• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Заходи бібліотек-філій

Під пісеньки про Миколая у бібліотеці с. Крушельниця збиралися діти на майстер-клас зі створення ангелика. В час, коли всі очікують на дива, напередодні св. Миколая, Нового року, Різдва всі зібралися, щоб своїми руками створити ангелика, відчути чарівну атмосферу наближення зимових свят. Ангел - символ доброї звістки, символ очікування, охорони, символ світлого свята Різдва Христового. Тому з давніх давен до Різдва прийнято робити янголят, прикрашати ними ялинку і дарувати своїм близьким. Саме про це поговорили з присутніми і створили маленьке диво. Кожна дитинка вклала у свій витвір тепло долоньок, любов і терпіння, кожен пообіцяв, що це буде чарівним подарунком для рідних.

А після цього, коли ангелики були готові, діти отримали посвідчення Миколайка. Тож тепер мають тиждень для того, щоб здійснити ряд добрих справ, щоб посвідчення було дійсне. А це - частіше посміхатися, дарувати подарунки, зроблені власноруч, відвідати бабусю і дідуся чи зателефонувати їм, сказати батькам про свою любов до них і ряд ін.добрих справ. На закінчення діти отримали в подарунок ялинкові прикраси з фетру - дзвоники і яскраві емоції, а батьки радість від дитячого сміху і задоволення.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171212_163123.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171212_180336.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171212_175824.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171212_175252.jpg

Гірка сторінка історії

Під такою назвою в Козівській книгозбірні було проведено годину-реквієм присвячену 85-роковинам Голодомору України.

З вступним словом звернулася зав. бібліотекою, яка коротко розповіла про Голодомор 1932-1933 роки. Свідчення очевидців Голодомору зачитували Бодак Ірина, Ушневич Оксана, Фаринич Микола. На сам кінець присутні на фоні мелодії реквієм "Моцарта" переглянули книжкову виставку Голодомор 1932-1933 "Геноцид- проти Українського народу".

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20171129_135202.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20171124_135430.jpg

Голод і діти

В книгозбірні с. Коростів відбулась година-спомин "Голод і діти".Із вступним словом до присутніх звернула ь голова сільради Мирослава Свистун, яка коротко розповіла про події 85- літньої давнини.Старшокласники Савчин А., Репка В., Любас І., Фенич А., Лаганович Х., Сидор Я. зачитували спогади очевидців Голодомору і читали вірші про голод. На фоні мелодії " Реквієм" Моцарта зав. бібліотекою-філією провела перегляд літератури біля книжкової виставки "Вічна пам'ять заморених голодом".

Всі присутні із лампадками в руках вшанували пам'ять жертв Голодомору.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/3Hta9mSpf5g.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/korostv/zONHvC62MgM.jpg

Голодомор 1932-33 рр. - це геноцид українського народу!

25 листопада у Верхнячківській сільській бібліотеці відбулася година пам'яті присвячена дню вшанування памяті жерт геноциду українського народу під назвою " Голодомор 1932-33 рр. - це геноцид українського народу! " Метою даного заходу було донесення до сердець людей про трагедії Того часу, про причини та наслідки для українців. Мадиняк Христина та Мущинка Марія розповіли достовірні факти та історичні довідки, що повязані з голодомором Того часу. Після заходу учасники і присутні сходили Братську могилу і всі разом запалили лампадки і вшанували память загиблих хвилиною мовчання.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/CP3f8PmMywk.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/AZ9YArgpmEU.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/TTK6LJ9YQic.jpg

Година скорботи:»Голодомор наша печаль і скорбота»

Вшановуючи пам'ять жертв голодомору працівники бібліотеки с. Труханів для своїх користувачів учнів старших класів провели годину скорботи: «Голодомор наша печаль і скорбота». До цієї трагічної дати в читальному залі ми облаштували тематичну викладку літератури: «Засвіти свічку», на якій була представлена література, що складається з документальних матеріалів та художніх творів, які відбивають справжні причини, перебіг та наслідки цієї трагедії. Зав бібліотекою Г. Мурдза розповіла присутнім,що сьогодні на цій годині скорботи ми торкнемося саме трагічних сторінок життя українців, які пережили ці страшні роки Голодомору 1932 – 33 років. Многостраждальна історія нашого народу. Ми не повинні забувати її чорних сторінок. На цю годину скорботи ми прийшли зі свічками, як до храму. Хай же вона стане для нас сьогодні храмом духовності, храмом Скорботи і Пам'яті. Всі присутні із запаленими свічками пішли до хреста ,який у нас посвячений в честь Голодомору ,поставили свічки і вшанували всіх загиблих під час Голодомору-- хвилиною мовчання.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/255.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/2555.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/25555.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/25.jpg

Не згасне свічка пам’яті народної

Вечір пам’яті жертв Голодомору був проведений в приміщені бібліотеки села Тухля.

Вступним словом виступив запрошений гість Івашкович М. П. з такими словами:

„1932–1933 роки… Обірвався вічно живий ланцюг поколінь; українському багатостраждальному народові здавалося нового, нещодавного удару, якого він ще не знав: тисячі українців пішли в могилу з причини штучного голоду; забрали з собою розум, честь, здоров’я козацького роду, а головне–мільйони народжених дітей–генофонд нації”.

Ведучі працівники бібліотеки: Мелень Л. М. та Галаєв О. В. розповіли про події Голодомору 1932–1933 рр. в Україні.

Вечір закінчився словами учениці 8–го класу Безеги І. М.:

Не звільняється пам`ять. Відлунює знову роками

Я зітхну… Запалю обгорілу свічу.

Помічаю: не замки – твердині, ні храми –

Скам`янілий чорнозем – потріскані стіни плачу.

Піднялись, озиваються в десятиліттях

З далини, аж немов з кам`яної гори

Надійшли. Придивляюсь: «Вкраїна, ХХ століття»

І не рік, а криваве клеймо: «тридцять три».

А. Королів

На завершення хвилиною мовчання вшанували день скорботи Голодомору України.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/22.jpg

Земля зробила чергове коло…

Годинник життя України вкотре схрестив свої стрілки на трагічній даті для нашої стражденної та зболеної землі, родючої та життєдайної землі, животворної та хлібородної землі… Четверта субота листопада. Учні та педагоги Орівської ЗОШ І-ІІ ст. із запаленими свічками в руках та скорботою в серцях моляться за душі кожної закатованої душі. Приміщення Орівської бібліотеки №2, стараннями бібліотекаря Ганни Ластовецької, перетворилося на своєрідний куточок пам’яті. У центрі – хліб – символ життя.

Четверта субота листопада. Чорна субота для всіх українців. День пам’яті ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ… Страшного рукотворного геноциду, штучного українцезнищення. Жахливе слово «голодомор» все життя «мешкає» у свідомості очевидців, котрі перейшли це коло пекла на свої хлібородній життєдайній землі.

Скількох вас, дорогі наші страстотерпці, з’їв голод?! Досі ніхто не в силах полічити. Страшна правда донині окутана чорною завісою і не відкрита світові…

Щиро молимось за ваші душі. Ви ж, просіть Бога, щоб таке лихо більше не спіткало хлібородну українську землю…

ВІЧНА ВАМ ПАМ'ЯТЬ, ДОРОГІ СТРАСТОТЕРПЦІ!

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv2/IMG_20171124_140011.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv2/IMG_20171124_140138.jpg

26 листопада відбувся усний журнал « Голодомор і біль і тривога».

Ми почули розповідь про жахливі роки,які спіткали весь народ.З великим болем глядачі слухали розповіді дітей.А також була виставка книг з малюнками про ці події.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/IMG_20161115_164046.jpg

Голодомор...Страшне слово, яке болем ятрить серця українців, що накрило собою величезну країну, квітучу, родючу і щедру. Помирали люди, молоді, здорові, яких можна було врятувати дуже просто: голодним потрібно було лише дати хліба. Та навіть не дати,а повернути.

Такими словами розпочалась година пам'яті мільйонів українців, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським режимом у1932-1933роках у сільській бібліотеці с. Мита

Коротку історію того страшного часу зачитала І.Дриль. Зі сльозами на очах присутні слухали зворушливі вірші у виконанні В.Дриля та А.Ільницької. В кінці заходу всі долучились до всеукраінськоі акціі "Запали свічку" та вшанували пам'ять жертв голодомору хвилиною мовчання.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/mita/oCkBKiQgPsY.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/mita/hMBlkHaeV0U.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/mita/dl1nZ7-ie8U.jpg

Гірка сторінка історії

25 листопада в бібліотеці-філії с.Росохач проведено годину-реквієм «Гірка сторінка історії», приурочено 85 роковинам Голодомору в Україні. Ведучі години-реквієм Одинак Галина та Мих Галина, які зачитували спогади очевидців Голодомору 1932-1933рр.

Читець Вовкунович Стефанія декламували вірші про Голодомор. Бібліотекар бібліотеки-філії зробила перегляд літератури біля книжкової виставки «Голодомор: терор Москви проти української нації»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/IMG_20171125_153000_HDR.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/IMG_20171126_150504_HDR.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/IMG_20171125_153126_HDR.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/IMG_20171126_150039_HDR.jpg

Голодомор 1932-1933рр.- геноцид проти українців

День жалю день...

Дунь скорботи, печалі

Запалив нашу пам'ять

Свічки- Це ті душі, листочки опалі,

Хто став тінню в голодні роки

"Голодомор 1932-1933рр.- геноцид проти українців"- під такою назвою було проведено вшанування пам'яті жертв Голодомору в Сопітській книгозбірні. Бібліотекар Галина Павлишин виступила зі вступним словом. Вона розповіла учням про страшні роки трагедії українського народу.

Ведучий Ігор Павлишин прочитав вірш "Свіча- пам'ять". Денис Мазурик, Вікторія Цундер, Яна Мазурик та Олег Стемпіцький "Голодомор".

Учні школи ознайомились з книжковою виставкою про страшну історичну катастрофу України "Голодомор- Незагоїна рана".

