелика, відчути чарівну атмосферу наближення зимових свят. Ангел - символ доброї звістки, символ очікування, охорони, символ світлого свята Різдва Христового. Тому з давніх давен до Різдва прийнято робити янголят, прикрашати ними ялинку і дарувати своїм близьким. Саме про це поговорили з присутніми і створили маленьке диво. Кожна дитинка вклала у свій витвір тепло долоньок, любов і терпіння, кожен пообіцяв, що це буде чарівним подарунком для рідних.

А після цього, коли ангелики були готові, діти отримали посвідчення Миколайка. Тож тепер мають тиждень для того, щоб здійснити ряд добрих справ, щоб посвідчення було дійсне. А це - частіше посміхатися, дарувати подарунки, зроблені власноруч, відвідати бабусю і дідуся чи зателефонувати їм, сказати батькам про свою любов до них і ряд ін.добрих справ. На закінчення діти отримали в подарунок ялинкові прикраси з фетру - дзвоники і яскраві емоції, а батьки радість від дитячого сміху і задоволення.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171212_163123.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171212_180336.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171212_175824.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171212_175252.jpg

Гірка сторінка історії

Під такою назвою в Козівській книгозбірні було проведено годину-реквієм присвячену 85-роковинам Голодомору України.

З вступним словом звернулася зав. бібліотекою, яка коротко розповіла про Голодомор 1932-1933 роки. Свідчення очевидців Голодомору зачитували Бодак Ірина, Ушневич Оксана, Фаринич Микола. На сам кінець присутні на фоні мелодії реквієм "Моцарта" переглянули книжкову виставку Голодомор 1932-1933 "Геноцид- проти Українського народу".

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20171129_135202.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20171124_135430.jpg

Голод і діти

В книгозбірні с. Коростів відбулась година-спомин "Голод і діти".Із вступним словом до присутніх звернула ь голова сільради Мирослава Свистун, яка коротко розповіла про події 85- літньої давнини.Старшокласники Савчин А., Репка В., Любас І., Фенич А., Лаганович Х., Сидор Я. зачитували спогади очевидців Голодомору і читали вірші про голод. На фоні мелодії " Реквієм" Моцарта зав. бібліотекою-філією провела перегляд літератури біля книжкової виставки "Вічна пам'ять заморених голодом".

Всі присутні із лампадками в руках вшанували пам'ять жертв Голодомору.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/3Hta9mSpf5g.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/zONHvC62MgM.jpg

Голодомор 1932-33 рр. - це геноцид українського народу!

25 листопада у Верхнячківській сільській бібліотеці відбулася година пам'яті присвячена дню вшанування памяті жерт геноциду українського народу під назвою " Голодомор 1932-33 рр. - це геноцид українського народу! " Метою даного заходу було донесення до сердець людей про трагедії Того часу, про причини та наслідки для українців. Мадиняк Христина та Мущинка Марія розповіли достовірні факти та історичні довідки, що повязані з голодомором Того часу. Після заходу учасники і присутні сходили Братську могилу і всі разом запалили лампадки і вшанували память загиблих хвилиною мовчання.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/CP3f8PmMywk.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/AZ9YArgpmEU.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/TTK6LJ9YQic.jpg

Година скорботи:»Голодомор наша печаль і скорбота»

Вшановуючи пам'ять жертв голодомору працівники бібліотеки с. Труханів для своїх користувачів учнів старших класів провели годину скорботи: «Голодомор наша печаль і скорбота». До цієї трагічної дати в читальному залі ми облаштували тематичну викладку літератури: «Засвіти свічку», на якій була представлена література, що складається з документальних матеріалів та художніх творів, які відбивають справжні причини, перебіг та наслідки цієї трагедії. Зав бібліотекою Г. Мурдза розповіла присутнім,що сьогодні на цій годині скорботи ми торкнемося саме трагічних сторінок життя українців, які пережили ці страшні роки Голодомору 1932 – 33 років. Многостраждальна історія нашого народу. Ми не повинні забувати її чорних сторінок. На цю годину скорботи ми прийшли зі свічками, як до храму. Хай же вона стане для нас сьогодні храмом духовності, храмом Скорботи і Пам'яті. Всі присутні із запаленими свічками пішли до хреста ,який у нас посвячений в честь Голодомору ,поставили свічки і вшанували всіх загиблих під час Голодомору-- хвилиною мовчання.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/255.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/2555.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/25555.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/25.jpg

Не згасне свічка пам’яті народної

Вечір пам’яті жертв Голодомору був проведений в приміщені бібліотеки села Тухля.

Вступним словом виступив запрошений гість Івашкович М. П. з такими словами:

„1932–1933 роки… Обірвався вічно живий ланцюг поколінь; українському багатостраждальному народові здавалося нового, нещодавного удару, якого він ще не знав: тисячі українців пішли в могилу з причини штучного голоду; забрали з собою розум, честь, здоров’я козацького роду, а головне–мільйони народжених дітей–генофонд нації”.

Ведучі працівники бібліотеки: Мелень Л. М. та Галаєв О. В. розповіли про події Голодомору 1932–1933 рр. в Україні.

Вечір закінчився словами учениці 8–го класу Безеги І. М.:

Не звільняється пам`ять. Відлунює знову роками

Я зітхну… Запалю обгорілу свічу.

Помічаю: не замки – твердині, ні храми –

Скам`янілий чорнозем – потріскані стіни плачу.

Піднялись, озиваються в десятиліттях

З далини, аж немов з кам`яної гори

Надійшли. Придивляюсь: «Вкраїна, ХХ століття»

І не рік, а криваве клеймо: «тридцять три».

А. Королів

На завершення хвилиною мовчання вшанували день скорботи Голодомору України.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/22.jpg

Земля зробила чергове коло…

Годинник життя України вкотре схрестив свої стрілки на трагічній даті для нашої стражденної та зболеної землі, родючої та життєдайної землі, животворної та хлібородної землі… Четверта субота листопада. Учні та педагоги Орівської ЗОШ І-ІІ ст. із запаленими свічками в руках та скорботою в серцях моляться за душі кожної закатованої душі. Приміщення Орівської бібліотеки №2, стараннями бібліотекаря Ганни Ластовецької, перетворилося на своєрідний куточок пам’яті. У центрі – хліб – символ життя.

Четверта субота листопада. Чорна субота для всіх українців. День пам’яті ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ… Страшного рукотворного геноциду, штучного українцезнищення. Жахливе слово «голодомор» все життя «мешкає» у свідомості очевидців, котрі перейшли це коло пекла на свої хлібородній життєдайній землі.

Скількох вас, дорогі наші страстотерпці, з’їв голод?! Досі ніхто не в силах полічити. Страшна правда донині окутана чорною завісою і не відкрита світові…

Щиро молимось за ваші душі. Ви ж, просіть Бога, щоб таке лихо більше не спіткало хлібородну українську землю…

ВІЧНА ВАМ ПАМ'ЯТЬ, ДОРОГІ СТРАСТОТЕРПЦІ!

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv2/IMG_20171124_140011.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv2/IMG_20171124_140138.jpg

26 листопада відбувся усний журнал « Голодомор і біль і тривога».

Ми почули розповідь про жахливі роки,які спіткали весь народ.З великим болем глядачі слухали розповіді дітей.А також була виставка книг з малюнками про ці події.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/IMG_20161115_164046.jpg

Голодомор...Страшне слово, яке болем ятрить серця українців, що накрило собою величезну країну, квітучу, родючу і щедру. Помирали люди, молоді, здорові, яких можна було врятувати дуже просто: голодним потрібно було лише дати хліба. Та навіть не дати,а повернути.

Такими словами розпочалась година пам'яті мільйонів українців, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським режимом у1932-1933роках у сільській бібліотеці с. Мита

Коротку історію того страшного часу зачитала І.Дриль. Зі сльозами на очах присутні слухали зворушливі вірші у виконанні В.Дриля та А.Ільницької. В кінці заходу всі долучились до всеукраінськоі акціі "Запали свічку" та вшанували пам'ять жертв голодомору хвилиною мовчання.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/mita/oCkBKiQgPsY.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/mita/hMBlkHaeV0U.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/mita/dl1nZ7-ie8U.jpg

Гірка сторінка історії

25 листопада в бібліотеці-філії с.Росохач проведено годину-реквієм «Гірка сторінка історії», приурочено 85 роковинам Голодомору в Україні. Ведучі години-реквієм Одинак Галина та Мих Галина, які зачитували спогади очевидців Голодомору 1932-1933рр.

Читець Вовкунович Стефанія декламували вірші про Голодомор. Бібліотекар бібліотеки-філії зробила перегляд літератури біля книжкової виставки «Голодомор: терор Москви проти української нації»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/IMG_20171125_153000_HDR.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/IMG_20171126_150504_HDR.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/IMG_20171125_153126_HDR.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/IMG_20171126_150039_HDR.jpg

Голодомор 1932-1933рр.- геноцид проти українців

День жалю день...

Дунь скорботи, печалі

Запалив нашу пам'ять

Свічки- Це ті душі, листочки опалі,

Хто став тінню в голодні роки

"Голодомор 1932-1933рр.- геноцид проти українців"- під такою назвою було проведено вшанування пам'яті жертв Голодомору в Сопітській книгозбірні. Бібліотекар Галина Павлишин виступила зі вступним словом. Вона розповіла учням про страшні роки трагедії українського народу.

Ведучий Ігор Павлишин прочитав вірш "Свіча- пам'ять". Денис Мазурик, Вікторія Цундер, Яна Мазурик та Олег Стемпіцький "Голодомор".

Учні школи ознайомились з книжковою виставкою про страшну історичну катастрофу України "Голодомор- Незагоїна рана".

Опісля заходу, учні запалили свічку і вшанували хвилиною мовчання жертв голодомору.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/1.png

Пам'ять про голодомор

Година пам'яті жертв голодоморів в Україні відбулася у бібліотеці с. Крушельниця. Згадали ті страшні роки, коли села заносили на "чорну дошку", коли за 5 колосків розстрілювали на місці, геноцид українського народу - "скорботні жнива" назавжди буде в пам'яті людській, читали спогади очевидців тих 17 місяців Голодомору 1932 -1933 р. Присутні змогли оглянути книжкову виставку "Пам'ять про голодомор". Ця година була спрямована на усвідомлення відповідальності один за одного, на об'єднання в єдиному просторі нашої пам'яті, щоб стати нацією, яка буде захищеною і безпечною на сотні тисячі років вперед. У пам'ять про невинно загиблих запалили свічку, мовчали, молились і десь в душі ота свічка житиме вічно, як нагадування про міліони жертв геноциду. Діти декламували поезії про ті страшні часи - "Голодомор", "Я дякую Богу за хліб на столі", "Запалімо свічу у вікні", "Реквієм", "Та, що біжить по стерні", "Зроніть сльозу, бо ми не мали сліз", " Запали свічу", " Запалюй свічу, Україно!". Година пам'яті завершилась спільною молитвою.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171126_155024.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171126_153826.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171126_155208.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171126_153427.jpg

Як би не голодомор

25 листопада в селі Климець відбувся захід до дня голодомору "А пом'ять серця вічна". Участь в заході брали учні початкових класів. Також була книжкова виставка "Як би не голодомор".

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/klimets/20171124_141942.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/klimets/20171124_145631.jpg

Вони помирали на українських чорноземах

В книгозбірні с. Плав'я - Вадрусівка проведено годину пам'яті "Вони помирали на українських чорноземах".

Із вступним словом до присутніх звернулась сільський бібліотекар Марія Гребович, яка сказала,що захід приурочено 85-им роковинам Голодомору в Україні.

Про жахіття голодомору розповіли вчителі Матковська М. Д. та Безуненко М. Б.

Присутні переглянули тематичну полицю "Голодомор - геноцид українського народу 1932 - 1933 рр."

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-vadrusvka/2.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-vadrusvka/1.jpg

Голодомор 32—33рр.

25 листопада в сільській книгозбірні с. Плав'я—Бринівки проведено годину памяті: «Голодомор 32—33рр.» На годину пам'яті були запрошені старожили села:

Печій Єва Миколаївна, 1934р.н.

Улич Ганна Петрівна, 1931р.н.

Яромій Олена Петрівна, 1934р.н.

Блистів Єва Федорівна, 1936р.н.

Блистів Ольга Іванівна

Скільська Олександра Михайлівна

Качмар Дарія Іванівна

Відтак було запалено свічку пам'яті і присутні вшанували хвилиною мовчання всіх заморених голодом.

В кінці всі присутні переглянули тематичну поличку :« Геноцид українського народу.»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-brinvka/2.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-brinvka/1.jpg

Сльози Божої Матері

26.11 2017 року в бібліотеці- філії с.Корчин відбувся вечір – реквієм до річниці Голодомору «Сльози Божої Матері»

Ведучі: Рогова Вікторія, Курах Діана та Литвин Христина

Читець віршів: Дяків Наталія, Мельник Павлина, Дяків Роман

Роль матері зіграла Янко Христина та роль сина Дяків Роман

Сценка з «Марії» У. Самчука, ролі виконували:

Корній - Яворський Богдан,

Марія - Ставникович Богданна,

Гнат - Борис Дмитро,

Більшовик – Зварич Володимир.

При останніх словах ведучих усі вийшли із запаленими свічками, вчитель української мови та літератури Ставникович Н.С. коротко розказала про історію українського людства під час голодомору.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/10.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/11.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/14.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/15.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/16.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/17.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/12.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/13.jpg

Гірка сторінка історії

85-ті роковини голодомору в Україні).

Під такою назвою в книгозбірні с.Завадка пройшла година - реквієм. Я зробила екскурс у найчорнішу сторінку історії України. Читала хвилюючі історичні факти, які нагадали учасникам про пекельні сторінки історії, написані болем багатьох українських селян.

До глибини душі зворушив виступ Анни Пилипчак, яка поділилась спогадами своїх батьків,що справжньою катастрофою для України став голод 1932 - 1933 років, в результаті якого вимерли цілі регіони.

Ярослав Марочканич піддав аналізу політичні причини, що призвели до геноциду українського народу, внаслідок злочинної діяльності радянської влади.

Присутні переглянули тематичну полицю "Геноцид проти українців".

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/zavadka/IMG-a589fc87f6daa56d012ce8bee0852170-V.jpg

Голодомор 1932 – 1933 рр.

У Риківській книгозбірні відбулася година пам’яті “Голодомор 1932 – 1933 рр.”

Було оформлено тематичну поличку “Голодомор 1932 – 1933 рр. – геноцид українського народу”. Захід проведено із учнями місцевої школи. Із вступним словом виступила сільський бібліотекар О. Гайванович, яка розповіла про ті страшні події голодомору. Учні розказували вірші про голодомор.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/3.jpg

Година реквієм «Гірка правда історії»

Година реквієм «Гірка правда історії», яку провела завідувач бібліотеки Орівської сільської бібліотеки філії №37, приурочену 85-річниці Голодомору.

Зав. бібліотеки коротко розповіла про події 85-річної давнини, Голодомор 1932-1933 рр.

Ведучі: Гресько Соломія, Криницька Аліна. Вони зачитували спогади очевидців пережитого Голодомору із сумом і опущеною головою, декламували вірші про Голодомор. Брали участь учні Орівської середньої школи І-ІІІ ст.: Коцкулич Ольга, Коцкулич Святослав, Гресько Мар`ян, Ямельницька Діана, Гуцило Роксолана, Ліщинський Іван, Ліщинська Марія, Думчак Божена і Хлиста Софія.

Присутні переглянули книжкову виставку «Голодомор: події і факти» на фоні мелодії «Реквієм» Моцарта.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/2.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/3.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/4.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/5.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/7.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/6.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/1.jpg

Година патріотизму:«День Гідності - це шлях до нового життя».

День Гідності уособлює новітню історію боротьби нашого народу за збереження нашої Держави та її Незалежність, за право українців жити у вільній, цивілізованій, правовій європейській країні. «День Гідності – це шлях до нового життя» - під такою назвою пройшов масовий захід, підготували його працівники бібліотеки-філії с. Труханів,який розпочався Гімном України. З вступним словом виступила зав. бібліотекою Г. Мурдза, подія,яка сьогодні зібрала нас - це приклад мужності і героїзму наших громадян, які повстали на захист своєї держави, не боялись померти за Україну. Учасники заходу декламували вірші про героїв України та героїв Небесної Сотні. Вірш: «Цілу Вкраїну затуляли ви собою» прочитала Пірус О, а Касараб Ігор прочитав вірш: «Тож знай герою мій, що ти не марно згинув». Під звуки мелодії : «Пливе кача» вшанували героїв хвилиною мовчання. На закінчення заходу всі переглянули відеоролик: «Небесна Сотня».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/222.jpg

Звичаї і традиції наших предків

В книгозбірні с. Росохач проведено урок народознавства «Звичаї і традиції наших предків» із учнями 3-4-х класів бібліотекар бібліотеки ознайомила користувачів із старовинними речами нашого села.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/IMG_20171113_125035_HDR.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/IMG_20171113_125125_HDR.jpg

Мово рідна, слово рідне, хто без тебе я?

"Мова - наша душа! Мова - розуму мати! Дай нам, Боже Святий, все достойно пройти. Ти нам мову цю дав. Тож іі освяти"(І. Оринчак). Саме з таких слів у біліотеці с. Крушельниця до Дня украінськоі мови і писемності розпочався захід 9 листопада.

Значення украінськоі мови в житті украінця, для чого нам користуватися словниками, поезіі про мову, вислови про мову видатних людей - це перелік тих тем, які прозвучали впродовж огляду книжковоі виставки "Мово рідна, слово рідне, хто без тебе я?".

Після цього бібліотекар разом з користувачами - учнями 5 класу створювали стінгазету "Мова -душа народу", яку діти мали зробити на конкурс до школи. Діти переглянули безліч матеріалів, літератури про мову. Поезіі, цитати, цікаві факти про мову - ось те, що обрали для стіннівки. Дружно декламували поезіі, які сподобалися (В. Симоненко"Моя мова", О.Олесь"Рідна мова в рідній школі", В. Гринько"Рідна мова", поезіі В. Бідняка, В. Лучук "Клятва" і ін.), списували матеріали до газети. Головне - усі задоволені результатом, а в серцях горить вогонь любові до рідноі мови і слова. І газета помандрувала до школи на конкурс. Захід закінчився словами Івана Огієнка: "Поки живе мова, житиме й народ, як національність."

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171109_155956.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171109_151734.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171109_163233.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171109_144924.jpg

Презентація книг

В книгозбірні с. В.Рожанка відбулась презентація книг уродженки В.Рожанки Ганни Сокол. Мешкає Ганна Петрівна у Львові, працює викладачем філологічного факультету Львівського Державного університету ім.. Івана Франка. На заході була присутня її племінниця Марія Пинів. Вона передала бібліотеці добірку книг Ганни Петрівни. Про життєвий і творчий шлях присутніх познайомила завідувач бібліотеки-філії Ганна Дуб.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vrojanka/2.jpg

Відповідальні фінанси

В Підгородецькій книнозбірні ГО "Імпульс"проведено тренінг по фінансовій грамотності у рамках проекту " Відповідальні фінанси" при підтримці фонду ощадних кас.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/3.......jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/3...jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/3.....jpg

Мовознавча мандрівка до Дня української мови та писемності.

Присутні на мовознавчій мандрівці «Бринить, співає рідна мова, чарує, тішить і п’янить» учні 3- класу разом з працівниками бібліотеки здійснили подорож країною рідної мови. Адже з раннього дитинства і до глибокої старості кожна людина пов’язана з мовою такими словами розпочала захід зав. бібліотекою Г. Мурдза. Нею передаються думки і почуття людей. Мова - душа народу, оберіг наших звичаїв і традицій. Як казали в давнину: «Усе минає, а слово залишається».Ведучими заходу були Пірус О. та Пилипів В., які ознайомили присутніх звідки взялося слово, хто такий Нестор Літописець і які літописи він написав.