Опісля заходу, учні запалили свічку і вшанували хвилиною мовчання жертв голодомору.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/1.png

Пам'ять про голодомор

Година пам'яті жертв голодоморів в Україні відбулася у бібліотеці с. Крушельниця. Згадали ті страшні роки, коли села заносили на "чорну дошку", коли за 5 колосків розстрілювали на місці, геноцид українського народу - "скорботні жнива" назавжди буде в пам'яті людській, читали спогади очевидців тих 17 місяців Голодомору 1932 -1933 р. Присутні змогли оглянути книжкову виставку "Пам'ять про голодомор". Ця година була спрямована на усвідомлення відповідальності один за одного, на об'єднання в єдиному просторі нашої пам'яті, щоб стати нацією, яка буде захищеною і безпечною на сотні тисячі років вперед. У пам'ять про невинно загиблих запалили свічку, мовчали, молились і десь в душі ота свічка житиме вічно, як нагадування про міліони жертв геноциду. Діти декламували поезії про ті страшні часи - "Голодомор", "Я дякую Богу за хліб на столі", "Запалімо свічу у вікні", "Реквієм", "Та, що біжить по стерні", "Зроніть сльозу, бо ми не мали сліз", " Запали свічу", " Запалюй свічу, Україно!". Година пам'яті завершилась спільною молитвою.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171126_155024.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171126_153826.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171126_155208.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171126_153427.jpg

Як би не голодомор

25 листопада в селі Климець відбувся захід до дня голодомору "А пом'ять серця вічна". Участь в заході брали учні початкових класів. Також була книжкова виставка "Як би не голодомор".

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/klimets/20171124_141942.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/klimets/20171124_145631.jpg

Вони помирали на українських чорноземах

В книгозбірні с. Плав'я - Вадрусівка проведено годину пам'яті "Вони помирали на українських чорноземах".

Із вступним словом до присутніх звернулась сільський бібліотекар Марія Гребович, яка сказала,що захід приурочено 85-им роковинам Голодомору в Україні.

Про жахіття голодомору розповіли вчителі Матковська М. Д. та Безуненко М. Б.

Присутні переглянули тематичну полицю "Голодомор - геноцид українського народу 1932 - 1933 рр."

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-vadrusvka/2.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-vadrusvka/1.jpg

Голодомор 32—33рр.

25 листопада в сільській книгозбірні с. Плав'я—Бринівки проведено годину памяті: «Голодомор 32—33рр.» На годину пам'яті були запрошені старожили села:

Печій Єва Миколаївна, 1934р.н.

Улич Ганна Петрівна, 1931р.н.

Яромій Олена Петрівна, 1934р.н.

Блистів Єва Федорівна, 1936р.н.

Блистів Ольга Іванівна

Скільська Олександра Михайлівна

Качмар Дарія Іванівна

Відтак було запалено свічку пам'яті і присутні вшанували хвилиною мовчання всіх заморених голодом.

В кінці всі присутні переглянули тематичну поличку :« Геноцид українського народу.»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-brinvka/2.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya-brinvka/1.jpg

Сльози Божої Матері

26.11 2017 року в бібліотеці- філії с.Корчин відбувся вечір – реквієм до річниці Голодомору «Сльози Божої Матері»

Ведучі: Рогова Вікторія, Курах Діана та Литвин Христина

Читець віршів: Дяків Наталія, Мельник Павлина, Дяків Роман

Роль матері зіграла Янко Христина та роль сина Дяків Роман

Сценка з «Марії» У. Самчука, ролі виконували:

Корній - Яворський Богдан,

Марія - Ставникович Богданна,

Гнат - Борис Дмитро,

Більшовик – Зварич Володимир.

При останніх словах ведучих усі вийшли із запаленими свічками, вчитель української мови та літератури Ставникович Н.С. коротко розказала про історію українського людства під час голодомору.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/10.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/11.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/14.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/15.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/16.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/17.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/12.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/13.jpg

Гірка сторінка історії

85-ті роковини голодомору в Україні).

Під такою назвою в книгозбірні с.Завадка пройшла година - реквієм. Я зробила екскурс у найчорнішу сторінку історії України. Читала хвилюючі історичні факти, які нагадали учасникам про пекельні сторінки історії, написані болем багатьох українських селян.

До глибини душі зворушив виступ Анни Пилипчак, яка поділилась спогадами своїх батьків,що справжньою катастрофою для України став голод 1932 - 1933 років, в результаті якого вимерли цілі регіони.

Ярослав Марочканич піддав аналізу політичні причини, що призвели до геноциду українського народу, внаслідок злочинної діяльності радянської влади.

Присутні переглянули тематичну полицю "Геноцид проти українців".

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/zavadka/IMG-a589fc87f6daa56d012ce8bee0852170-V.jpg

Голодомор 1932 – 1933 рр.

У Риківській книгозбірні відбулася година пам’яті “Голодомор 1932 – 1933 рр.”

Було оформлено тематичну поличку “Голодомор 1932 – 1933 рр. – геноцид українського народу”. Захід проведено із учнями місцевої школи. Із вступним словом виступила сільський бібліотекар О. Гайванович, яка розповіла про ті страшні події голодомору. Учні розказували вірші про голодомор.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/3.jpg

Година реквієм «Гірка правда історії»

Година реквієм «Гірка правда історії», яку провела завідувач бібліотеки Орівської сільської бібліотеки філії №37, приурочену 85-річниці Голодомору.

Зав. бібліотеки коротко розповіла про події 85-річної давнини, Голодомор 1932-1933 рр.

Ведучі: Гресько Соломія, Криницька Аліна. Вони зачитували спогади очевидців пережитого Голодомору із сумом і опущеною головою, декламували вірші про Голодомор. Брали участь учні Орівської середньої школи І-ІІІ ст.: Коцкулич Ольга, Коцкулич Святослав, Гресько Мар`ян, Ямельницька Діана, Гуцило Роксолана, Ліщинський Іван, Ліщинська Марія, Думчак Божена і Хлиста Софія.

Присутні переглянули книжкову виставку «Голодомор: події і факти» на фоні мелодії «Реквієм» Моцарта.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/2.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/3.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/4.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/5.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/7.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/6.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/1.jpg

Година патріотизму:«День Гідності - це шлях до нового життя».

День Гідності уособлює новітню історію боротьби нашого народу за збереження нашої Держави та її Незалежність, за право українців жити у вільній, цивілізованій, правовій європейській країні. «День Гідності – це шлях до нового життя» - під такою назвою пройшов масовий захід, підготували його працівники бібліотеки-філії с. Труханів,який розпочався Гімном України. З вступним словом виступила зав. бібліотекою Г. Мурдза, подія,яка сьогодні зібрала нас - це приклад мужності і героїзму наших громадян, які повстали на захист своєї держави, не боялись померти за Україну. Учасники заходу декламували вірші про героїв України та героїв Небесної Сотні. Вірш: «Цілу Вкраїну затуляли ви собою» прочитала Пірус О, а Касараб Ігор прочитав вірш: «Тож знай герою мій, що ти не марно згинув». Під звуки мелодії : «Пливе кача» вшанували героїв хвилиною мовчання. На закінчення заходу всі переглянули відеоролик: «Небесна Сотня».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/222.jpg

Звичаї і традиції наших предків

В книгозбірні с. Росохач проведено урок народознавства «Звичаї і традиції наших предків» із учнями 3-4-х класів бібліотекар бібліотеки ознайомила користувачів із старовинними речами нашого села.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/IMG_20171113_125035_HDR.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/IMG_20171113_125125_HDR.jpg

Мово рідна, слово рідне, хто без тебе я?

"Мова - наша душа! Мова - розуму мати! Дай нам, Боже Святий, все достойно пройти. Ти нам мову цю дав. Тож іі освяти"(І. Оринчак). Саме з таких слів у біліотеці с. Крушельниця до Дня украінськоі мови і писемності розпочався захід 9 листопада.

Значення украінськоі мови в житті украінця, для чого нам користуватися словниками, поезіі про мову, вислови про мову видатних людей - це перелік тих тем, які прозвучали впродовж огляду книжковоі виставки "Мово рідна, слово рідне, хто без тебе я?".

Після цього бібліотекар разом з користувачами - учнями 5 класу створювали стінгазету "Мова -душа народу", яку діти мали зробити на конкурс до школи. Діти переглянули безліч матеріалів, літератури про мову. Поезіі, цитати, цікаві факти про мову - ось те, що обрали для стіннівки. Дружно декламували поезіі, які сподобалися (В. Симоненко"Моя мова", О.Олесь"Рідна мова в рідній школі", В. Гринько"Рідна мова", поезіі В. Бідняка, В. Лучук "Клятва" і ін.), списували матеріали до газети. Головне - усі задоволені результатом, а в серцях горить вогонь любові до рідноі мови і слова. І газета помандрувала до школи на конкурс. Захід закінчився словами Івана Огієнка: "Поки живе мова, житиме й народ, як національність."

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171109_155956.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171109_151734.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171109_163233.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171109_144924.jpg

Презентація книг

В книгозбірні с. В.Рожанка відбулась презентація книг уродженки В.Рожанки Ганни Сокол. Мешкає Ганна Петрівна у Львові, працює викладачем філологічного факультету Львівського Державного університету ім.. Івана Франка. На заході була присутня її племінниця Марія Пинів. Вона передала бібліотеці добірку книг Ганни Петрівни. Про життєвий і творчий шлях присутніх познайомила завідувач бібліотеки-філії Ганна Дуб.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vrojanka/2.jpg

Відповідальні фінанси

В Підгородецькій книнозбірні ГО "Імпульс"проведено тренінг по фінансовій грамотності у рамках проекту " Відповідальні фінанси" при підтримці фонду ощадних кас.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/3.......jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/3...jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/3.....jpg

Мовознавча мандрівка до Дня української мови та писемності.

Присутні на мовознавчій мандрівці «Бринить, співає рідна мова, чарує, тішить і п’янить» учні 3- класу разом з працівниками бібліотеки здійснили подорож країною рідної мови. Адже з раннього дитинства і до глибокої старості кожна людина пов’язана з мовою такими словами розпочала захід зав. бібліотекою Г. Мурдза. Нею передаються думки і почуття людей. Мова - душа народу, оберіг наших звичаїв і традицій. Як казали в давнину: «Усе минає, а слово залишається».Ведучими заходу були Пірус О. та Пилипів В., які ознайомили присутніх звідки взялося слово, хто такий Нестор Літописець і які літописи він написав.

Учні з задоволенням грали у ігри: «склади слово», «аукціон прислів’їв», з захопленням відгадували мовні загадки - жарти ,в читальному залі була організована книжкова виставка: «Мова це духовна святиня народу.»на якій була представлена література про мову.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/4.jpg

Відповідальні фінанси

5 листопада в бібліотеці філії с.Корчин відбувся тренінг «Відповідальні фінанси», проводила тренінг ГО «Імпульс». Після тренінгу була проведена перша виставка творчих робіт молодого художника с.Корчин Юзвака Степана

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/1...jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/1.....jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/220.jpg

Україна- земля героїчного народу!

З нагоди 99–ї річниці проголошення ЗУНР був проведений літературний вечір: ‹‹Україна- земля героїчного народу!››.

Вечір свята був проведений учасниками любительського об’єднання: ‹‹Франкова криниця››.

Із вступним словом виступила Галишинець Ольга Петрівна:

‹‹І знов, і знов- у котрий раз!

Зійшлися ми в одній родині,

Щоб пом’янути славний час,

Коли в офіру Україні

Себе принесли кращі з нас››.

Після цього читці 8-го класу Безега М. та Данилів В. вели вечір свята. Між читцями прозвучали такі пісні:

‹‹ЗаУкраїну›› сл. М. Вороного, муз. Я. Ярославенка.

‹‹Йде січове військо››, слова і музика М. Гайворонського.

‹‹Не пора, не пора›› сл. І. Франка, муз. Д. Січинського.

Вечір закінчився віршем В. Квітневого ‹‹Воля››:

Нам воля з тобою

Нелегко дісталась…

‹‹Без бою…››- не скаже

Ніколи ніхто.

Ця битва кривава

Віками тривала!..

За волю мільйони синів полягло.

З наставанням зими

Нам Весна посміхнулась…

‹‹О Боже! Прийми всенародний уклін››.

Надії Вкраїни

Омріяні збулись

Сьогодні встаємо

Назавжди з колін!

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/11111.jpg

Година духовності:"Десять Заповідей Божих - наш дороговказ"

Погожого осіннього дня бібліотека с. Труханів провела з учнями 3-го класу годину духовності: «Десять заповідей Божих—наш дороговказ». Ведучі Пірус Оксана А. та Пилипів Вікторія В. ознайомили присутніх з десятьма Заповідями , які дійшли до нас крізь віки, як закони добра, краси і любові. Зав. бібліотекою Г. Мурдза ширше розкрила зміст кожної заповіді. Любити Бога – це шанувати його, виконувати його Заповіді, бути йому вірним. Хто Заповіді мої знає та їх зберігає—той любить мене. Їх є стільки ,скільки пальців на двох руках. Обовязки перед Богом визначають перші чотири з них, а обов’язки перед ближніми – останні шість заповідей. Учні: Боднар В, Булак Ю,Пірус О, Джуфер В,Ціздин В,Ціздин Н.Пилипів В,Гнатів Р, розповідали про кожну заповідь і роздумували про неї.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/1111.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/111.jpg

Книжка – добрий, мудрий друг

У бібліотеці-філії смт. В. Синьовидне 21.10.2017р. відбулося літературне свято «Книжка – добрий, мудрий друг».

Учні 3б класу були присутні на святі разом з класним керівником Норичко Г.О.

Бібліотекар ознайомила дітей із правилами користування книгами, прищеплювати дбайливе ставлення до книжок, бажання більше читати.

З користувачами: Візнюк М., Норичко Ю., Кара А., Бренич І., Мицак Н. було проведено гру «Країна мудрагелів»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/SDC13179.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/SDC13178.JPG

Герої не вмирають

19 жовтня у книгозбірні с.Козьова було проведено зустріч із учасницею АТО, Дячишин Оксаною -" Герої не вмирають". Метою зустрічі було вшанування світлої пам'яті тих, хто загинув на полі бою, виховувати моральні чесноти, національну свідомість та патріотизм. Формувати громадські позиції, як одного з проявів духовності нації, патріотичності, дати можливість відчути особливу цінність миру і спокою. Завідуюча бібліотекою Прендецька Іванна подякувала Дячишин Оксані за участь в заході. Побажала швидкої перемоги над агресором.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/638qJHCgxig.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/f-dMOaHAZIY.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/E2vJYpwkdvQ.jpg

Наші захисники - наша гордість і сила

У бібліотеці с. Крушельниця відбулася зустріч з учасниками АТО та їх родинами. В рамках зустрічі активні користувачі книгозбірні представили присутнім тематичний вечір: "Наші захисники - наша гордість і сила!". Ведучі допомогли вникнути глядачам у жахіття війни і пережите героями. У виконанні дітей звучали патріотичні поезіі: "Це не сон, не синдром маячні", "Як це для жінки чекати солдата", "О Боже ласкавий, з високого неба", "Побудь, мій Боже, отут зі мною", а також авторські вірші Галини Третяк - дружини учасника АТО - "Бути дружиною учасника АТО", "Поки спить в колисці немовля". Співали пісень "Ах лента за лентою", "За Україну", "Прошу в неба й землі", "І в вас, і в нас хай буде гаразд". Діти героїв читали молитви-вірші до Господа за мир в Украіні, за опіку над нами всіма. Слова привітання та вдячності звучали від бібліотекаря Коциби І. О., від директора школи і депутата Гаєвськоі І. О., від історика і краєзнавця нашого села Зеновія Даніва. Пан Зеновій розповів усім історію поранення юнака-героя з нашого села Малярчина Івана. На зустріч прийшов учасник бойових дій Третяк Володимир Андрійович.А ще двоє хлопців досі стоять на захисті нашоі Батьківщини , на Сході. Бажали їм швидкого повернення додому живими і здоровими. Прийшли на зустріч дружини, діти, бабусі героїв. Всім їм бажали терпіння, опіки Господньої ласки, миру і добра. На завершення урочистого вечора діти під пісню "І в вас, і в нас хай буде гаразд" вручили квіти захисникам та їх родичам, бажали один одному миру та многих літ.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171022_155545.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171022_160015.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171022_160557.jpg

В бібліотеці с. Криве пройшла зустріч із учасниками АТО під назвою: "Герої живуть серед нас"

Війна не обійшла нашу державу . На нашу рідну землю прийшло лихо - зона АТО. Важка це праця захищати мир! Багато наших чоловіків знаходяться у лавах збройних сил України. Вони залишили свої домівки щоб захищати Україну, її волю, її незалежність. Багато із наших чоловіків пішли на війну добровольцями. Їм болить те, що розривають на шматки нашу землю, і ми віримо, що вони відстоять цілісність нашої держави, її волю, її пісню, золоті жита і мир. Нам є що захищати, нам є що берегти!

Сьогодні до нас завітали воїни нашого села, Денькович Мар’яна, Буряник Василь і гість із Хмельничинни, які виборюють волю та незалежність нашої держави на сході України, захищаючи нашу землю від вторгнення агресора. Вони розказали про своє перебування в зоні АТО.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krive/22711351_146786106065634_426701260_n (1).jpg

Відвага – це наш заповіт

Літературно- патріотична година: «Відвага – це наш заповіт» присвячений 75-ій річниці створення УПА, Дню українського козацтва, Дню захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці. Це свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави. Бібліотечні працівники-філії №55 сільської бібліотеки с. Труханів не залишилися осторонь від цього свята та провели літературно-патріотичну годину: "Відвага – це наш заповіт" для дітей- користувачів, які завітали до бібліотеки 13 жовтня. На початку заходу бібліотекар М. Пірус провела міні-диспут "Що таке Батьківщина? Що таке Україна?" Діти уважно слухали розповідь зав. бібліотекою Г. Мурдза про традиції та обряди козацтва, їх покровительку – Святу Покрову та про нерозривний зв’язок нового покоління українців зі своїм минулим. Ведучими заходу були:Пилипів В. та Пірус О.Вірш:»Вставай Україно» прочитала Попович О.»Як приходить пресвітла Пречиста» прочитав уч.6-кл. Пірус Р.Прозвучали пісні:»За Україну, за її волю»,»Десь там далеко на Волині». Для шанувальників історії України в бібліотеці оформлено книжкову виставку:"УПА—символ нескореної волі ", до якої підібрана література із фонду про історію українського козацтва, козацьких вождів, а також про сучасні події. Виставка книг користувалася попитом серед користувачів. Ми, бібліотекарі переконані, що такі заходи допомагають виховувати у молоді патріотичні почуття до рідної землі, до захисників України та взаємоповагу один до одного.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/11.jpg

Україна без війни

15 жовтня до Дня захисника Вітчизни в сільській книгозбірні. Мита відбулась зустріч з учасником АТО Ільницьким Михайлом Васильовичем. В рамках зустрічі було проведено літературно-поетичну годину, «Україна без війни». Захід розпочали ведучі Діана Зубаль та Владислав Дриль, які розповіли присутнім коротку історію створення УПА. Активну участь у заході взяли юні користувачі бібліотеки: Р.Зубаль, Д.Пауш, М.Чолікидзе, І.Денькович, А.Ільницька, В.Книш. Було згадано добровольців, які зараз знаходяться в зоні АТО. Це Драбинський В.І., Чудійович Я.Т. та Мотрунич О.О. Всі присутні із захопленням розглядали нагороди М.Ільницького, його бойовий прапор,читали зворушливі записи на ньому. В кінці заходу всі присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та загиблих воїнів АТО хвилиною мовчання. Підготувала бібліотекар бібліотеки-філії с. Мита Дриль І. В.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/mita/image-0-02-04-5cd85410f435262a2831e533e0c7985aab07b69481a608365321f5513835381e-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/mita/image-0-02-04-2223692d2482316c12bebd7ac627ae5e81552d7910be1921832cd97e3228beed-V.jpg