Учні з задоволенням грали у ігри: «склади слово», «аукціон прислів’їв», з захопленням відгадували мовні загадки - жарти ,в читальному залі була організована книжкова виставка: «Мова це духовна святиня народу.»на якій була представлена література про мову.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/4.jpg

Відповідальні фінанси

5 листопада в бібліотеці філії с.Корчин відбувся тренінг «Відповідальні фінанси», проводила тренінг ГО «Імпульс». Після тренінгу була проведена перша виставка творчих робіт молодого художника с.Корчин Юзвака Степана

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/1...jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/1.....jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/220.jpg

Україна- земля героїчного народу!

З нагоди 99–ї річниці проголошення ЗУНР був проведений літературний вечір: ‹‹Україна- земля героїчного народу!››.

Вечір свята був проведений учасниками любительського об’єднання: ‹‹Франкова криниця››.

Із вступним словом виступила Галишинець Ольга Петрівна:

‹‹І знов, і знов- у котрий раз!

Зійшлися ми в одній родині,

Щоб пом’янути славний час,

Коли в офіру Україні

Себе принесли кращі з нас››.

Після цього читці 8-го класу Безега М. та Данилів В. вели вечір свята. Між читцями прозвучали такі пісні:

‹‹ЗаУкраїну›› сл. М. Вороного, муз. Я. Ярославенка.

‹‹Йде січове військо››, слова і музика М. Гайворонського.

‹‹Не пора, не пора›› сл. І. Франка, муз. Д. Січинського.

Вечір закінчився віршем В. Квітневого ‹‹Воля››:

Нам воля з тобою

Нелегко дісталась…

‹‹Без бою…››- не скаже

Ніколи ніхто.

Ця битва кривава

Віками тривала!..

За волю мільйони синів полягло.

З наставанням зими

Нам Весна посміхнулась…

‹‹О Боже! Прийми всенародний уклін››.

Надії Вкраїни

Омріяні збулись

Сьогодні встаємо

Назавжди з колін!

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/11111.jpg

Година духовності:"Десять Заповідей Божих - наш дороговказ"

Погожого осіннього дня бібліотека с. Труханів провела з учнями 3-го класу годину духовності: «Десять заповідей Божих—наш дороговказ». Ведучі Пірус Оксана А. та Пилипів Вікторія В. ознайомили присутніх з десятьма Заповідями , які дійшли до нас крізь віки, як закони добра, краси і любові. Зав. бібліотекою Г. Мурдза ширше розкрила зміст кожної заповіді. Любити Бога – це шанувати його, виконувати його Заповіді, бути йому вірним. Хто Заповіді мої знає та їх зберігає—той любить мене. Їх є стільки ,скільки пальців на двох руках. Обовязки перед Богом визначають перші чотири з них, а обов’язки перед ближніми – останні шість заповідей. Учні: Боднар В, Булак Ю,Пірус О, Джуфер В,Ціздин В,Ціздин Н.Пилипів В,Гнатів Р, розповідали про кожну заповідь і роздумували про неї.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/1111.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/111.jpg

Книжка – добрий, мудрий друг

У бібліотеці-філії смт. В. Синьовидне 21.10.2017р. відбулося літературне свято «Книжка – добрий, мудрий друг».

Учні 3б класу були присутні на святі разом з класним керівником Норичко Г.О.

Бібліотекар ознайомила дітей із правилами користування книгами, прищеплювати дбайливе ставлення до книжок, бажання більше читати.

З користувачами: Візнюк М., Норичко Ю., Кара А., Бренич І., Мицак Н. було проведено гру «Країна мудрагелів»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/SDC13179.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/SDC13178.JPG

Герої не вмирають

19 жовтня у книгозбірні с.Козьова було проведено зустріч із учасницею АТО, Дячишин Оксаною -" Герої не вмирають". Метою зустрічі було вшанування світлої пам'яті тих, хто загинув на полі бою, виховувати моральні чесноти, національну свідомість та патріотизм. Формувати громадські позиції, як одного з проявів духовності нації, патріотичності, дати можливість відчути особливу цінність миру і спокою. Завідуюча бібліотекою Прендецька Іванна подякувала Дячишин Оксані за участь в заході. Побажала швидкої перемоги над агресором.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/638qJHCgxig.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/f-dMOaHAZIY.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/E2vJYpwkdvQ.jpg

Наші захисники - наша гордість і сила

У бібліотеці с. Крушельниця відбулася зустріч з учасниками АТО та їх родинами. В рамках зустрічі активні користувачі книгозбірні представили присутнім тематичний вечір: "Наші захисники - наша гордість і сила!". Ведучі допомогли вникнути глядачам у жахіття війни і пережите героями. У виконанні дітей звучали патріотичні поезіі: "Це не сон, не синдром маячні", "Як це для жінки чекати солдата", "О Боже ласкавий, з високого неба", "Побудь, мій Боже, отут зі мною", а також авторські вірші Галини Третяк - дружини учасника АТО - "Бути дружиною учасника АТО", "Поки спить в колисці немовля". Співали пісень "Ах лента за лентою", "За Україну", "Прошу в неба й землі", "І в вас, і в нас хай буде гаразд". Діти героїв читали молитви-вірші до Господа за мир в Украіні, за опіку над нами всіма. Слова привітання та вдячності звучали від бібліотекаря Коциби І. О., від директора школи і депутата Гаєвськоі І. О., від історика і краєзнавця нашого села Зеновія Даніва. Пан Зеновій розповів усім історію поранення юнака-героя з нашого села Малярчина Івана. На зустріч прийшов учасник бойових дій Третяк Володимир Андрійович.А ще двоє хлопців досі стоять на захисті нашоі Батьківщини , на Сході. Бажали їм швидкого повернення додому живими і здоровими. Прийшли на зустріч дружини, діти, бабусі героїв. Всім їм бажали терпіння, опіки Господньої ласки, миру і добра. На завершення урочистого вечора діти під пісню "І в вас, і в нас хай буде гаразд" вручили квіти захисникам та їх родичам, бажали один одному миру та многих літ.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171022_155545.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171022_160015.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171022_160557.jpg

В бібліотеці с. Криве пройшла зустріч із учасниками АТО під назвою: "Герої живуть серед нас"

Війна не обійшла нашу державу . На нашу рідну землю прийшло лихо - зона АТО. Важка це праця захищати мир! Багато наших чоловіків знаходяться у лавах збройних сил України. Вони залишили свої домівки щоб захищати Україну, її волю, її незалежність. Багато із наших чоловіків пішли на війну добровольцями. Їм болить те, що розривають на шматки нашу землю, і ми віримо, що вони відстоять цілісність нашої держави, її волю, її пісню, золоті жита і мир. Нам є що захищати, нам є що берегти!

Сьогодні до нас завітали воїни нашого села, Денькович Мар’яна, Буряник Василь і гість із Хмельничинни, які виборюють волю та незалежність нашої держави на сході України, захищаючи нашу землю від вторгнення агресора. Вони розказали про своє перебування в зоні АТО.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krive/22711351_146786106065634_426701260_n (1).jpg

Відвага – це наш заповіт

Літературно- патріотична година: «Відвага – це наш заповіт» присвячений 75-ій річниці створення УПА, Дню українського козацтва, Дню захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці. Це свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави. Бібліотечні працівники-філії №55 сільської бібліотеки с. Труханів не залишилися осторонь від цього свята та провели літературно-патріотичну годину: "Відвага – це наш заповіт" для дітей- користувачів, які завітали до бібліотеки 13 жовтня. На початку заходу бібліотекар М. Пірус провела міні-диспут "Що таке Батьківщина? Що таке Україна?" Діти уважно слухали розповідь зав. бібліотекою Г. Мурдза про традиції та обряди козацтва, їх покровительку – Святу Покрову та про нерозривний зв’язок нового покоління українців зі своїм минулим. Ведучими заходу були:Пилипів В. та Пірус О.Вірш:»Вставай Україно» прочитала Попович О.»Як приходить пресвітла Пречиста» прочитав уч.6-кл. Пірус Р.Прозвучали пісні:»За Україну, за її волю»,»Десь там далеко на Волині». Для шанувальників історії України в бібліотеці оформлено книжкову виставку:"УПА—символ нескореної волі ", до якої підібрана література із фонду про історію українського козацтва, козацьких вождів, а також про сучасні події. Виставка книг користувалася попитом серед користувачів. Ми, бібліотекарі переконані, що такі заходи допомагають виховувати у молоді патріотичні почуття до рідної землі, до захисників України та взаємоповагу один до одного.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/11.jpg

Україна без війни

15 жовтня до Дня захисника Вітчизни в сільській книгозбірні. Мита відбулась зустріч з учасником АТО Ільницьким Михайлом Васильовичем. В рамках зустрічі було проведено літературно-поетичну годину, «Україна без війни». Захід розпочали ведучі Діана Зубаль та Владислав Дриль, які розповіли присутнім коротку історію створення УПА. Активну участь у заході взяли юні користувачі бібліотеки: Р.Зубаль, Д.Пауш, М.Чолікидзе, І.Денькович, А.Ільницька, В.Книш. Було згадано добровольців, які зараз знаходяться в зоні АТО. Це Драбинський В.І., Чудійович Я.Т. та Мотрунич О.О. Всі присутні із захопленням розглядали нагороди М.Ільницького, його бойовий прапор,читали зворушливі записи на ньому. В кінці заходу всі присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів АТО хвилиною мовчання. Підготувала бібліотекар бібліотеки-філії с. Мита Дриль І. В.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/mita/image-0-02-04-5cd85410f435262a2831e533e0c7985aab07b69481a608365321f5513835381e-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/mita/image-0-02-04-2223692d2482316c12bebd7ac627ae5e81552d7910be1921832cd97e3228beed-V.jpg