Від Бескидів до країни хмародерів

В бібліотеці-філії с. Довжки проведено обговорення книги В. Романчука «Від Бескидів до країни хмародерів». Активну участь в обговоренні прийняли користувачі: Неля Пророк, Валерій Іршак, Ігнат Марчишин, Наталя Лазор.В

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/dovjki/R6LFSOM_qWo.jpg

Легендарна і непереможна

До 75-ї річниці утворення УПА біля могили « Борцям за волю України» відбулася панахида, у бібліотеці та НД була оформлена книжкова виставка «Легендарна і непереможна» та проведений тематичний вечір «Ми роду козацького діти». Ведучі заходу Джуфер Олег, Савуляк Михайло та Шрібак Марія привітали присутніх з святом та відкрили сторінку історії воїнів УПА. Хор виконав стрілецькі та повстанські пісні діти декламували вірші. Хвилиною мовчання вшанували воїнів, які загинули за Україну. На завершення учасники свята і всі присутні заспівали гімн України.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/image (1).png/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/image(1).png

День УПА, День с. Риків, День Захисника Вітчизни 14 жовтня 2017

14 жовтня у Народному домі с. Риків відбувся концерт, присвячений Дню УПА, Дню с. Риків, Дню Захисника Вітчизни. Захід підготували та провели зав. Народним домом Тарас Кермеш та сільський бібліотекар Оксана Гайванович. Допомогла їм вчитель української мови Марта Михайлович. У святі взяли участь учні 5-9 класів та сільські аматори. Сільською книгозбірнею оформлено тематичну поличку “Пам’ятай, що земля у людей лиш одна”, біля якої було проведено перегляд літератури.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/4.jpg

Перемога буде за нами

Під такою назвою 8 жовтня в Головецькій бібліотеці був проведений урок мужності з учасником АТО Володимиром Шияком. Учасник АТО розповів про пережиті події на Сході України, про те, якою дорогою ціною воїни відстоюють єдність України. Під час зустрічі читачами бібліотеки були прочитані патріотичні вірші, приурочені героям АТО. До присутніх звернулася бібліотекар Стефа Скольська, вона подякувала героєві за мужність і відвагу, за те, що у важкий час став на захист України.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/3.jpg

Героям шану ми складаємо

15 жовтня в селищній бібліотеці-філії В.Синьовидне відбувся урок мужності до Дня захисника України до українського козацтва та 75 річниці створення УПА

І як ніхто не може

випити Дністра,

Всю Божу мудрість,

силу осягнути,

Та не заставити

Нікому нас тепер,

Свою історію-бувальщину

забути.

Такими словами зав. бібліотекою Сірко Галину розпочала урок мужності. Активну участь в заході взяли користувачі бібліотеки.

Ведучі і читці декламували патріотичні вірші, співали пісні.

Учасники заходу славили своїми виступами мужність і подвиги героїв.

І всі присутні молилися до Пресвятої Богородиці просили прозріння, миру, єдності і злагоди до всього українського народу. Бібліотекар Бульбанів Тамара побажала всім козацького здоров’я, добра, щастя, злагоди.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/IMG_20171015_135313.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/IMG_20171015_140540.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/IMG_20171015_143703.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/IMG_20171015_135043.jpg

Герої живуть поряд із нами

2 жовтня в бібліотеці-філії с. Опорець відбулась зустріч з учасниками АТО Яблінський Роман, Сачко Ігор, Дмитрищак Андрій, під час зустрічі вони розповіли як захищали нашу Україну на завершення діти Сашко, Настя і Софійка розповіли їм віршики і заспівали пісню про калину

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/-cB6ZcN5g_k.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/IMG_20171009_175539.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/IMG_20171009_175554.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/IMG_20171009_175703.jpg

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/oporets/IMG_20161115_164046.jpg

Зустріч з учасниками АТО

06.10.2017 у Верхнячківській сільській книгозбірні відбулася зустріч із захисником України, учасником АТО, старшим сержантом ЗСУ Галько Тарасом Ярославовичем. Метою даної зустрічі було ознайомлення дітей з діяльністю військово службовців у армії. На зустрічі були присутні учні 6 класу, зокрема Стецик Ангеліна, Словак Галина, Шкодин Софія, Палько Василь, Мадяр Данило, Лупацій Євген та інші... Хлопці особливо розпитували про війну про армію, адже вони хочуть в майбутньому захищати рідну землю.. Діти висловили слова подяки за захист нашої землі. Шкодин Софія і Мущинка Марія виконали пісню " Тобі солдате". Галько Тарасу було дуже приємно за теплі слова які були висловлені у його сторону, він подякував за увагу.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/image-0-02-04-a6be96af2a3c4b0ec64bee6fae374a803107efc6aa1d197e568f0ebfba24d691-V.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/verhnyachka/image-0-02-04-f059336e6894094fecb4a4de92fac4dca6444ff8d615b2463e9da2da6dc89fc0-V.jpg

«Герої живуть поряд із нами»

Під таким висловом ми зібралися, щоб провести зустріч за круглим столом з нашими односельчанами учасниками АТО.

З вступним словом виступила бібліотекар Галина Ленів.

Ще не пройшло так багато часу після Другої Світової війни, після трагічних подій на «Майдані», як лихо війни знову прийшло на нашу землю – це біль утрат в зоні АТО.

Коли перед очима кадри з новими, фото поранених та загиблих героїв дивлячись їм у вічі, ми розуміємо, що вислів «Душу й тіло ми положимо за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну, це стало станом душі.

Більше 3-ох років ми не можемо спокійно стати, знову гинуть найкращі українці – цвіт нації.

Це не сон, не синдром маячні

Ця війна не в далекій країні

Не в Іраку, чи десь там в чесні

А в вишневій моїй Україні

Саме тут всі її вояки

Схід країни від зла захищали

Бились на смерть мої земляки

Кров’ю землю свою поливали

Тож вшануймо хвилиною мовчання усіх героїв які поклали свої голови за наше майбутнє.

Нехай пам’ять про наших героїв,

Що за волю поклали безцінне життя,

Що творили історію,наше минуле,

У яке вже нема вороття.

Важка праця захищати мир. І цей святий обов’язок виконували і наші земляки.

Сьогодні до нас завітали воїни захисники нашого села які виборювали волю та цілісність нашої незалежної держави на Сході України – Іван Усач і Андрій Максимів.

Запрошуємо до слова наших воїнів.

Учасник АТО розповів про ситуації на Сході та побажав всім миру і надії на краще майбутнє.

Активні юні користувачі бібліотеки. М.Соловій і А.Андрусів продекламували вірш «Я Україну не віддам».

З словами подяки до воїнів АТО звернулася директор місцевої школи Оксана Іванівна. Вони справжні герої, які у не рівному двобої із терористами, російськими найманцями протиставили свій патріотизм, відповідальнісь, безмежну любов до країни. І саме за це їм наша людська вдячність і низький уклін.

На закінчення бібліотекар вручила сувеніри воїнам АТО і побажала міцного здоров’я і мирного неба.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pobuk/2222.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pobuk/222.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pobuk/22.jpg

Незабутня слава і пам’ять героям!

Мамо не плач, я повернусь весною…

Слова із пісні в якій воїн обіцяє матері повернутися пташкою. Дякувати Богу наші воїни, наші герої повернулися, всі до одного, живими. Шестеро наших хлопців, у свій час, взяли зброю в руки і пішли захищати свою землю, свою територію.

10квітня 2014 року першими були мобілізовані:

Лесько Мирон – 1994 р.н.,

Сирвачак Володимир – 1982 р.н.,

Сучко Володимир – 1992 р.н.

Хлопці були мобілізовані на навчання у Володимир Волинський. Звідки і були відправлені у зону бойових дій.

Лесько Мирон, попав під той зрадницький, підлий обстріл під Волновахою, був поранений в плече, дивом залишився живим, тривожна звістка сколихнула все село, всі зрозуміли куди пішли наші хлопці,- ворог підлий і жорстокий.

Сирвачак Володимир воював на Луганщині, Станиця Луганська, опинилися в оточенні ворога, тільки деколи короткий телефонний дзвінок до матері був вісточкою, що він живий. Дивом вдалося врятуватися, і у вересні того ж року після тяжких місяців невідомості, для рідних, повернувся додому.

Рінило Микола – 1982 р.н.,

Степанов Костянтин - 1985 р.н.,

Равлінко Роман – 1971 р.н. – кожний із них з честю відстоював цілісність своєї держави, з її мовою, традиціями, культурою.

Маріуполь, Щастя – міста які обороняли наші герої. Дізнатися щось більше про їхні військові будні – табу, хлопці не хочуть згадувати про пережите, мабуть тому, що ще занадто свіжі спогади, які ятрять душу, випікають мозок.

Малиняк Іван – 1974 р.н., ще на Майдані влився в ряди Правого сектору – разом із побратимами пройшов воєнними дорогами Донбасу, на тій дорозі було і поранення, після якого реабілітація і знову до побратимів.

Зараз всі хлопці демобілізовані, хто повернувся на роботу де працював до мобілізації, хто змінив спеціальність, а хтось знайшов свій заробіток за межами України.

Пройде час, зітреться з пам’яті весь біль пережитого, життя триває, а жити є для кого, хлопці, одні поодружувалися, в інших понароджувалися діти, і колись бібліотека збере більше інформації про пережите ними на Сході, не заради цікавості, а для збереження пам’яті про їхню мужність, їхній героїзм.

Цього разу бібліотека підготувала зустріч із учасниками АТО, особливо, хотілося донести хлопцям, що коли вони воювали їхні односельчани, а в більшості діти та юнацтво, переживали за долю своїх рідних, знайомих і незнайомих людей, переживали за долю України. Все це виливалося в їхній пісні,в їхніх малюнках, кожен дитячий малюнок просякнутий патріотизмом.

Для наших героїв, з нагоди зустрічі, була оформлена виставка дитячих малюнків. А історія створення цих малюнків така: - Одного разу бібліотека організувала дитяче опитування «Що мені подобається, а що ні в бібліотеці, і чому я відвідую бібліотеку» з метою покращення роботи бібліотеки, і довершувати анкету повинен був малюнок, але очікуваних картинок книжкових героїв ми не побачили, діти малювали все в синьо-жовтих барвах – прапори, тризуби, сердечка і ті були жовто-блакитні, гасла «Слава Україні», «Героям слава», український віночок із підписом «Я україночка і я цим пишаюсь», - ось що горить у дитячому сердечку. Діти, як можуть показують свою любов і свої тривоги за Україну.

Наша молодь дуже співуча, і ті пісні, які народжувалися під час останніх подій, пісні народжені пережиттям народу, підхоплювалися ними, і переспівувалися, ранили в кожний закуточок душі.

Це був перший День Незалежності коли ворог вже топтав наші східні землі. Скромне святкування проводилося в бібліотеці і було записано як відео спогад. Пісні «Біля тополі», «Мамочко вибач за чорну хустину», «Ще не вмерла, не вмерла Україна» та багато нових пісень прозвучало того вечора. І ось при зустрічі з учасниками АТО спеціально була вибрана тематика, «Що ми пережили і чим жили в першу річницю окупації. Вони – воювали, а тут молоде покоління гартувалося і в пісні виливало весь свій біль, біль і гнів свого народу.

Цей відео спогад був продемонстрований хлопцям, і ми не помилилися з вибором теми, наші герої були приємно вражені. - «Невже наші дівчата вже тоді співали такі пісні» - запитували вони.

На пам’ять про зустріч ми подарували хлопцям дитячі малюнки, які будуть нагадувати їм про те, що вони воювали не даремно, що наші діти вартують жити у своїй красивій, щирій,щедрій країні і не знати, що таке ворог біля воріт, тому, що ми його не кликали і не закличемо нізащо, а свої негаразди владнаємо самі. Зустріч закінчилася чаюванням, при душевній бесіді започаткували нову традицію, зустрічатися кожної першої неділі жовтня.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/11111.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/111111.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/1111.png

Вечір-зустріч «Герої серед нас».

Третього жовтня в сільській бібліотеці-філії с.Орів-1 спільно із шкільною бібліотекою Орівської ЗОШ 1-3 ст. було проведено вечір-зустріч «Герої серед нас» та оформлено книжково-ілюстраційну виставку «Повертайся живим»» із квітковим написом.

Зустріч проходила із учасником АТО Степановим Денисом Валерійовичем, який в прикордонних військах захищав кордони нашої України біля Маріуполя смт. Сартана. Захід розпочався вступним словом зав. бібліотекою Гресько Стефанією після чого учні школи спільно з Наталією Олексіївною поставили літературно-музичну композицію «Живи, Україно, живи для краси».

Активну участь в заході взяли ведучі: Явір Вікторія та Радяк Іванна. Прозвучали пісні «Вже вечір вечоріє», «За Україну, за її волю» учнями 5-го класу Антонів Іван та Ямельницький Святослав і Стасенко Віталій. Читали вірші: Степанов Владислав та Гресько Соломія.

Насамкінець Степанов Денис згадав своїх побратимів – односельчан, які в даний час знаходяться на передовій – це Костище Іван та своїх друзів, які віддали життя за нашу Україну і вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання. Всі присутні на заході виконали Державний Гімн України. Сільський голова Сухроменда Тетяна Петрівна подякувала організаторам заходу і побажала воїнам швидкого повернення з перемогою.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/20171003_144642.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/20171003_144548.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/orv_1/20171003_144457.jpg

"Книга вчить, як на світі жить".

Під такою назвою у книгозбірні с. Крушельниця 1 жовтня було проведено до Всеукраінського дня бібліотек усний журнал. Молодші користувачі бібліотеки мандрували краіною "Мудрагелія". На станціі "Пізнавинка" дізнавалися про перші книги, бібліотеки, книгодрукарів, а згодом розгадували кросворд і вікторину на цю тематику. На станціі "Народомудрія" згадували прислів'я про книги, грали в гру: " Ти мені, а я тобі"; ділилися вузликами на пам'ять про користь читання. Наступна станція "Запитальник" зустріла всіх загадками, ребусами, пазлами. За виконані завдання діти отримали доступ до останньоі зупинки "Зробисамик", де отримали майстер-клас від Галини Третяк з виготовлення закладок для книжок у вигляді горнятка з чаєм. Гарні емоціі, чудові закладки, кольорові кульки, привітання та солодощі діти отримали на згадку про свято.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171001_152651.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171001_170123.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171001_180401.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171001_182538.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171001_184708.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitska/IMG_20171001_185547.jpg

Зустріч з учасниками АТО

В понеділок, 18 вересня, в Славській сільській бібліотеці була проведена зустріч з учасником АТО Гребом Михайлом Івановичем. У підготовці та проведенні зустрічі брали участь учні школи Жукуляк А., Плечій Т. (4 клас), вчителі музичної школи Рудий В.І., Бечкало Р.І., працівники бібліотеки Кулинич О.Ф., Малюк Р. та учні 5-х класів. На зустріч були запрошені представники громадськості.

Читальний зал був святково оформлений квітами та синьо-жовтими кульками. Під час зустрічі лунали патріотичні пісні та поезії приурочені героям АТО. Свої власні вірші читали мешканці Славська Винник С.Г. та Улич В.О.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/slavske/IMG_0913.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/slavske/IMG_0914.JPG /Files/images/zahodi_bblotek-fly/slavske/IMG_0909.JPG

УЧАСНИКИ АТО – ЗАХИСНИКИ УКРАЇНИ

29 вересня у сільській книгозбірні с. Риків відбулася зустріч учасника АТО, сільського голови І. Зеленевича з учнями школи (2-4 кл.). Із вступним словом виступила сільський бібліотекар О. І. Гайванович. Оксана Іванівна оформила тематичну поличку “УЧАСНИКИ АТО – ЗАХИСНИКИ УКРАЇНИ”. Сільський голова розповів про пережиті події на Сході України і побажав читачам мирного неба над головою, здоров’я, успіхів у навчанні. Бібліотекар разом із дітьми-читачами щиро подякували І. Зеленевичу за зустріч і змістовний виступ, за те, що у важкий для України час став на її захист. На згадку про зустріч із учасником АТО І. Зеленевичем зроблено світлину.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/2.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/1.jpg

Наші славні земляки!"

Під такою назвою у четвер,21 вересня, в бібліотеці с.Підгородці відбулась зустріч з учасниками АТО, нашими односельчанами, патріотами своєї Батьівщини і справжніми героями Ільків Назаром, Коцевич Володимиром та Солонинко Михайлом.

Зі вступним словом до присутніх звернулася бібліотекар Марта Михайлівна Джуфер, а секретар сільської ради Богенчук Віра Семенівна подякувала хлопцям за їх героїзм, мужність і відвагу, за те що вони у важкий для країни час стали на її захист.

Святкова зустріч продовжилась покладанням квітів до могили борців за волю України. Цю місію мали честь виконати наші герої-односельці. Всі присутні з цікавістю слухали розповіді і спогади, якими ділились учасники антитерористичної операції. А на завершення працівники НД с.Підгородці Дорошевич Наталя та Демків Оксана підготували невеличкий концерт. Для всіх присутніх прозвучали теплі слова і музичні вітання від школярів, учнів 3 та 4 класів.

Ведуча свята, Марта Джуфер, закликала дітей вдивитись та запам"ятати обличчя наших воїнів, адже завдяки їм ми маємо зараз спокійне і миирне небо над нашими домівками.

Після перегляду відеоролика "Повертайся живим" всі присутні спільною ходою з прапором рушили на шкільне подвір"я, на учасників АТО чекав флеш-моб, організований вчителями та учнями 3 класу.

На завершення зустрічі сільський голова Варгас О.О. звернулася з теплими словами підтримки та вдячності нашим героям-односельцям і побажала всім миру, спокою і щоб наші діти і внуки ніколи не чули страшного слова - "війна".

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/0-02-05-38d5c93c2625ae90b050af8c8acc71370fe715146cb01bb7197b2ee9768f1597_full.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/0-02-05-e7ce1a84e00f9e296e12aea6fa0346cce8f57c42a82ca5192ca2862c93c03b28_full.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/0-02-05-5e97c3a24b2affef30ef1b43cfd0e264f245b371a4d33f954be0b4e03d5b9154_full (2).jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/0-02-05-95ac1364d5b172a375bcbf8e5c41a32162529d5255dcd05fd919e48b49322184_full.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/0-02-05-d72ce99ed0bc0285230f03ca6eef03727300c31cb3c650d82f4fdaeab757701a_full.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/0-02-05-1ea5bfab76ed0b47fff9e13ea5a8b581e901a75745f623f85669dfd3144f89dc_full.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pdgorodts/0-02-04-9f9650456ab923c5bb35dc5a2937359f42aacd46ca2867171f04c67b191c5ad6_full.jpg

УРОК МУЖНОСТІ: Україна гідна свободи..

Ми - українці - свідомий і відповідальний народ, здатний відстояти свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і самоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, є велике серце і високий дух» - такими словами в бібліотеці с.Труханів розпочався урок мужності на тему: "Вони пройшли крізь вогонь і зброю ", який підготували і провели з юнацькою групою користувачів зав.бібліотекою Ганна Мурдза та директор Народного дому І Сметанка. На урок мужності також запросили учасника АТО Юрія Мурдза, який розповів присутнім про свою участь в захисті української державності, був ранений, лежав у госпіталі і знову пішов на передову захищати свою Україну. В читальному залі бібліотеки було оформлено книжкову виставку:»Україна гідна свободи» на якій була представлена література про АТО.

Наприкінці всі присутні виконали : «Гімн України»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/3.jpg

Герої живуть поряд із нами

В читальні с. Сопіт проведено урок мужності «Герої живуть поряд із нами» присвячений учасникам АТО. Зі вступним словом виступила бібліотекар Галина Павлишин. Розказавши учная яка важка праця захищати мир. Багато наших чоловіків, синів знаходяться у лавах збройних сил України, які пішли добровольцями. Вони залишили своїдомівки щоб захистити нашу квітучу землю від вторгнення агресора.