Від Бескидів до країни хмародерів

В бібліотеці-філії с. Довжки проведено обговорення книги В. Романчука «Від Бескидів до країни хмародерів». Активну участь в обговоренні прийняли користувачі: Неля Пророк, Валерій Іршак, Ігнат Марчишин, Наталя Лазор.В

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/dovjki/R6LFSOM_qWo.jpg

Легендарна і непереможна

До 75-ї річниці утворення УПА біля могили « Борцям за волю України» відбулася панахида, у бібліотеці та НД була оформлена книжкова виставка «Легендарна і непереможна» та проведений тематичний вечір «Ми роду козацького діти». Ведучі заходу Джуфер Олег, Савуляк Михайло та Шрібак Марія привітали присутніх з святом та відкрили сторінку історії воїнів УПА. Хор виконав стрілецькі та повстанські пісні діти декламували вірші. Хвилиною мовчання вшанували воїнів, які загинули за Україну. На завершення учасники свята і всі присутні заспівали гімн України.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/image (1).png/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/image(1).png

День УПА, День с. Риків, День Захисника Вітчизни 14 жовтня 2017

14 жовтня у Народному домі с. Риків відбувся концерт, присвячений Дню УПА, Дню с. Риків, Дню Захисника Вітчизни. Захід підготували та провели зав. Народним домом Тарас Кермеш та сільський бібліотекар Оксана Гайванович. Допомогла їм вчитель української мови Марта Михайлович. У святі взяли участь учні 5-9 класів та сільські аматори. Сільською книгозбірнею оформлено тематичну поличку “Пам’ятай, що земля у людей лиш одна”, біля якої було проведено перегляд літератури.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/4.jpg

Перемога буде за нами

Під такою назвою 8 жовтня в Головецькій бібліотеці був проведений урок мужності з учасником АТО Володимиром Шияком. Учасник АТО розповів про пережиті події на Сході України, про те, якою дорогою ціною воїни відстоюють єдність України. Під час зустрічі читачами бібліотеки були прочитані патріотичні вірші, приурочені героям АТО. До присутніх звернулася бібліотекар Стефа Скольська, вона подякувала героєві за мужність і відвагу, за те, що у важкий час став на захист України.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/3.jpg

Героям шану ми складаємо

15 жовтня в селищній бібліотеці-філії В.Синьовидне відбувся урок мужності до Дня захисника України до українського козацтва та 75 річниці створення УПА

І як ніхто не може

випити Дністра,

Всю Божу мудрість,

силу осягнути,

Та не заставити

Нікому нас тепер,

Свою історію-бувальщину

забути.

Такими словами зав. бібліотекою Сірко Галину розпочала урок мужності. Активну участь в заході взяли користувачі бібліотеки.

Ведучі і читці декламували патріотичні вірші, співали пісні.

Учасники заходу славили своїми виступами мужність і подвиги героїв.

І всі присутні молилися до Пресвятої Богородиці просили прозріння, миру, єдності і злагоди до всього українського народу. Бібліотекар Бульбанів Тамара побажала всім козацького здоров’я, добра, щастя, злагоди.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/IMG_20171015_135313.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/IMG_20171015_140540.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/IMG_20171015_143703.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/IMG_20171015_135043.jpg

Герої живуть поряд із нами

2 жовтня в бібліотеці-філії с. Опорець відбулась зустріч з учасниками АТО Яблінський Роман, Сачко Ігор, Дмитрищак Андрій, під час зустрічі вони розповіли як захищали нашу Україну на завершення діти Сашко, Настя і Софійка розповіли їм віршики і заспівали пісню про калину

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/-cB6ZcN5g_k.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/IMG_20171009_175539.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/IMG_20171009_175554.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/IMG_20171009_175703.jpg

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/IMG_20161115_164046.jpg

Зустріч з учасниками АТО

06.10.2017 у Верхнячківській сільській книгозбірні відбулася зустріч із захисником України, учасником АТО, старшим сержантом ЗСУ Галько Тарасом Ярославовичем. Метою даної зустрічі було ознайомлення дітей з діяльністю військово службовців у армії. На зустрічі були присутні учні 6 класу, зокрема Стецик Ангеліна, Словак Галина, Шкодин Софія, Палько Василь, Мадяр Данило, Лупацій Євген та інші... Хлопці особливо розпитували про війну про армію, адже вони хочуть в майбутньому захищати рідну землю.. Діти висловили слова подяки за захист нашої землі. Шкодин Софія і Мущинка Марія виконали пісню " Тобі солдате". Галько Тарасу було дуже приємно за теплі слова які були висловлені у його сторону, він подякував за увагу.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/image-0-02-04-a6be96af2a3c4b0ec64bee6fae374a803107efc6aa1d197e568f0ebfba24d691-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/image-0-02-04-f059336e6894094fecb4a4de92fac4dca6444ff8d615b2463e9da2da6dc89fc0-V.jpg

«Герої живуть поряд із нами»

Під таким висловом ми зібралися, щоб провести зустріч за круглим столом з нашими односельчанами учасниками АТО.

З вступним словом виступила бібліотекар Галина Ленів.

Ще не пройшло так багато часу після Другої Світової війни, після трагічних подій на «Майдані», як лихо війни знову прийшло на нашу землю – це біль утрат в зоні АТО.

Коли перед очима кадри з новими, фото поранених та загиблих героїв дивлячись їм у вічі, ми розуміємо, що вислів «Душу й тіло ми положимо за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну, це стало станом душі.

Більше 3-ох років ми не можемо спокійно стати, знову гинуть найкращі українці – цвіт нації.

Це не сон, не синдром маячні

Ця війна не в далекій країні

Не в Іраку, чи десь там в чесні

А в вишневій моїй Україні

Саме тут всі її вояки

Схід країни від зла захищали

Бились на смерть мої земляки

Кров’ю землю свою поливали

Тож вшануймо хвилиною мовчання усіх героїв які поклали свої голови за наше майбутнє.

Нехай пам’ять про наших героїв,

Що за волю поклали безцінне життя,

Що творили історію,наше минуле,

У яке вже нема вороття.

Важка праця захищати мир. І цей святий обов’язок виконували і наші земляки.

Сьогодні до нас завітали воїни захисники нашого села які виборювали волю та цілісність нашої незалежної держави на Сході України – Іван Усач і Андрій Максимів.

Запрошуємо до слова наших воїнів.

Учасник АТО розповів про ситуації на Сході та побажав всім миру і надії на краще майбутнє.

Активні юні користувачі бібліотеки. М.Соловій і А.Андрусів продекламували вірш «Я Україну не віддам».

З словами подяки до воїнів АТО звернулася директор місцевої школи Оксана Іванівна. Вони справжні герої, які у не рівному двобої із терористами, російськими найманцями протиставили свій патріотизм, відповідальнісь, безмежну любов до країни. І саме за це їм наша людська вдячність і низький уклін.

На закінчення бібліотекар вручила сувеніри воїнам АТО і побажала міцного здоров’я і мирного неба.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pobuk/2222.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pobuk/222.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pobuk/22.jpg

Незабутня слава і пам’ять героям!

Мамо не плач, я повернусь весною…

Слова із пісні в якій воїн обіцяє матері повернутися пташкою. Дякувати Богу наші воїни, наші герої повернулися, всі до одного, живими. Шестеро наших хлопців, у свій час, взяли зброю в руки і пішли захищати свою землю, свою територію.

10квітня 2014 року першими були мобілізовані:

Лесько Мирон – 1994 р.н.,

Сирвачак Володимир – 1982 р.н.,

Сучко Володимир – 1992 р.н.

Хлопці були мобілізовані на навчання у Володимир Волинський. Звідки і були відправлені у зону бойових дій.

Лесько Мирон, попав під той зрадницький, підлий обстріл під Волновахою, був поранений в плече, дивом залишився живим, тривожна звістка сколихнула все село, всі зрозуміли куди пішли наші хлопці,- ворог підлий і жорстокий.

Сирвачак Володимир воював на Луганщині, Станиця Луганська, опинилися в оточенні ворога, тільки деколи короткий телефонний дзвінок до матері був вісточкою, що він живий. Дивом вдалося врятуватися, і у вересні того ж року після тяжких місяців невідомості, для рідних, повернувся додому.

Рінило Микола – 1982 р.н.,

Степанов Костянтин - 1985 р.н.,

Равлінко Роман – 1971 р.н. – кожний із них з честю відстоював цілісність своєї держави, з її мовою, традиціями, культурою.

Маріуполь, Щастя – міста які обороняли наші герої. Дізнатися щось більше про їхні військові будні – табу, хлопці не хочуть згадувати про пережите, мабуть тому, що ще занадто свіжі спогади, які ятрять душу, випікають мозок.

Малиняк Іван – 1974 р.н., ще на Майдані влився в ряди Правого сектору – разом із побратимами пройшов воєнними дорогами Донбасу, на тій дорозі було і поранення, після якого реабілітація і знову до побратимів.

Зараз всі хлопці демобілізовані, хто повернувся на роботу де працював до мобілізації, хто змінив спеціальність, а хтось знайшов свій заробіток за межами України.

Пройде час, зітреться з пам’яті весь біль пережитого, життя триває, а жити є для кого, хлопці, одні поодружувалися, в інших понароджувалися діти, і колись бібліотека збере більше інформації про пережите ними на Сході, не заради цікавості, а для збереження пам’яті про їхню мужність, їхній героїзм.

Цього разу бібліотека підготувала зустріч із учасниками АТО, особливо, хотілося донести хлопцям, що коли вони воювали їхні односельчани, а в більшості діти та юнацтво, переживали за долю своїх рідних, знайомих і незнайомих людей, переживали за долю України. Все це виливалося в їхній пісні,в їхніх малюнках, кожен дитячий малюнок просякнутий патріотизмом.