В нашому селі також є герої які захищали нас протягом року на передовій – це Дробчак Роман, Іваник Святослав та Туркас Ігор. Полковник Ігор Цундер і надалі є учасником АТО. На завершення учні школи розказали хвилюючий вірш «Це не сон».

Це не сон, не синдром маячні, Це війна не в далекій країні, Не в Іраку чи десь там у Чечні, А в вишневій моїй Україні…

Також учні і присутні розглянули книжкову виставку.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/22.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/2.jpg

"Я за тебе Україно, муки тяжкії терпів"

В Тухлянській бібліотеці пройшов урок-мужності із учасником АТО Коваль Миколою. В даний час на службі.

Розповів про важку службу на теренах Донбасу захищаючи територіальну цілісність України.

Після цього урок-мужності вели ведучі: Вебер Наталія Володимирівна та Дасів Наталія Іванівна. Між ведучими бібліотекар Ольга Галаєв подарувала їм пісню "Край".

На завершення свята бібліотекар Галаєв Ольга Вікторівна прочитала вірш Тараса Григоровича Шевченка "Розрита могила".

Після цього Зав.бібліотекоюМелень Л.М. біля книжкової виставки: "День скорботи і вшанування героїв війни України" провела бібліографічний огляд літератури.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/11.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/111.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/1.jpg

"Символи Украіни"

Урок державності в бібліотеці с. Крушельниця. В рамках заходу оглянули виставку "Символи Украіни", обговорили іх значення в державотворенні, діти складали пазли державних символів, гривни та карти Украіни, читали і обговорювали легенди про народну символіку, створили раптівку "І сонце миру хай засвітить над нашою державою.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170903_172436.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170903_172942.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170903_173910.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170903_173734.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170903_162843.jpg

День Незалежності України

«Ми – народ, що вийшов із неволі» - під такою назвою в Народному Домі був проведений захід, присвячений 26-й річниці Незалежності України.

Урочистості роспочались молебнем за Україну, який відправив о. Роман. Зі вступним словом виступила директор школи Е. Колосовська.

Н. Шаламага та завідувач бібліотеки- філеї Г. Павлишин підготувала для всіх присутніх концерт. У ньому взяли учні школи та церковний хор.

Ведучі В. Ластовецька, та Р. Кметик привітали всіх зі святом. В. Ластовецька, М. Якимів, А. Ганькало, В. Цундер, І. Лагодич, С. Болюк, Р. Підгородецький декламували вірші про Україну. А також була поставлена сценка про Князя Володимира та Княгиню Ольгу, в ролях Ігоря Павлишина та Мар’яни Якимів.

На завершення свята всі, хто був присутній на ньому проспівали Гімн України. Також для гостей була організована книжкова вистава «Свою Україну любіть».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/155.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/15.jpg

Свою Україну любіть»

27 серпня в селі Козьова в народному домі відбулось святкування 26-ї річниці Незалежності України. Розпочали захід маленькі учасники свята, з уст яких прозвучали вірші про Україну: Іванів Юра, Прендецька Вікторія, Прендецький Назар. Було виконано декілька пісень у виконанні Рущак Інна і Зубик Микола. Крім цього усі присутні мали змогу переглянути книжкову виставку «Свою Україну любіть» На завершення свята всі присутні проспівали Гімн України. Підготували завідувач НД Зубик М.І, худ. керівник Лемкалович В.М, зав. бібліотекою Прендецька І.М.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/21231576_1841001412881167_7556874430450684807_n.jpg

"Пишається над водою червона калина "- літературний вечір у бібліотеці із учнями 7-го та 8-го класу.

Із вступним словом виступила учителька української мови та літератури Жалівців Оксана Іванівна такими словами:

"Ми сьогодні присвячуємо наш вечір калині, яка є символом України. Згадаймо легенди, вірші, приказки, співатимемо пісні в яких складено про цю чарівну рослину без змін".

Після цього ведучі Малетич Василь і Гречана Роксолана вели вечір свята. Вечір закінчився словами ведучої:

"Горить свіча, і пам'яті сльоза

Додолу з неї краплями стікає.

За убієнних молиться душа

Й за Україну молитви складає."

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/tuhlya/14.jpg

Урочиста академія «Любіть Україну. За неї господа моліть».

(24 .08.2017р.)

24 серпня в народному домі та бібліотеці села Урич відбулася урочиста академія «Любіть Україну. За неї господа моліть» присвячена 26- річниці Незалежності України. Організаторами свята були завідувач НД Богенчук Леся та бібліотекар Савуляк Марія.

Святкування розпочалося молебнем за Україну. Патріотичний концерт розпочали з гімну України у виконані хору . Ведучими свята були Савуляк Михайло та Джуфер Олег. В програмі концерту були: Українські народні та патріотичні пісні, вірші які читали учасники дійства.

Було також організовано перегляд книжкової виставки «Усе моє, все зветься Україна».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/133.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/13.jpg

«Ми віримо в майбутнє твоє, Україно».

Під такою назвою у Головецькій книгозбірні зав. бібліотекою Стефа Василівна провела урочисту академію присвячену святкуванню Дня Незалежності України. Оформлена книжкова виставка «Україна твоя і моя» , біля якої зав. бібліотекою зробила перегляд літератури. В святі взяли участь Хомин Василина, Ковальович Христина, Карпінська Рома, Михайлович Соломія, Скольська Галина, Суранович Мар'яна. Діти читати вірші і співали пісні про Україну.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/122.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/2.jpg

Синьо-жовтий стяг.

Під такою назвою в бібліотеці-філії 23.08.2017р. с. Козьова проведено урок державності із студентською молоддю. Про історію Прапор України розповіла зав. бібліотекою-філією Прендецька І. М. Учасники заходу Рущак Інна, Петраш Наталія, декламували вірші, читали уривки творів про Прапор України. Підготувала зав. бібліотекою-філією Прендецька І. М.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20170822_125105.jpg

Я більшого щастя не хочу,щоб лиш Україна міцніла й пахла

Зберегти Незалежність, збудувати міцну державу, розвинути і примножити її моральні, культурні і духовні цінності – наш святий обов’язок .

В бібліотеці с.Труханів за участю юних, талановитих користувачів та односельчан пройшла літературно-музична година "Я більшого щастя не хочу, щоб лиш Україна міцніла й цвіла".

Ведучі:Тарахомин Сніжана,Опасіна Олександра розповіли присутнім про історію української держави її шлях до Незалежності.Пилипів Вікторія,Пірус Оксана та Попович Оксана виконали пісні:»Україно краю»,» Я україночка я українка»,Дуже гарно прочитала вірш :»Берегти Незалежність» Сметанка Ольга. Презентуючи виставку "Живи та міцній наша рідна державо" зав. бібліотекою Ганна Мурза зазначила, що кожен із нас має бути гідним своїх предків, берегти волю і Незалежність України, особливо в даний час, коли наші сини захищають цілісність держави, поважати свій народ і його мелодійну мову. Тому, шануймо себе і свою гідність і шановані будемо іншими.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/IMG_20170823_114315_1.jpg

Є така держава Україна

Під такою назвою у Риківській книгозбірні пройшов урок державності.

Підготували захід бібліотекар бібліотеки-філії О. Гайванович, вчителі місцевої школи Г. Кермеш та О. Скільська.

У заході взяли участь учні школи: Р. Куртяник, І. Набитович, І. Куртяник, Є. Гоїнець, А. Кермеш, А. Куртяник, Р. Набитович, Н. Куртяник.

Екскурс в історію України присутнім зробила Г. Кермеш, доповнила О. Скільська. Бібліотекар О. Гайванович провела перегляд літератури біля книжково-ілюстрованої виставки “З Днем Незалежності, Україно”. Учні декламували вірші про Україну

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/266.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rikv/2666.jpg

Обговорення нової книги.

Козівська книгозбірння 18.08.2017р. провела обговорення книги Євген Положій «Іловайськ», із групою юнацтва. Вичерпані відповіді по даній книзі дали Пилипчак Олег, Смук Іван, Скольський Богдан. Підготувала завідувач бібліотеки-філії Прендецька І. М.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20170727_140051.jpg

Дружба – це сила

У бібліотеці-філії с. Крушельниця до Міжнародного Дня дружби проведено година спілкування «Дружба це сила». З вступним словом до присутніх звернулася Третяк Галина, яка розповіла про правила дружби, як дружити і бути друзями. Учасники заходу читали казки та оповідання про дружбу «Антон і Харитон», «Справжні подруги» та казку «Про синів і батька». Діти 1-5-х класів брали участь в різних іграх та в майстер-класі «Сонце дружби».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170811_185005.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170811_173658.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170811_163657.jpg

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170811_185400_2.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170811_184857.jpg

Нова книга, нова історія

(інформаційна година)

Бібліотека-філія с. Н. Рожанка отримала нову партію цікавих книг. Завідувач книгозбірнею Ярмоловська О.І. провела інформаційну годину для представників місцевої сільради

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nrojanka/IMG_0596.JPG

Я малюю казку

У бібліотеці-філії с. Козьова було проведено з дітьми 4-5-кл мистецьку гру "Я малюю казку." Переможцями гри стали Ловзун Владислав, Гіршвальд Софія. Підготувала зав. бібліотекою-філією Прендецька І. М.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/5_55NhDD-5o.jpg

Конституція – основа державності

В бібліотеці-філії с. Крушельниця проведено урок державності. З вступним словом виступила Третяк Галина, яка розповіла про основні закони Конституції. Наголосила про основні статті з Конституції з прав дитини. А також проведено ігри порушення прав у казках «Червона шапочка», «Колобок», «Попелюшка», «Буратіно». Було організовано конкурс малюнків про право дитини.

Разом з дітьми від 6-11 років створено виставку «Обереги державності» (Конституція України, Гімн, Прапор, Тризуб, булава, калина, віночок і вишивка).