Для наших героїв, з нагоди зустрічі, була оформлена виставка дитячих малюнків. А історія створення цих малюнків така: - Одного разу бібліотека організувала дитяче опитування «Що мені подобається, а що ні в бібліотеці, і чому я відвідую бібліотеку» з метою покращення роботи бібліотеки, і довершувати анкету повинен був малюнок, але очікуваних картинок книжкових героїв ми не побачили, діти малювали все в синьо-жовтих барвах – прапори, тризуби, сердечка і ті були жовто-блакитні, гасла «Слава Україні», «Героям слава», український віночок із підписом «Я україночка і я цим пишаюсь», - ось що горить у дитячому сердечку. Діти, як можуть показують свою любов і свої тривоги за Україну.

Наша молодь дуже співуча, і ті пісні, які народжувалися під час останніх подій, пісні народжені пережиттям народу, підхоплювалися ними, і переспівувалися, ранили в кожний закуточок душі.

Це був перший День Незалежності коли ворог вже топтав наші східні землі. Скромне святкування проводилося в бібліотеці і було записано як відео спогад. Пісні «Біля тополі», «Мамочко вибач за чорну хустину», «Ще не вмерла, не вмерла Україна» та багато нових пісень прозвучало того вечора. І ось при зустрічі з учасниками АТО спеціально була вибрана тематика, «Що ми пережили і чим жили в першу річницю окупації. Вони – воювали, а тут молоде покоління гартувалося і в пісні виливало весь свій біль, біль і гнів свого народу.

Цей відео спогад був продемонстрований хлопцям, і ми не помилилися з вибором теми, наші герої були приємно вражені. - «Невже наші дівчата вже тоді співали такі пісні» - запитували вони.

На пам’ять про зустріч ми подарували хлопцям дитячі малюнки, які будуть нагадувати їм про те, що вони воювали не даремно, що наші діти вартують жити у своїй красивій, щирій,щедрій країні і не знати, що таке ворог біля воріт, тому, що ми його не кликали і не закличемо нізащо, а свої негаразди владнаємо самі. Зустріч закінчилася чаюванням, при душевній бесіді започаткували нову традицію, зустрічатися кожної першої неділі жовтня.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/11111.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/111111.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/1111.png

Вечір-зустріч «Герої серед нас».

Третього жовтня в сільській бібліотеці-філії с.Орів-1 спільно із шкільною бібліотекою Орівської ЗОШ 1-3 ст. було проведено вечір-зустріч «Герої серед нас» та оформлено книжково-ілюстраційну виставку «Повертайся живим»» із квітковим написом.

Зустріч проходила із учасником АТО Степановим Денисом Валерійовичем, який в прикордонних військах захищав кордони нашої України біля Маріуполя смт. Сартана. Захід розпочався вступним словом зав. бібліотекою Гресько Стефанією після чого учні школи спільно з Наталією Олексіївною поставили літературно-музичну композицію «Живи, Україно, живи для краси».

Активну участь в заході взяли ведучі: Явір Вікторія та Радяк Іванна. Прозвучали пісні «Вже вечір вечоріє», «За Україну, за її волю» учнями 5-го класу Антонів Іван та Ямельницький Святослав і Стасенко Віталій. Читали вірші: Степанов Владислав та Гресько Соломія.

Насамкінець Степанов Денис згадав своїх побратимів – односельчан, які в даний час знаходяться на передовій – це Костище Іван та своїх друзів, які віддали життя за нашу Україну і вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання. Всі присутні на заході виконали Державний Гімн України. Сільський голова Сухроменда Тетяна Петрівна подякувала організаторам заходу і побажала воїнам швидкого повернення з перемогою.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/20171003_144642.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/20171003_144548.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/20171003_144457.jpg

"Книга вчить, як на світі жить".

Під такою назвою у книгозбірні с. Крушельниця 1 жовтня було проведено до Всеукраінського дня бібліотек усний журнал. Молодші користувачі бібліотеки мандрували краіною "Мудрагелія". На станціі "Пізнавинка" дізнавалися про перші книги, бібліотеки, книгодрукарів, а згодом розгадували кросворд і вікторину на цю тематику. На станціі "Народомудрія" згадували прислів'я про книги, грали в гру: " Ти мені, а я тобі"; ділилися вузликами на пам'ять про користь читання. Наступна станція "Запитальник" зустріла всіх загадками, ребусами, пазлами. За виконані завдання діти отримали доступ до останньоі зупинки "Зробисамик", де отримали майстер-клас від Галини Третяк з виготовлення закладок для книжок у вигляді горнятка з чаєм. Гарні емоціі, чудові закладки, кольорові кульки, привітання та солодощі діти отримали на згадку про свято.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171001_152651.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171001_170123.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171001_180401.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171001_182538.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171001_184708.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171001_185547.jpg

Зустріч з учасниками АТО

В понеділок, 18 вересня, в Славській сільській бібліотеці була проведена зустріч з учасником АТО Гребом Михайлом Івановичем. У підготовці та проведенні зустрічі брали участь учні школи Жукуляк А., Плечій Т. (4 клас), вчителі музичної школи Рудий В.І., Бечкало Р.І., працівники бібліотеки Кулинич О.Ф., Малюк Р. та учні 5-х класів. На зустріч були запрошені представники громадськості.

Читальний зал був святково оформлений квітами та синьо-жовтими кульками. Під час зустрічі лунали патріотичні пісні та поезії приурочені героям АТО. Свої власні вірші читали мешканці Славська Винник С.Г. та Улич В.О.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/slavske/IMG_0913.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/slavske/IMG_0914.JPG /Files/images/zahodi_bblotek-fly/slavske/IMG_0909.JPG

УЧАСНИКИ АТО – ЗАХИСНИКИ УКРАЇНИ

29 вересня у сільській книгозбірні с. Риків відбулася зустріч учасника АТО, сільського голови І. Зеленевича з учнями школи (2-4 кл.). Із вступним словом виступила сільський бібліотекар О. І. Гайванович. Оксана Іванівна оформила тематичну поличку “УЧАСНИКИ АТО – ЗАХИСНИКИ УКРАЇНИ”. Сільський голова розповів про пережиті події на Сході України і побажав читачам мирного неба над головою, здоров’я, успіхів у навчанні. Бібліотекар разом із дітьми-читачами щиро подякували І. Зеленевичу за зустріч і змістовний виступ, за те, що у важкий для України час став на її захист. На згадку про зустріч із учасником АТО І. Зеленевичем зроблено світлину.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/2.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/1.jpg

Наші славні земляки!"

Під такою назвою у четвер,21 вересня, в бібліотеці с.Підгородці відбулась зустріч з учасниками АТО, нашими односельчанами, патріотами своєї Батьівщини і справжніми героями Ільків Назаром, Коцевич Володимиром та Солонинко Михайлом.

Зі вступним словом до присутніх звернулася бібліотекар Марта Михайлівна Джуфер, а секретар сільської ради Богенчук Віра Семенівна подякувала хлопцям за їх героїзм, мужність і відвагу, за те що вони у важкий для країни час стали на її захист.

Святкова зустріч продовжилась покладанням квітів до могили борців за волю України. Цю місію мали честь виконати наші герої-односельці. Всі присутні з цікавістю слухали розповіді і спогади, якими ділились учасники антитерористичної операції. А на завершення працівники НД с.Підгородці Дорошевич Наталя та Демків Оксана підготували невеличкий концерт. Для всіх присутніх прозвучали теплі слова і музичні вітання від школярів, учнів 3 та 4 класів.

Ведуча свята, Марта Джуфер, закликала дітей вдивитись та запам"ятати обличчя наших воїнів, адже завдяки їм ми маємо зараз спокійне і миирне небо над нашими домівками.

Після перегляду відеоролика "Повертайся живим" всі присутні спільною ходою з прапором рушили на шкільне подвір"я, на учасників АТО чекав флеш-моб, організований вчителями та учнями 3 класу.

На завершення зустрічі сільський голова Варгас О.О. звернулася з теплими словами підтримки та вдячності нашим героям-односельцям і побажала всім миру, спокою і щоб наші діти і внуки ніколи не чули страшного слова - "війна".

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/0-02-05-38d5c93c2625ae90b050af8c8acc71370fe715146cb01bb7197b2ee9768f1597_full.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/0-02-05-e7ce1a84e00f9e296e12aea6fa0346cce8f57c42a82ca5192ca2862c93c03b28_full.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/0-02-05-5e97c3a24b2affef30ef1b43cfd0e264f245b371a4d33f954be0b4e03d5b9154_full (2).jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/0-02-05-95ac1364d5b172a375bcbf8e5c41a32162529d5255dcd05fd919e48b49322184_full.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/0-02-05-d72ce99ed0bc0285230f03ca6eef03727300c31cb3c650d82f4fdaeab757701a_full.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/0-02-05-1ea5bfab76ed0b47fff9e13ea5a8b581e901a75745f623f85669dfd3144f89dc_full.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/0-02-04-9f9650456ab923c5bb35dc5a2937359f42aacd46ca2867171f04c67b191c5ad6_full.jpg

УРОК МУЖНОСТІ: Україна гідна свободи..

Ми - українці - свідомий і відповідальний народ, здатний відстояти свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і самоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, є велике серце і високий дух» - такими словами в бібліотеці с.Труханів розпочався урок мужності на тему: "Вони пройшли крізь вогонь і зброю ", який підготували і провели з юнацькою групою користувачів зав.бібліотекою Ганна Мурдза та директор Народного дому І Сметанка. На урок мужності також запросили учасника АТО Юрія Мурдза, який розповів присутнім про свою участь в захисті української державності, був ранений, лежав у госпіталі і знову пішов на передову захищати свою Україну. В читальному залі бібліотеки було оформлено книжкову виставку:»Україна гідна свободи» на якій була представлена література про АТО.

Наприкінці всі присутні виконали : «Гімн України»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/3.jpg

Герої живуть поряд із нами

В читальні с. Сопіт проведено урок мужності «Герої живуть поряд із нами» присвячений учасникам АТО. Зі вступним словом виступила бібліотекар Галина Павлишин. Розказавши учная яка важка праця захищати мир. Багато наших чоловіків, синів знаходяться у лавах збройних сил України, які пішли добровольцями. Вони залишили своїдомівки щоб захистити нашу квітучу землю від вторгнення агресора.

В нашому селі також є герої які захищали нас протягом року на передовій – це Дробчак Роман, Іваник Святослав та Туркас Ігор. Полковник Ігор Цундер і надалі є учасником АТО. На завершення учні школи розказали хвилюючий вірш «Це не сон».

Це не сон, не синдром маячні, Це війна не в далекій країні, Не в Іраку чи десь там у Чечні, А в вишневій моїй Україні…

Також учні і присутні розглянули книжкову виставку.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/22.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/2.jpg

"Я за тебе Україно, муки тяжкії терпів"

В Тухлянській бібліотеці пройшов урок-мужності із учасником АТО Коваль Миколою. В даний час на службі.

Розповів про важку службу на теренах Донбасу захищаючи територіальну цілісність України.

Після цього урок-мужності вели ведучі: Вебер Наталія Володимирівна та Дасів Наталія Іванівна. Між ведучими бібліотекар Ольга Галаєв подарувала їм пісню "Край".

На завершення свята бібліотекар Галаєв Ольга Вікторівна прочитала вірш Тараса Григоровича Шевченка "Розрита могила".

Після цього Зав.бібліотекоюМелень Л.М. біля книжкової виставки: "День скорботи і вшанування героїв війни України" провела бібліографічний огляд літератури.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/11.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/111.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/1.jpg

"Символи Украіни"

Урок державності в бібліотеці с. Крушельниця. В рамках заходу оглянули виставку "Символи Украіни", обговорили іх значення в державотворенні, діти складали пазли державних символів, гривни та карти Украіни, читали і обговорювали легенди про народну символіку, створили раптівку "І сонце миру хай засвітить над нашою державою.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170903_172436.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170903_172942.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170903_173910.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170903_173734.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170903_162843.jpg

День Незалежності України

«Ми – народ, що вийшов із неволі» - під такою назвою в Народному Домі був проведений захід, присвячений 26-й річниці Незалежності України.

Урочистості роспочались молебнем за Україну, який відправив о. Роман. Зі вступним словом виступила директор школи Е. Колосовська.

Н. Шаламага та завідувач бібліотеки- філеї Г. Павлишин підготувала для всіх присутніх концерт. У ньому взяли учні школи та церковний хор.

Ведучі В. Ластовецька, та Р. Кметик привітали всіх зі святом. В. Ластовецька, М. Якимів, А. Ганькало, В. Цундер, І. Лагодич, С. Болюк, Р. Підгородецький декламували вірші про Україну. А також була поставлена сценка про Князя Володимира та Княгиню Ольгу, в ролях Ігоря Павлишина та Мар’яни Якимів.

На завершення свята всі, хто був присутній на ньому проспівали Гімн України. Також для гостей була організована книжкова вистава «Свою Україну любіть».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/155.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/15.jpg

Свою Україну любіть»

27 серпня в селі Козьова в народному домі відбулось святкування 26-ї річниці Незалежності України. Розпочали захід маленькі учасники свята, з уст яких прозвучали вірші про Україну: Іванів Юра, Прендецька Вікторія, Прендецький Назар. Було виконано декілька пісень у виконанні Рущак Інна і Зубик Микола. Крім цього усі присутні мали змогу переглянути книжкову виставку «Свою Україну любіть» На завершення свята всі присутні проспівали Гімн України. Підготували завідувач НД Зубик М.І, худ. керівник Лемкалович В.М, зав. бібліотекою Прендецька І.М.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/21231576_1841001412881167_7556874430450684807_n.jpg

"Пишається над водою червона калина "- літературний вечір у бібліотеці із учнями 7-го та 8-го класу.

Із вступним словом виступила учителька української мови та літератури Жалівців Оксана Іванівна такими словами:

"Ми сьогодні присвячуємо наш вечір калині, яка є символом України. Згадаймо легенди, вірші, приказки, співатимемо пісні в яких складено про цю чарівну рослину без змін".

Після цього ведучі Малетич Василь і Гречана Роксолана вели вечір свята. Вечір закінчився словами ведучої:

"Горить свіча, і пам'яті сльоза

Додолу з неї краплями стікає.

За убієнних молиться душа

Й за Україну молитви складає."

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/14.jpg

Урочиста академія «Любіть Україну. За неї господа моліть».

(24 .08.2017р.)

24 серпня в народному домі та бібліотеці села Урич відбулася урочиста академія «Любіть Україну. За неї господа моліть» присвячена 26- річниці Незалежності України. Організаторами свята були завідувач НД Богенчук Леся та бібліотекар Савуляк Марія.

Святкування розпочалося молебнем за Україну. Патріотичний концерт розпочали з гімну України у виконані хору . Ведучими свята були Савуляк Михайло та Джуфер Олег. В програмі концерту були: Українські народні та патріотичні пісні, вірші які читали учасники дійства.

Було також організовано перегляд книжкової виставки «Усе моє, все зветься Україна».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/133.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/13.jpg

«Ми віримо в майбутнє твоє, Україно».

Під такою назвою у Головецькій книгозбірні зав. бібліотекою Стефа Василівна провела урочисту академію присвячену святкуванню Дня Незалежності України. Оформлена книжкова виставка «Україна твоя і моя» , біля якої зав. бібліотекою зробила перегляд літератури. В святі взяли участь Хомин Василина, Ковальович Христина, Карпінська Рома, Михайлович Соломія, Скольська Галина, Суранович Мар'яна. Діти читати вірші і співали пісні про Україну.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/122.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/2.jpg

Синьо-жовтий стяг.

Під такою назвою в бібліотеці-філії 23.08.2017р. с. Козьова проведено урок державності із студентською молоддю. Про історію Прапор України розповіла зав. бібліотекою-філією Прендецька І. М. Учасники заходу Рущак Інна, Петраш Наталія, декламували вірші, читали уривки творів про Прапор України. Підготувала зав. бібліотекою-філією Прендецька І. М.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20170822_125105.jpg

Я більшого щастя не хочу,щоб лиш Україна міцніла й пахла

Зберегти Незалежність, збудувати міцну державу, розвинути і примножити її моральні, культурні і духовні цінності – наш святий обов’язок .

В бібліотеці с.Труханів за участю юних, талановитих користувачів та односельчан пройшла літературно-музична година "Я більшого щастя не хочу, щоб лиш Україна міцніла й цвіла".

Ведучі:Тарахомин Сніжана,Опасіна Олександра розповіли присутнім про історію української держави її шлях до Незалежності.Пилипів Вікторія,Пірус Оксана та Попович Оксана виконали пісні:»Україно краю»,» Я україночка я українка»,Дуже гарно прочитала вірш :»Берегти Незалежність» Сметанка Ольга. Презентуючи виставку "Живи та міцній наша рідна державо" зав. бібліотекою Ганна Мурза зазначила, що кожен із нас має бути гідним своїх предків, берегти волю і Незалежність України, особливо в даний час, коли наші сини захищають цілісність держави, поважати свій народ і його мелодійну мову. Тому, шануймо себе і свою гідність і шановані будемо іншими.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/IMG_20170823_114315_1.jpg

Є така держава Україна

Під такою назвою у Риківській книгозбірні пройшов урок державності.

Підготували захід бібліотекар бібліотеки-філії О. Гайванович, вчителі місцевої школи Г. Кермеш та О. Скільська.

У заході взяли участь учні школи: Р. Куртяник, І. Набитович, І. Куртяник, Є. Гоїнець, А. Кермеш, А. Куртяник, Р. Набитович, Н. Куртяник.

Екскурс в історію України присутнім зробила Г. Кермеш, доповнила О. Скільська. Бібліотекар О. Гайванович провела перегляд літератури біля книжково-ілюстрованої виставки “З Днем Незалежності, Україно”. Учні декламували вірші про Україну

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/266.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/2666.jpg

Обговорення нової книги.

Козівська книгозбірння 18.08.2017р. провела обговорення книги Євген Положій «Іловайськ», із групою юнацтва. Вичерпані відповіді по даній книзі дали Пилипчак Олег, Смук Іван, Скольський Богдан. Підготувала завідувач бібліотеки-філії Прендецька І. М.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20170727_140051.jpg

Дружба – це сила

У бібліотеці-філії с. Крушельниця до Міжнародного Дня дружби проведено година спілкування «Дружба це сила». З вступним словом до присутніх звернулася Третяк Галина, яка розповіла про правила дружби, як дружити і бути друзями. Учасники заходу читали казки та оповідання про дружбу «Антон і Харитон», «Справжні подруги» та казку «Про синів і батька». Діти 1-5-х класів брали участь в різних іграх та в майстер-класі «Сонце дружби».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170811_185005.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170811_173658.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170811_163657.jpg

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170811_185400_2.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170811_184857.jpg

Нова книга, нова історія

(інформаційна година)

Бібліотека-філія с. Н. Рожанка отримала нову партію цікавих книг. Завідувач книгозбірнею Ярмоловська О.І. провела інформаційну годину для представників місцевої сільради

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nrojanka/IMG_0596.JPG

Я малюю казку

У бібліотеці-філії с. Козьова було проведено з дітьми 4-5-кл мистецьку гру "Я малюю казку." Переможцями гри стали Ловзун Владислав, Гіршвальд Софія. Підготувала зав. бібліотекою-філією Прендецька І. М.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/5_55NhDD-5o.jpg

Конституція – основа державності

В бібліотеці-філії с. Крушельниця проведено урок державності. З вступним словом виступила Третяк Галина, яка розповіла про основні закони Конституції. Наголосила про основні статті з Конституції з прав дитини. А також проведено ігри порушення прав у казках «Червона шапочка», «Колобок», «Попелюшка», «Буратіно». Було організовано конкурс малюнків про право дитини.