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170629_170444.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170629_170943.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170629_165910.jpg

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170629_165643.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/IMG_20170629_165638.jpg

Майстер-клас "Символіка України".бібліотека с.Труханіа

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/truhanv/IMG_20170623_121059.jpg

На Україну повернусь

30 червня в Сопітській книгозбірні відбувся урочистий захід, присвячений Дню Конституції України. Захід розпочала біблотекар Галина Павлишин. Вона ознайомила дітей, як треба любити свою Україну і знати вісі права, обов'язки і закон про Конституцію. Олег Стемпіцький, Денис Мазурик, Володимир Ластовецький та Григорій Сагіль прочитали вірш " Я-Українець". Вікторія Цундер та В'ячеслав Приходько "На Україну повернусь". На завершення діти заспівали пісню "Молитва про Україну", а також ознайомились з книжковою виставкою під назвою "Вивчаємо Конституцію України".

У книг канікул немає

У бібліотеці-філії с. Погар відбулась презентація книжкових новинок книгозбірні з дітьми різного віку.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pogar/IMG_0581.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pogar/IMG_0582.JPG /Files/images/zahodi_bblotek-fly/pogar/IMG_0580.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/pogar/IMG_0579.JPG

Книги - подарунки

В Довжківській бібліотеці-філії проходить акція «Подаруй бібліотеці книгу». Завдяки акцій фонд бібліотеки поповнився на 120 примірників нової літератури: історичної, краєзнавчої, духовної та по шкільній програмі. Дану літературу закупили депутат обласної ради А. Дайнека та директор НПП «Сколівські Бескиди» В.Бандерич

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/dovjki/IMG_0577.JPG

Хай завжди буде сонце

До Міжнародного дня захисту дітей у бібліотеці-філії смт.Верхне Синьовидне було проведено захід. Бібліотечні працівники спільно з учителями-класоводами Равлінко М.М, Масна О.О та Норичко Г.О провели дитячий ранок:” Хай завжди буде сонце “ з учнями 1-4 класів.

Юні користувачі читали вірші про щасливе дитинство і про літо,звучали пісні “ Моє ім’я Батьківщина” , “Україна це ти “ і “ Незабуть”. А також було проведено брейн- ринг “У світі казки чарівної”.

Гарний настрій подарували дітям веселі ігри і цікаві ребуси.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vsinovidne/IMG_20170531_113724.jpg

Спорт – запорука здоров’я

В бібліотеці-філії с. Тернавка проведено бесіду-роздум. В заході взяли участь Андрейків Василь, Фенич Владислав, Фенич Любомир. Бібліотекар бібліотеки-філії Катерина Іванівна розповіла присутнім про значенню спорту в житті людини.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/ternavka/IMG_0570.JPG

Виїзний круглий стіл «Пропоную свій досвід»

7 червня 2017 року в переможця конкурсу «Краща бібліотека року» у бібліотеці-філії с. Н.Синьовидне проведено виїзний круглий стіл для бібліотечних працівників району. В ході круглого стола, крім досвіду роботи бібліотечні працівники обговорювали наболілі питання, які перешкоджають ефективніше працювати.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/IMG_0537.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/IMG_0538.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/IMG_0542.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/IMG_0544.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/IMG_0551.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/IMG_0554.JPG /Files/images/zahodi_bblotek-fly/s_n_sinovidne/IMG_0534.JPG

Краєзнавча робота

Книгозбірні сіл Плав’я-Бринівка і Плав’я-Вадрусівка з користувачами проводять копітку роботу по популяризації літератури з краєзнавства. Впроваджують в життя звичаї, традиції своїх предків. Працівники бібліотек доклали максимум зусиль по збиранню місцевого фольклору. Даний матеріал згрупували по жанрах, оформили теки: ліричні пісні, весільні пісні, колядки, щедрівки, колискові. До послуг користувачів альбом «Історія села Плав’я». Матеріал в альбомі згруповано по періодах в історії. Текст доповнено світлинами.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya/IMG_0463.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya/IMG_0464.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya/IMG_0469.JPG /Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya/IMG_0474.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/plavya/IMG_0458.JPG

Поки сонце світить – тебе Тарасе, не забудуть

(дитячий ранок)

9 березня бібліотека-філія с. Росохач разом із НД провели дитячий ранок. Ведуча заходу Роксана Дем’янович розповіла про життя і творчість Тараса Шевченка. Користувачі бібліотеки: Логін Марія, Каспрів Іванна, Ферелетич Ольга, Хабовський Андрій, Бандерич Софія, Романчак Мар’яна, Дем’янович Роксана декламували вірші Кобзаря і виконали пісні «Думи, мої думи», «Зоре моя вечірняя», «Реве та стогне Дніпр широкий» на слова Шевченка.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/P3080017.JPG /Files/images/zahodi_bblotek-fly/rosohach/P3080016.JPG

09.03.2017 року в бібліотеці с.Корчин відбулася інтелектуальна гра

«Вінок пошани - Кобзарю»

(конкурс на кращого читця поезії Т.Г.Шевченка)

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/1.jpg

Уривок з п’єси Стельмаха «Тарас»

Ролі виконують:

Тарас – Яворський Богдан, Дяк – Юзвак Ростик

Мати – Ставникович Богданка

Батько – Борис Дмитро

Сестра – Литвин Христина

Конкурсанти

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/2.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/3.jpg

Швець Юля "Тарасова ніч" 2-е місце

Корчинська Соломія "І мертвим живим" 1-е місце

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/4.jpg


Дяків Роман "Сон"

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/5.jpg
Ілюк Христина та Рогова Вікторія «Наймичка» та «Катерина»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/6.jpgЖурі

Ставникович Наталія Степанівна – вчитель української мови та літератури

Юзвак Олена Іванівна – глядачка

Коваль Галина Миколаївна – бібліотекар

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/8.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/7.jpg

Нагородження призами

«Великому сину українського народу і воля святая»

У неділю 12 березня в народному домі села Урич пройшов літературний вечір «Великому сину українського народу і воля святая».

Зі вступним словом та уривками з творів поета виступила керівник ДНЗ Ольга Монастирська.

Ведучою була завідуюча НД с. Урич Леся Богенчук розповіла про життевий і творчий шлях Кобзаря її розповідь доповнили школярі Якимчук Ольга, Телявська Марія, Савуляк Михайло. У виконанні хору прозвучали пісні «Думи мої,думи мої», «Реве та стогне Дніпр широкий», «По діброві вітер віє» та ін. Читці Хомин Ганна, Швед Марія,Зушман Наталія, читали вірші «Садок вишневий коло хати», «Катерина», «І мертвим і живим» та ін.

Оформлена книжкова виставка «Слово правди і любові», де представлені твори поета,літературу про його життя і творчість. Завершилося свято виконанням Шевченкового «Заповіту».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/123321.jpg

У нашій пам’яті вони назавжди залишились

Урок історії «У нашій пам’яті вони назавжди залишились». Присвячений героям Небесної Сотні.

В читальні с. Корчин, зібралися діти, студенти, батьки, учасники бойових дій, АТО та учасники Майдану.

Розпочала урок історії бібліотекар Коваль Галини, де звернулася до всіх присутніх, щоб в скорботі схилити голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито в мирний час 21 століття.

Продовжили урок ведучі: Ставникович Богданна та Рогова Вікторія. Також ведучі ознайомили присутніх з біографією нашого земляка О.Ушневича. Учасниками Борис Дмитром, Яворським Богданом, Литвин Христиною, Ялено Христиною, Дянів Наталею прочитали вірші присвячені Героям Небесної Сотні. Присутні вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання.

Вчитель історії та учасник Майдану, учасник бойових дій в Афганістані Андрушків Микола Миколайович, розповів про історію Майдану. Згадав про друзів свої синів Андрія та Тараса, які загинули від пуль поганині.

На уроці історії були присутні голова ОУН Яцульчак Богдан, учасник АТО Лесишин Ярослав.

На закінчення уроку історії, всі присутні подивилися фільм про нашого земляка – Героя Небесної Сотні Олега Ушневича. Також учасники уроку оформили книжкову виставку «Герої не вмирають», список прізвищ та світлин Небесної Сотні, світлиною Олега Ушневича, де біля його світлини учасники запалили свічки, щоб кожен з нас торкнувся пам’яттю цього священного вогню – частинки вічного.

Сородник М.М. сільський голова в кінці уроку розповів про участь наших односельчан, які також приймали участь в боротьбі з «поганинами».

Подякував учасникам уроку за те, що вшановують пам'ять героїв Небесної Сотні, що прищемлюють любов до Батьківщини, розвивають бажання стати гідними патріотами, громадянами України

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/Виступ дітей.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/Голова сільської ради с.Корчин Сородник Михайло Михайлович.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/Вчитель Історії Андрушків Микола Миколайович.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/Голова сільської ради с.Корчин 2.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/Виконують Гімн України.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/Виконують Гімн України 2.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/korchin/DSC_7941.jpg

«Я з Небесної Сотні»

19 лютого в селі Урич вшанували героїв Небесної Сотні. Священик церкви святого Миколая відправив панахиду за душі полеглих Героїв Небесної Сотні . В пам'ять про загиблих НД і бібліотека провели годину пам’яті «Я з Небесної Сотні». Була презентована виставка «За Україну за її волю». Присутні переглянули відео про події на Революції Гідності. Учні школи у віршованій формі розповіли про події тих днів на Майдані , декламували вірші про «Небесну Сотню». У виконанні хору прозвучали пісні.

Всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять Героїв Небесної Сотні, та загиблих в зоні АТО. Присутні запалили свічку , яка стала даниною тим, хто навічно пішов від нас. Вони завжди будуть жити в нашій пам’яті

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/333.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/222.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/111.jpg

"Небесна Сотня- уклін тобі низький"

20 лютого в Сопітській книгозбірні під назвою "Небесна Сотня- уклін тобі низький". Відбулося вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні. Учні школи запалювали свічку пам’яті і передавали з рук в руки. Присутні хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє. Ведучий Ігор Лагодич розповів про події, які відбулися на Майдані Незалежності.