Разом з дітьми від 6-11 років створено виставку «Обереги державності» (Конституція України, Гімн, Прапор, Тризуб, булава, калина, віночок і вишивка).

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170629_170444.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170629_170943.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170629_165910.jpg

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170629_165643.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170629_165638.jpg

Майстер-клас "Символіка України".бібліотека с.Труханіа

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/IMG_20170623_121059.jpg

На Україну повернусь

30 червня в Сопітській книгозбірні відбувся урочистий захід, присвячений Дню Конституції України. Захід розпочала біблотекар Галина Павлишин. Вона ознайомила дітей, як треба любити свою Україну і знати вісі права, обов'язки і закон про Конституцію. Олег Стемпіцький, Денис Мазурик, Володимир Ластовецький та Григорій Сагіль прочитали вірш " Я-Українець". Вікторія Цундер та В'ячеслав Приходько "На Україну повернусь". На завершення діти заспівали пісню "Молитва про Україну", а також ознайомились з книжковою виставкою під назвою "Вивчаємо Конституцію України".

У книг канікул немає

У бібліотеці-філії с. Погар відбулась презентація книжкових новинок книгозбірні з дітьми різного віку.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pogar/IMG_0581.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pogar/IMG_0582.JPG /Files/images/zahodi_bblotek-fly/pogar/IMG_0580.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pogar/IMG_0579.JPG

Книги - подарунки

В Довжківській бібліотеці-філії проходить акція «Подаруй бібліотеці книгу». Завдяки акцій фонд бібліотеки поповнився на 120 примірників нової літератури: історичної, краєзнавчої, духовної та по шкільній програмі. Дану літературу закупили депутат обласної ради А. Дайнека та директор НПП «Сколівські Бескиди» В.Бандерич

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/dovjki/IMG_0577.JPG

Хай завжди буде сонце

До Міжнародного дня захисту дітей у бібліотеці-філії смт.Верхне Синьовидне було проведено захід. Бібліотечні працівники спільно з учителями-класоводами Равлінко М.М, Масна О.О та Норичко Г.О провели дитячий ранок:” Хай завжди буде сонце “ з учнями 1-4 класів.

Юні користувачі читали вірші про щасливе дитинство і про літо,звучали пісні “ Моє ім’я Батьківщина” , “Україна це ти “ і “ Незабуть”. А також було проведено брейн- ринг “У світі казки чарівної”.

Гарний настрій подарували дітям веселі ігри і цікаві ребуси.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/IMG_20170531_113724.jpg

Спорт – запорука здоров’я

В бібліотеці-філії с. Тернавка проведено бесіду-роздум. В заході взяли участь Андрейків Василь, Фенич Владислав, Фенич Любомир. Бібліотекар бібліотеки-філії Катерина Іванівна розповіла присутнім про значенню спорту в житті людини.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/ternavka/IMG_0570.JPG

Виїзний круглий стіл «Пропоную свій досвід»

7 червня 2017 року в переможця конкурсу «Краща бібліотека року» у бібліотеці-філії с. Н.Синьовидне проведено виїзний круглий стіл для бібліотечних працівників району. В ході круглого стола, крім досвіду роботи бібліотечні працівники обговорювали наболілі питання, які перешкоджають ефективніше працювати.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/IMG_0537.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/IMG_0538.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/IMG_0542.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/IMG_0544.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/IMG_0551.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/IMG_0554.JPG /Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/IMG_0534.JPG

Краєзнавча робота

Книгозбірні сіл Плав’я-Бринівка і Плав’я-Вадрусівка з користувачами проводять копітку роботу по популяризації літератури з краєзнавства. Впроваджують в життя звичаї, традиції своїх предків. Працівники бібліотек доклали максимум зусиль по збиранню місцевого фольклору. Даний матеріал згрупували по жанрах, оформили теки: ліричні пісні, весільні пісні, колядки, щедрівки, колискові. До послуг користувачів альбом «Історія села Плав’я». Матеріал в альбомі згруповано по періодах в історії. Текст доповнено світлинами.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya/IMG_0463.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya/IMG_0464.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya/IMG_0469.JPG /Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya/IMG_0474.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya/IMG_0458.JPG

Поки сонце світить – тебе Тарасе, не забудуть

(дитячий ранок)

9 березня бібліотека-філія с. Росохач разом із НД провели дитячий ранок. Ведуча заходу Роксана Дем’янович розповіла про життя і творчість Тараса Шевченка. Користувачі бібліотеки: Логін Марія, Каспрів Іванна, Ферелетич Ольга, Хабовський Андрій, Бандерич Софія, Романчак Мар’яна, Дем’янович Роксана декламували вірші Кобзаря і виконали пісні «Думи, мої думи», «Зоре моя вечірняя», «Реве та стогне Дніпр широкий» на слова Шевченка.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/P3080017.JPG /Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/P3080016.JPG

09.03.2017 року в бібліотеці с.Корчин відбулася інтелектуальна гра

«Вінок пошани - Кобзарю»

(конкурс на кращого читця поезії Т.Г.Шевченка)

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/1.jpg

Уривок з п’єси Стельмаха «Тарас»

Ролі виконують:

Тарас – Яворський Богдан, Дяк – Юзвак Ростик

Мати – Ставникович Богданка

Батько – Борис Дмитро

Сестра – Литвин Христина

Конкурсанти

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/2.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/3.jpg













Швець Юля "Тарасова ніч" 2-е місце

Корчинська Соломія "І мертвим живим" 1-е місце

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/4.jpg


Дяків Роман "Сон"

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/5.jpg




Ілюк Христина та Рогова Вікторія «Наймичка» та «Катерина»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/6.jpg



Журі

Ставникович Наталія Степанівна – вчитель української мови та літератури

Юзвак Олена Іванівна – глядачка

Коваль Галина Миколаївна – бібліотекар

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/8.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/7.jpg

Нагородження призами

«Великому сину українського народу і воля святая»

У неділю 12 березня в народному домі села Урич пройшов літературний вечір «Великому сину українського народу і воля святая».

Зі вступним словом та уривками з творів поета виступила керівник ДНЗ Ольга Монастирська.

Ведучою була завідуюча НД с. Урич Леся Богенчук розповіла про життевий і творчий шлях Кобзаря її розповідь доповнили школярі Якимчук Ольга, Телявська Марія, Савуляк Михайло. У виконанні хору прозвучали пісні «Думи мої,думи мої», «Реве та стогне Дніпр широкий», «По діброві вітер віє» та ін. Читці Хомин Ганна, Швед Марія,Зушман Наталія, читали вірші «Садок вишневий коло хати», «Катерина», «І мертвим і живим» та ін.

Оформлена книжкова виставка «Слово правди і любові», де представлені твори поета,літературу про його життя і творчість. Завершилося свято виконанням Шевченкового «Заповіту».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/123321.jpg

У нашій пам’яті вони назавжди залишились

Урок історії «У нашій пам’яті вони назавжди залишились». Присвячений героям Небесної Сотні.

В читальні с. Корчин, зібралися діти, студенти, батьки, учасники бойових дій, АТО та учасники Майдану.

Розпочала урок історії бібліотекар Коваль Галини, де звернулася до всіх присутніх, щоб в скорботі схилити голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито в мирний час 21 століття.

Продовжили урок ведучі: Ставникович Богданна та Рогова Вікторія. Також ведучі ознайомили присутніх з біографією нашого земляка О.Ушневича. Учасниками Борис Дмитром, Яворським Богданом, Литвин Христиною, Ялено Христиною, Дянів Наталею прочитали вірші присвячені Героям Небесної Сотні. Присутні вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання.

Вчитель історії та учасник Майдану, учасник бойових дій в Афганістані Андрушків Микола Миколайович, розповів про історію Майдану. Згадав про друзів свої синів Андрія та Тараса, які загинули від пуль поганині.

На уроці історії були присутні голова ОУН Яцульчак Богдан, учасник АТО Лесишин Ярослав.

На закінчення уроку історії, всі присутні подивилися фільм про нашого земляка – Героя Небесної Сотні Олега Ушневича. Також учасники уроку оформили книжкову виставку «Герої не вмирають», список прізвищ та світлин Небесної Сотні, світлиною Олега Ушневича, де біля його світлини учасники запалили свічки, щоб кожен з нас торкнувся пам’яттю цього священного вогню – частинки вічного.

Сородник М.М. сільський голова в кінці уроку розповів про участь наших односельчан, які також приймали участь в боротьбі з «поганинами».

Подякував учасникам уроку за те, що вшановують пам'ять героїв Небесної Сотні, що прищемлюють любов до Батьківщини, розвивають бажання стати гідними патріотами, громадянами України

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/Виступ дітей.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/Голова сільської ради с.Корчин Сородник Михайло Михайлович.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/Вчитель Історії Андрушків Микола Миколайович.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/Голова сільської ради с.Корчин 2.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/Виконують Гімн України.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/Виконують Гімн України 2.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/DSC_7941.jpg

«Я з Небесної Сотні»

19 лютого в селі Урич вшанували героїв Небесної Сотні. Священик церкви святого Миколая відправив панахиду за душі полеглих Героїв Небесної Сотні . В пам'ять про загиблих НД і бібліотека провели годину пам’яті «Я з Небесної Сотні». Була презентована виставка «За Україну за її волю». Присутні переглянули відео про події на Революції Гідності. Учні школи у віршованій формі розповіли про події тих днів на Майдані , декламували вірші про «Небесну Сотню». У виконанні хору прозвучали пісні.

Всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героїв Небесної Сотні, та загиблих в зоні АТО. Присутні запалили свічку , яка стала даниною тим, хто навічно пішов від нас. Вони завжди будуть жити в нашій пам’яті

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/333.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/222.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/111.jpg

"Небесна Сотня- уклін тобі низький"

20 лютого в Сопітській книгозбірні під назвою "Небесна Сотня- уклін тобі низький". Відбулося вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні. Учні школи запалювали свічку пам’яті і передавали з рук в руки. Присутні хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє. Ведучий Ігор Лагодич розповів про події, які відбулися на Майдані Незалежності.

У виконанні Мар’яни Міщатин прозвучала пісня "Пливе Кача". Учні: Дидик Богдан, Жовнір Діана , Васеньова Ольга, Сагіль Софія, Лагодич Каріна, Стасишин Аліна, Ластовецька Вікторія , Підгородецька Віталія, Якимів Мар’яна майстерно декламували вірші: "Молитва воїна" "Молитва за Україну" "А Сотню вже зустріли небеса" "Куди летиш, куди летиш, душе?"

На завершення всі присутні стали на коліна і спільно мовили молитву "Отче Наш".

Для всіх учасників була підготовлена книжкова виставка ,а також стенд з героями-земляками "Пам’ятаймо їхні імена".

/Files/images/2525.jpg

Розумники і розумниці

(Інтелектуальна гра)

В книгозбірні с. Нижня Рожанка часто проходить інтелектуальна гра різноманітної тематики: «По країнах і континентах», «Математика – цариця наук», «Відень – музична столиця Європи», «Як розбудити розум, що заснув?», «Забави наших предків».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nrojanka/IMG_0237.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nrojanka/IMG_0235.JPG

Бліц-інтерв’ю

Популярною формою роботи в бібліотеці-філії с. Н.Рожанка є бліц-інтерв’ю. Завідувач бібліотеки Ольга Іванівна швидко називає питання, а присутні миттєво дають вичерпні відповіді. Переможці отримують приз.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nrojanka/IMG_0227.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nrojanka/IMG_0244.JPG

Засідання «за круглим столом»

Дана форма роботи зарекомендувала себе в бібліотеці-філії с. Верхня Рожанка. Користувачі обмінюються досвідом: «Як бути берегинею сім’ї?», «Кулінарними секретами», «Рецептами народної медицини», «Обговорення подій в Україні та світі».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vrojanka/IMG_0221.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vrojanka/IMG_0219.JPG

Рідна мова – душа народу

В бібліотеці-філії с. Долинівка до Дня писемності та мови проведено діалог «Рідна мова – душа народу».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/dolinvka/IMG_0135.JPG /Files/images/zahodi_bblotek-fly/dolinvka/IMG_0137.JPG

Революції Гідності - три роки

В бібліотеці-філії с. Хащованя проведено урок мужності «У нашій пам’яті вони назавжди». Про загиблого односельчанина Володимира Грицика.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/haschovanya/IMG_0171.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/haschovanya/IMG_0175.JPG

Вони живуть у наших серцях

Година пам’яті проведена в бібліотеці-філії с. Ялинкувате.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/yalinkuvate/IMG_0154.JPG /Files/images/zahodi_bblotek-fly/yalinkuvate/IMG_0161.JPG

Пізнавально-екологічний захід «Чиста планета»

В сільській бібліотеці с. Крушельниця о 16.00 год 27 липня відбувся пізнавально-екологічний захід «Чиста планета». Було запрошено керівника студії зі Львова «Місто барвисте» Ірину Колцун, вона з радістю погодилася. Разом з дітьми 5-11 років у атмосфері тепла неймовірної енергетики з морем емоцій і вражень захід відбувся.

Почалося все грою на зближення команди – обмін енергетики дозволив усім стати ближчими і єдиними. І три години пролетіли мов не було.

Бесіда про сміття, куди воно мандрує після смітника. Тісна співпраця вийшла з дітьми. На всі запитання діти давали цікаві відповіді. Потім було відео про пластик. На закінчення почутого і побаченого всі грали в квест, були мотивувальні відеоролики про збереження природи, і бесіда про методи збереження середовища і майстер клас «Друге життя пластикової пляшки» (виготовлення декоративної коробочки). Відбулася розмова підсумок і чаювання.

Брали участь Климаш А., Климаш О., Третяк Ю., Третяк С., Данилів А., Данилів І., Костів Я. Ковалишин Я., Фединишин Б., Фединишин Я., Колцун К., Колцун М., Соулевич Ю., Срулевич В., Процевич В., Процевич П., Козак М., Третяк Г., Данилів О., Ковалишин М., Фединишин Л.

Підготувала зав. бібліотекою-філією с. Крушельниця Ірина Коциба.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/13891904_1076213135806926_3907726349514308225_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/13895487_1076212275807012_5785162504932058785_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/13901328_1076212259140347_6924722341061234078_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/13901439_1076212332473673_2109243073315138948_n.jpg

Помічники у виборі книг

У бібліотеці-філії с. Головецько проведений бібліотечний урок на тему «Помічники у виборі книг». Бібліотека бібліотеки Скольська Стефанія познайомила користувачів з довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/17.jpg

Перше Святе Причастя

В с. Пшонець пройшло Перше Святе Причастя, яке здійснив о. Андрій Мичко. Готувала діток вчителька Ганна Ярославівна Михайлович. Завідувач бібліотекою-філією Радевич М.Т. провела бесіду-роздум «Для чого сповідатися?».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/19.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/18.jpg

Екскурсія до бібліотеки

В книгозбірні с. Пшонець відбулась екскурсія учнів першого класу. Класовод Мелень Ніна Ярославівна привела своїх вихованців після останнього дзвінка. Бібліотекар познайомила вусіх із бібліотекою, розповіла, як самостійно вибрати потрібну книгу. Всіх 12 першокласників стали читачами бібліотеки. Марія Теодорівна привітала діточок із поповненням їх в користувачі.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/20.jpg

Іван Франко – син українського народу

27 травня у бібліотеці-філії с. Козьова проведено годину поезії на тему: «Іван Франко – син українського народу» (до 100 ліття з дня смерті І.Франка)

Користувачі 4-6 класів прочитали уривки із збірок «Зів’яле листя», «З вершин і низин» та поеми «Мойсей».

Виставку-перегляд «І.Франко – поет національної честі» зробила зав. бібліотекою-філією Прендецька Іванна.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20160527_085530.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20160527_085546.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20160527_085701.jpg

Ми хочемо в Європу

Під такою назвою в Головецькій книгозбірні проведено діалог до Дня Європи.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/10.jpg

Моє рідне село

У Головецькій бібліотеці-філії проведено конкурс малюнків «Моє рідне село».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/11.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/12.jpg

Василь Стефаник – покутський письменник

В бібліотеці-філії с. Козьова проведено 19.05. літературну годину на тему: «Василь Стефаник – покутський письменник». Короткий екскурс про життєвий і творчий шлях Василя Стефаника зробила зав. бібліотекою-філією Прендецька Іванна з учнями 4-5-х класів були прочитані новели «Нитка», «Давня мелодія»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20160519_134451.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20160519_134624.jpg

Мамо я тобі низесенько вклонюсь

17 травня в Сопітській книгозбірні було особливо радісно і світло. Виступ розпочали ведучі з рядків «Мамо я тобі низесенько вклонюсь. З уст маленьких читачів лунали вірші, звучали пісні про найдорожчу в їх житті людину – рідну Матусю. Теплі сльози любові були на очах слухачів, адже кожне слово, яке лунало в цей час було наповнене вдячністю і щастям за подароване життя.

Зав. бібліотеко Павлишин Галина складає подяку школярам, які так активно відгукнулися на її пропозицію відзначити цей день, а саме: Павлишин А. Мазурик Я., Павлишин В., Ластовецький В. Мазурик Д. Цундер М., Стемпіцький О., Павлишин І., Цундер В., Стемпіцький В.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/den_mater_2016/зщгнек.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/den_mater_2016/птеоноб.jpg

Літературно-музична композиція

"Нехай святиться ім'я твоє"

бібліотека-філія с. Крушельниця

/Files/images/IMG_4755.JPG/Files/images/IMG_4738.JPG

Ми не маємо права їх забути

В селі Завадка народний дім і бібліотека-філія спільно провели годину реквієм "Ми не маємо права їх забути", приурочену Дню примирення і пам'яті жертв другої світової війни. В заході прийняли участь працівники місцевого самоврядування та церковна громада з отцем Іваном Гайвановичом.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/5.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/6.jpg

Захисники Вітчизни

В книгозбірні с. Завадка проведено урок мужності "Захисники вітчизни" із участю воїнів АТО, жителів завадки Вадюн Анатолій та Миха Василя.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/7.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/8.jpg

Майстер-клас "Малюємо писанку"(26.04.2016р.)

У житті кожної людини Великдень – свято особливе та величне. Ми святкуємо його з відкритою душею і чистим серцем, глибокою надією на перемогу добра.

Одним з елементів обрядової традиції найдорожчого зі свят є писанка, популярність якої зростає з кожним роком, адже вона є унікальним витвором народного мистецтва.

У бібліотеці з групою користувачів провели майстер – клас »Великодня писанка». Розповіли користувачам про їхню історію, кольори , орнаменти та легенди про писанки.

Для кожної дитини було підготовлено робоче місце і все, що потрібне для роботи: яйце, віск, писачок, свічку, фарби. Учні вперше спробували себе у цій справі, дуже хвилювалися і боялися, що в них нічого не вийде. Основною настановою майстрині були слова: «Негарних писанок не буває». І всі учасники майстер-класу переконалися у цьому, коли на останньому етапі почали знімати віск, і під вогнем свічок розквітли золотаво-червоні та синьо-зелені орнаменти на їхніх писанках.

Майстер-клас приніс багато позитивних емоцій та збагатив дітлахів. Кожен забрав додому своє власне творіння-барвисту писанку, котра є символом сонця, відродження, любові й краси.

До уваги читачів була представлена виставка «Пасхальна веселка».

Майстер –клас було проведенно спільно з ДІКЗ»Тустань». Майстринями Павлишин Світланою та Савуляк Марією.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/1.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/2.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/3.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/4.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/5.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/6.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/7.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/8.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/9.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 10222

Коментарi

  • Ганна Миколаївна

    2017-09-20 15:18:26

    урок мужності...

  • geomineral.ru

    2017-06-10 00:02:26

    Завідуюча бібліотекою с.Борове....