У виконанні Мар’яни Міщатин прозвучала пісня "Пливе Кача". Учні: Дидик Богдан, Жовнір Діана , Васеньова Ольга, Сагіль Софія, Лагодич Каріна, Стасишин Аліна, Ластовецька Вікторія , Підгородецька Віталія, Якимів Мар’яна майстерно декламували вірші: "Молитва воїна" "Молитва за Україну" "А Сотню вже зустріли небеса" "Куди летиш, куди летиш, душе?"

На завершення всі присутні стали на коліна і спільно мовили молитву "Отче Наш".

Для всіх учасників була підготовлена книжкова виставка ,а також стенд з героями-земляками "Пам’ятаймо їхні імена".

/Files/images/2525.jpg

Розумники і розумниці

(Інтелектуальна гра)

В книгозбірні с. Нижня Рожанка часто проходить інтелектуальна гра різноманітної тематики: «По країнах і континентах», «Математика – цариця наук», «Відень – музична столиця Європи», «Як розбудити розум, що заснув?», «Забави наших предків».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nrojanka/IMG_0237.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nrojanka/IMG_0235.JPG

Бліц-інтерв’ю

Популярною формою роботи в бібліотеці-філії с. Н.Рожанка є бліц-інтерв’ю. Завідувач бібліотеки Ольга Іванівна швидко називає питання, а присутні миттєво дають вичерпні відповіді. Переможці отримують приз.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nrojanka/IMG_0227.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/nrojanka/IMG_0244.JPG

Засідання «за круглим столом»

Дана форма роботи зарекомендувала себе в бібліотеці-філії с. Верхня Рожанка. Користувачі обмінюються досвідом: «Як бути берегинею сім’ї?», «Кулінарними секретами», «Рецептами народної медицини», «Обговорення подій в Україні та світі».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vrojanka/IMG_0221.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/vrojanka/IMG_0219.JPG

Рідна мова – душа народу

В бібліотеці-філії с. Долинівка до Дня писемності та мови проведено діалог «Рідна мова – душа народу».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/dolinvka/IMG_0135.JPG /Files/images/zahodi_bblotek-fly/dolinvka/IMG_0137.JPG

Революції Гідності - три роки

В бібліотеці-філії с. Хащованя проведено урок мужності «У нашій пам’яті вони назавжди». Про загиблого односельчанина Володимира Грицика.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/haschovanya/IMG_0171.JPG/Files/images/zahodi_bblotek-fly/haschovanya/IMG_0175.JPG

Вони живуть у наших серцях

Година пам’яті проведена в бібліотеці-філії с. Ялинкувате.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/yalinkuvate/IMG_0154.JPG /Files/images/zahodi_bblotek-fly/yalinkuvate/IMG_0161.JPG

Пізнавально-екологічний захід «Чиста планета»

В сільській бібліотеці с. Крушельниця о 16.00 год 27 липня відбувся пізнавально-екологічний захід «Чиста планета». Було запрошено керівника студії зі Львова «Місто барвисте» Ірину Колцун, вона з радістю погодилася. Разом з дітьми 5-11 років у атмосфері тепла неймовірної енергетики з морем емоцій і вражень захід відбувся.

Почалося все грою на зближення команди – обмін енергетики дозволив усім стати ближчими і єдиними. І три години пролетіли мов не було.

Бесіда про сміття, куди воно мандрує після смітника. Тісна співпраця вийшла з дітьми. На всі запитання діти давали цікаві відповіді. Потім було відео про пластик. На закінчення почутого і побаченого всі грали в квест, були мотивувальні відеоролики про збереження природи, і бесіда про методи збереження середовища і майстер клас «Друге життя пластикової пляшки» (виготовлення декоративної коробочки). Відбулася розмова підсумок і чаювання.

Брали участь Климаш А., Климаш О., Третяк Ю., Третяк С., Данилів А., Данилів І., Костів Я. Ковалишин Я., Фединишин Б., Фединишин Я., Колцун К., Колцун М., Соулевич Ю., Срулевич В., Процевич В., Процевич П., Козак М., Третяк Г., Данилів О., Ковалишин М., Фединишин Л.

Підготувала зав. бібліотекою-філією с. Крушельниця Ірина Коциба.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/13891904_1076213135806926_3907726349514308225_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/13895487_1076212275807012_5785162504932058785_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/13901328_1076212259140347_6924722341061234078_n.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/krushelnitsya/13901439_1076212332473673_2109243073315138948_n.jpg

Помічники у виборі книг

У бібліотеці-філії с. Головецько проведений бібліотечний урок на тему «Помічники у виборі книг». Бібліотека бібліотеки Скольська Стефанія познайомила користувачів з довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/17.jpg

Перше Святе Причастя

В с. Пшонець пройшло Перше Святе Причастя, яке здійснив о. Андрій Мичко. Готувала діток вчителька Ганна Ярославівна Михайлович. Завідувач бібліотекою-філією Радевич М.Т. провела бесіду-роздум «Для чого сповідатися?».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/19.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/18.jpg

Екскурсія до бібліотеки

В книгозбірні с. Пшонець відбулась екскурсія учнів першого класу. Класовод Мелень Ніна Ярославівна привела своїх вихованців після останнього дзвінка. Бібліотекар познайомила вусіх із бібліотекою, розповіла, як самостійно вибрати потрібну книгу. Всіх 12 першокласників стали читачами бібліотеки. Марія Теодорівна привітала діточок із поповненням їх в користувачі.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/20.jpg

Іван Франко – син українського народу

27 травня у бібліотеці-філії с. Козьова проведено годину поезії на тему: «Іван Франко – син українського народу» (до 100 ліття з дня смерті І.Франка)

Користувачі 4-6 класів прочитали уривки із збірок «Зів’яле листя», «З вершин і низин» та поеми «Мойсей».

Виставку-перегляд «І.Франко – поет національної честі» зробила зав. бібліотекою-філією Прендецька Іванна.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20160527_085530.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20160527_085546.jpg /Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20160527_085701.jpg

Ми хочемо в Європу

Під такою назвою в Головецькій книгозбірні проведено діалог до Дня Європи.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/10.jpg

Моє рідне село

У Головецькій бібліотеці-філії проведено конкурс малюнків «Моє рідне село».

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/11.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/golovetsko/12.jpg

Василь Стефаник – покутський письменник

В бібліотеці-філії с. Козьова проведено 19.05. літературну годину на тему: «Василь Стефаник – покутський письменник». Короткий екскурс про життєвий і творчий шлях Василя Стефаника зробила зав. бібліотекою-філією Прендецька Іванна з учнями 4-5-х класів були прочитані новели «Нитка», «Давня мелодія»

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20160519_134451.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/kozova/20160519_134624.jpg

Мамо я тобі низесенько вклонюсь

17 травня в Сопітській книгозбірні було особливо радісно і світло. Виступ розпочали ведучі з рядків «Мамо я тобі низесенько вклонюсь. З уст маленьких читачів лунали вірші, звучали пісні про найдорожчу в їх житті людину – рідну Матусю. Теплі сльози любові були на очах слухачів, адже кожне слово, яке лунало в цей час було наповнене вдячністю і щастям за подароване життя.

Зав. бібліотеко Павлишин Галина складає подяку школярам, які так активно відгукнулися на її пропозицію відзначити цей день, а саме: Павлишин А. Мазурик Я., Павлишин В., Ластовецький В. Мазурик Д. Цундер М., Стемпіцький О., Павлишин І., Цундер В., Стемпіцький В.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/den_mater_2016/зщгнек.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/sopt/den_mater_2016/птеоноб.jpg

Літературно-музична композиція

"Нехай святиться ім'я твоє"

бібліотека-філія с. Крушельниця

/Files/images/IMG_4755.JPG/Files/images/IMG_4738.JPG

Ми не маємо права їх забути

В селі Завадка народний дім і бібліотека-філія спільно провели годину реквієм "Ми не маємо права їх забути", приурочену Дню примирення і пам'яті жертв другої світової війни. В заході прийняли участь працівники місцевого самоврядування та церковна громада з отцем Іваном Гайвановичом.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/5.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/6.jpg

Захисники Вітчизни

В книгозбірні с. Завадка проведено урок мужності "Захисники вітчизни" із участю воїнів АТО, жителів завадки Вадюн Анатолій та Миха Василя.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/7.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/8.jpg

Майстер-клас "Малюємо писанку"(26.04.2016р.)

У житті кожної людини Великдень – свято особливе та величне. Ми святкуємо його з відкритою душею і чистим серцем, глибокою надією на перемогу добра.

Одним з елементів обрядової традиції найдорожчого зі свят є писанка, популярність якої зростає з кожним роком, адже вона є унікальним витвором народного мистецтва.

У бібліотеці з групою користувачів провели майстер – клас »Великодня писанка». Розповіли користувачам про їхню історію, кольори , орнаменти та легенди про писанки.

Для кожної дитини було підготовлено робоче місце і все, що потрібне для роботи: яйце, віск, писачок, свічку, фарби. Учні вперше спробували себе у цій справі, дуже хвилювалися і боялися, що в них нічого не вийде. Основною настановою майстрині були слова: «Негарних писанок не буває». І всі учасники майстер-класу переконалися у цьому, коли на останньому етапі почали знімати віск, і під вогнем свічок розквітли золотаво-червоні та синьо-зелені орнаменти на їхніх писанках.

Майстер-клас приніс багато позитивних емоцій та збагатив дітлахів. Кожен забрав додому своє власне творіння-барвисту писанку, котра є символом сонця, відродження, любові й краси.

До уваги читачів була представлена виставка «Пасхальна веселка».

Майстер –клас було проведенно спільно з ДІКЗ»Тустань». Майстринями Павлишин Світланою та Савуляк Марією.

/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/1.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/2.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/3.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/4.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/5.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/6.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/7.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/8.jpg/Files/images/zahodi_bblotek-fly/urich/9.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 388

Коментарi

 • Ганна Миколаївна

  2017-09-20 15:18:26

  урок мужності...

 • geomineral.ru

  2017-06-10 00:02:26

  Завідуюча бібліотекою с.Борове....